CNN Prima News mýdlo

mýdlo

Výpis příspěvků ke štítku „mýdlo“

Nikdo vám neuvěří, že květiny na stole jste vyrobili z mýdlové hmoty

Mýdlo používáme každý den a hodí se také jako praktický dárek. Vlastnoručně vyrobené bude navíc radostí dvojnásobnou. Nás potěší výroba a obdarovaného i čas, který jsme tomu věnovali. A pokud vyrobíte mýdlové květiny, můžete takovou kyticí potěšit každou ženu. Vyrobit se pak dají různé dekorace, drobné pozornosti do práce nebo nevadnoucí kytky či rozkvetlé květináče.

Hygiena: U předškolních dětí není nutné používání dezinfekce

U předškolních dětí není nutné, aby používaly dezinfekci. Při čištění rukou postačí důkladné půlminutové mytí tekutým mýdlem a teplou vodou a osušení jednorázovými papírovými ručníky. Takové doporučení k provozu mateřských škol či dětských skupin v souvislosti s COVID-19 dnes vydali pražští hygienici na webu. Dodali, že při použití dezinfekce u malých dětí se může citlivá dětská kůže poškodit či dostat například do očí.

Mlží se vám při nošení roušky brýle? Nejste jediní! Přinášíme několik tipů, co s tím

V současné situaci boje s novým koronavirem, kdy rouška povinně patří do standardní každodenní výbavy každého z nás, mohou být ti z nás, kteří nosí brýle – ať už dioptrické, nebo ochranné – znevýhodněni. V nejednom případě totiž bojují s jejich zamlžováním. Přinášíme vám několik tipů, jak se mlžení brýlí zbavit, nebo ho alespoň omezit. Vyzkoušejte sami a uvidíte.