reklama

Myslela jsem, že je to velký pes. Na Zlínsku viděli medvěda, obce varují obyvatele

Pozor na medvěda, varují některé obce své obyvatele kolem Zlína. Šelmu vidělo několik lidí, jedna svědkyně i na okraji města. Podle odborníků ale v tuto roční dobu nejde o výjimečnou událost. Mladí medvědi si hledají nová teritoria a mohou se zatoulat i do okolí velkých měst.

reklama

„Na katastru obce Březnice byl spatřen medvěd. Není to žádný vtip ani sranda,“ hlásil místní rozhlas. O tom, že to není vtip, se přesvědčila i Alena Macalíková. Se svou dcerou šly před pár dny na procházku v okrajové části Zlína, když na pastvině asi sto metrů od sebe zahlédly velké chlupaté zvíře.

K tématu

„V první moment jsme měly pocit, že je to nějaký fakt extra velký pes, jenomže když jsme ho pozorovaly asi minutu, tak jsme dospěly k závěru, že to pes není,“ popsala paní Macalíková.

Že se skutečně jedná o medvěda, si prý paní Macalíková uvědomila v okamžiku, kdy šelma narazila do elektrického ohradníku a začala skákat. Jednalo se prý o typické medvědí pohyby. „Byl podrážděný, asi tím, jak narazil do toho ohradníku, utrpěl asi šok,“ myslí si.

Naposledy lidé medvěda viděli na okraji Březnice, když si pochutnával na švestkách. Starosta proto okamžitě varoval obyvatele Březnice. „Určitě tuto informaci nepodceňujeme, protože se nám potvrdila z více nezávislých zdrojů. Jeden zdroj hovoří o dospělém jedinci, druhý zdroj hovoří o mláděti. Naštěstí nejsou hlášeny žádné škody a chová se spíše plaše,“ informoval starosta Josef Hutěčka (STAN).

Podle odborníků se v tomto ročním období občas stane, že se medvědi z moravsko-slovenské hranice zatoulají až daleko do vnitrozemí. „Určitě se nedoporučuje před medvědem utíkat. Většinou opravdu stačí zůstat stát na místě a medvěd, pokud má prostor k úniku, sám uteče,“ doporučil Michal Bojda z Hnutí Duha Olomouc.

Naposledy se medvěd u Zlína objevil před dvěma lety. Dospělá medvědice se pak přesunula na Vsetínsko, kde roztrhala desítky ovcí a zmizela zřejmě na Slovensku.

Další hlavní zprávy

360°

Odborníci: Neočkujme děti, nejsou ohrožené covidem. Pravděpodobnější je, že se utopí

Odborníci: Neočkujme děti, nejsou ohrožené covidem. Pravděpodobnější je, že se utopí

Děti pod 12 let nejsou ohrožené koronavirem, neočkujme je, shodli se v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS biochemik Zdeněk Hostomský a chirurg Šimon Reich. Ten zdůraznil, že větší pravděpodobnost je, že se dítě utopí nebo zemře při autonehodě, než že se stane obětí nemoci COVID-19. Odborníci si také myslí, že by mladým mezi 16 a 18 lety měli dávat souhlas s vakcinací rodiče.

Anglie nedokázala vyzrát na Skoty. Díky ostrovní plichtě Češi nadále vedou skupinu
Dva mrtví po úniku nebezpečné látky z plzeňské čističky. Další dva jsou ve vážném stavu
Krvácející Schick opět udeřil. Proti Chorvatům vystřelil remízu, osmifinále je blízko
reklama
reklama
Nech se očkovat, vyzval Zeman Klause. Proti pofidérní nemoci ne, reagoval exprezident

Václav Klaus

Domácí zpravodajství

Dlouho jsi nebyl v Chile, řekl prezident Zeman a daroval Klausovi pero
Další články
reklama
reklama