
Domácí
Zahraničí
USA
Byznys
Sport
Auto
medvědi
Výpis příspěvků ke štítku „medvědi“

Umělý kožich a vytí z přehrávače. V Japonsku zahánějí medvědy mechaničtí vlci
Město Takikawa na nejsevernějším japonském ostrově Hokkaidó se letos potýká s velmi častým výskytem medvědů. Ti se do měst vydávají shánět potravu. Jelikož pro lidi i zvířata žijící ve městě šelmy představují značné riziko, rozhodly se místní úřady zakročit. Do obydlených částí a do polí instalovaly mechanické vlky, kteří mají medvědy odhánět, píše deník The New York Times (NYT).

Myslela jsem, že je to velký pes. Na Zlínsku viděli medvěda, obce varují obyvatele
Pozor na medvěda, varují některé obce své obyvatele kolem Zlína. Šelmu vidělo několik lidí, jedna svědkyně i na okraji města. Podle odborníků ale v tuto roční dobu nejde o výjimečnou událost. Mladí medvědi si hledají nová teritoria a mohou se zatoulat i do okolí velkých měst.

Skupinka přátel vyrazila na výlet a při tom vyděsila medvěda. Jak se při takovém setkání zachovat?
Jose Luis Ramos Jr. a parta jeho přátel se rozhodli, že stráví víkend v chatce v Ashevillu v Severní Karolíně. Měl to původně být relaxační víkend, ale úplně odpočinkový tedy nebyl. Při ubytovávání zahlédli medvěda, který se doslova vloupal do jejich aut a hledal něco na zub. Naštěstí ho zastrašili a medvěd se bál více než oni. Víte, jak se v takových situacích správně zachovat?

Po 150 letech se objevil na severu Španělska medvěd, podívejte se na video
Ve španělské rezervaci na severu země se objevil medvěd hnědý. Jedná se o výjimečnou událost, stalo se tak po dlouhých 150 letech. Tento druh medvěda je ve Španělsku chráněný od roku 1973.

Prázdný Yosemitský národní park se stal atrakcí pro medvědy. Bez turistů si užívají legraci
Pro většinu lidí může být dlouhodobá izolace od ostatních už obtěžující a nudná. Naopak zvířata si vylidněné prostory užívají. Kvůli opatření proti šíření nového typu koronaviru se uzavřel například národní park Yosemite v Kalifornii. Medvědi teď naplno využívají, že ho mají jen pro sebe. Po jinak turisty přeplněných silnicích se teď volně procházejí a vypadají, že je to náramně baví.

Od týrání k valentýnské nadílce: To je život bývalých „tančícících medvědů"
I přes to, že ve stoje mají tři metry a váží až půl tuny, člověk si našel cestu, jak toto zvíře podvolit. A to velmi krutým způsobem. Indie, Nepál, Turecko, Španělsko, Srbsko, Albánie, Bulharsko - země, kde se turisté ještě nedávno bavili na úkor zdraví medvědů hnědých. Ve střední a západní Evropě byl „tančící medvěd“ oblíbenou atrakcí už ve středověku. Přitom v Rusku byl dříve majestátným symbolem. Pohanští kněží je považovali za vtěleného boha Peruna (slovanský bůh bouře, blesků a hromů). To vše se změnilo po roce 988, kdy byli pohanští kněží nahrazení křesťanskými. Následně pak bylo možné medvědy potkávat s kočovnými hereckými skupinami, které s sebou vodily medvíďata, a ta pak učily zábavným kouskům. Což je považováno za počátek fenoménu „tančících medvědů“.