reklama

Myslela jsem, že je to velký pes. Na Zlínsku viděli medvěda, obce varují obyvatele

Pozor na medvěda, varují některé obce své obyvatele kolem Zlína. Šelmu vidělo několik lidí, jedna svědkyně i na okraji města. Podle odborníků ale v tuto roční dobu nejde o výjimečnou událost. Mladí medvědi si hledají nová teritoria a mohou se zatoulat i do okolí velkých měst.

reklama

„Na katastru obce Březnice byl spatřen medvěd. Není to žádný vtip ani sranda,“ hlásil místní rozhlas. O tom, že to není vtip, se přesvědčila i Alena Macalíková. Se svou dcerou šly před pár dny na procházku v okrajové části Zlína, když na pastvině asi sto metrů od sebe zahlédly velké chlupaté zvíře.

K tématu

„V první moment jsme měly pocit, že je to nějaký fakt extra velký pes, jenomže když jsme ho pozorovaly asi minutu, tak jsme dospěly k závěru, že to pes není,“ popsala paní Macalíková.

Že se skutečně jedná o medvěda, si prý paní Macalíková uvědomila v okamžiku, kdy šelma narazila do elektrického ohradníku a začala skákat. Jednalo se prý o typické medvědí pohyby. „Byl podrážděný, asi tím, jak narazil do toho ohradníku, utrpěl asi šok,“ myslí si.

Naposledy lidé medvěda viděli na okraji Březnice, když si pochutnával na švestkách. Starosta proto okamžitě varoval obyvatele Březnice. „Určitě tuto informaci nepodceňujeme, protože se nám potvrdila z více nezávislých zdrojů. Jeden zdroj hovoří o dospělém jedinci, druhý zdroj hovoří o mláděti. Naštěstí nejsou hlášeny žádné škody a chová se spíše plaše,“ informoval starosta Josef Hutěčka (STAN).

Podle odborníků se v tomto ročním období občas stane, že se medvědi z moravsko-slovenské hranice zatoulají až daleko do vnitrozemí. „Určitě se nedoporučuje před medvědem utíkat. Většinou opravdu stačí zůstat stát na místě a medvěd, pokud má prostor k úniku, sám uteče,“ doporučil Michal Bojda z Hnutí Duha Olomouc.

Naposledy se medvěd u Zlína objevil před dvěma lety. Dospělá medvědice se pak přesunula na Vsetínsko, kde roztrhala desítky ovcí a zmizela zřejmě na Slovensku.

Další hlavní zprávy

Jan Blatný

Pondělní rozvolňování je 50 na 50, nejsem optimistický, přiznal ministr Blatný

Pondělní rozvolňování je 50 na 50, nejsem optimistický, přiznal ministr Blatný

Ještě před čtyřmi dny byl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) téměř přesvědčen, že v pondělí 30. listopadu se Česká republika dostane na stupeň tři v systému PES a že doje k dalšímu rozvolňování opatření. Ve čtvrtečních Dvaceti minutách Radiožurnálu ale přiznal, že už tak optimistický není. Vidí to 50 na 50. Řada krajů má vysoké počty nakažených a optimální podle něj nejsou ani čísla hospitalizovaných pacientů. Vláda o rozvolnění rozhodne nejpozději v neděli.

reklama
Lékař bije na poplach. Ukazuje, co vidí lidé s covidem těsně před smrtí
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Čísla neklesají tak, jak vláda doufala. Rozvolňovat musíme s rozmyslem, říká Babiš
reklama
reklama
Šílenství kvůli Maradonovi. Rozloučit se přišly tisíce lidí, prolamovaly zátarasy

Fotbal

Domácí zpravodajství

Koronavirus stál Českou poštu 750 milionů. Propustí stovky zaměstnanců
Další články
reklama
reklama