reklama
CNN Prima News medvědi

medvědi

Výpis příspěvků ke štítku „medvědi“

Umělý kožich a vytí z přehrávače. V Japonsku zahánějí medvědy mechaničtí vlci

5. prosince 2020 22:36

Město Takikawa na nejsevernějším japonském ostrově Hokkaidó se letos potýká s velmi častým výskytem medvědů. Ti se do měst vydávají shánět potravu. Jelikož pro lidi i zvířata žijící ve městě šelmy představují značné riziko, rozhodly se místní úřady zakročit. Do obydlených částí a do polí instalovaly mechanické vlky, kteří mají medvědy odhánět, píše deník The New York Times (NYT).

Skupinka přátel vyrazila na výlet a při tom vyděsila medvěda. Jak se při takovém setkání zachovat?

7. června 2020 05:01

Jose Luis Ramos Jr. a parta jeho přátel se rozhodli, že stráví víkend v chatce v Ashevillu v Severní Karolíně. Měl to původně být relaxační víkend, ale úplně odpočinkový tedy nebyl. Při ubytovávání zahlédli medvěda, který se doslova vloupal do jejich aut a hledal něco na zub. Naštěstí ho zastrašili a medvěd se bál více než oni. Víte, jak se v takových situacích správně zachovat?

Prázdný Yosemitský národní park se stal atrakcí pro medvědy. Bez turistů si užívají legraci

21. dubna 2020 16:21

Pro většinu lidí může být dlouhodobá izolace od ostatních už obtěžující a nudná. Naopak zvířata si vylidněné prostory užívají. Kvůli opatření proti šíření nového typu koronaviru se uzavřel například národní park Yosemite v Kalifornii. Medvědi teď naplno využívají, že ho mají jen pro sebe. Po jinak turisty přeplněných silnicích se teď volně procházejí a vypadají, že je to náramně baví.

Od týrání k valentýnské nadílce: To je život bývalých „tančícících medvědů"

19. února 2020 00:29

I přes to, že ve stoje mají tři metry a váží až půl tuny, člověk si našel cestu, jak toto zvíře podvolit. A to velmi krutým způsobem. Indie, Nepál, Turecko, Španělsko, Srbsko, Albánie, Bulharsko - země, kde se turisté ještě nedávno bavili na úkor zdraví medvědů hnědých. Ve střední a západní Evropě byl „tančící medvěd“ oblíbenou atrakcí už ve středověku. Přitom v Rusku byl dříve majestátným symbolem. Pohanští kněží je považovali za vtěleného boha Peruna (slovanský bůh bouře, blesků a hromů). To vše se změnilo po roce 988, kdy byli pohanští kněží nahrazení křesťanskými. Následně pak bylo možné medvědy potkávat s kočovnými hereckými skupinami, které s sebou vodily medvíďata, a ta pak učily zábavným kouskům. Což je považováno za počátek fenoménu „tančících medvědů“.

reklama