reklama

Na americké volby Češi vsadili 300 milionů korun, to nikdo nečekal, říká bookmaker

Fenomén politického sázení v Česku roste. V republice se objevil s přímou volbou prezidenta v roce 2013. V pořadu Pavlíny Wolfové 360° na CNN Prima NEWS o něm hovořil bookmaker ze sázkové kanceláře Tipsport Pavol Boško.

reklama

Podle Boška se fenomén politického sázení v Česku stává stále populárnějším. „Růst je obrovský. Když si vzpomenu na české prezidentské volby v roce 2013 a potom 2018, nárůst byl asi sedminásobný. Teď při amerických volbách byl dokonce desetinásobný, to jsme nikdy nevěřili, že by mohlo nastat,“ uvedl Boško.

Při listopadových amerických volbách ale neměla podle Boška kancelář sázky jisté. „Osobně jsem přesvědčení získal až poslední týden před volbami. Pořád to bylo ve prospěch Joea Bidena. Navíc Donald Trump měl jeden velký minus, který mu asi velmi uškodil, a to je covid,“ sdělil Boško.

Jasno měli tři dny po uzavření volebních místností

Česi při současných amerických volbách prosázeli 300 milionů korun, což je dosavadní rekord tuzemských politických sázek. „Rozhodně jsme nečekali, že suma bude až tak obrovská. Jen u nás se nabralo asi 140 milionů korun. Pokud hovoříme jen o jedné události, je to obrovská suma. Na zápas v top fotbale nabíráme kolem 30 až 40 milionů korun,“ nastínil Boško.

Moment, který popisuje jako zlomový, podle něj nastal prvně, když z USA přišla zpráva, že Donald Trump je pozitivní na koronavirus. „Tehdy všechny sázkovky po celém světě zpozornily a víceméně stáhly všechny kurzy z nabídky. Nikdo nevěděl, jak moc vážné to je,“ sdělil bookmaker.

Další klíčový moment pro sázkové kanceláře podle jeho slov přišel ve chvíli, kdy se uzavřely volební místnosti a začaly se sčítat hlasy. „Tehdy tam bylo poměrně turbulentní skákání kurzu. Ze začátku to byla taková červená vlna, přicházely hlasy lidí, kteří volili osobně pro Trumpa. Postupem času se to začalo otáčet a Joe Biden byl opět velkým favoritem. Definitivně jsme si řekli, že je asi hotovo, až tři dny po uzavření volebních místností,“ vylíčil Boško.

Na covid se nesází

Podle něj jsou tipy sázkařů často přesnější než renomované volební průzkumy ze dvou důvodů. „Klienti vnímají, co se děje okolo nich, i názory lidí, možná jim to poví pravdivěji. Hlavně do toho ale dávají své peníze. To ovlivňuje i nás, neděláme průzkum, anketu, kde člověk může říct, co chce. Když už do toho dá své peníze, je jasné, že nějaký názor má,“ vysvětlil bookmaker.

Přesto podle jeho slov existují morální hranice, na co se vsází, a na co ne. Například na covid nebo rozvolňování opatření sázky prý nepadají. „Tam už narážíme na nějaký morální aspekt sázek. Něco je dané zákonem, při vypsání sázky ale musíte dbát na to, abyste neporušili morální standardy,“ objasnil Boško.

Tagy:
Nejsme očkovací otroci. Protestující v Bratislavě se bijí navzájem, zranili bratra Kotleby
Slovensko

Nejsme očkovací otroci. Protestující v Bratislavě se bijí navzájem, zranili bratra Kotleby

Ve slovenském hlavním městě se ve čtvrtek znovu protestuje proti očkovací strategii a testování na koronavirus, pandemickým opatřením, představitelům vlády a prezidentce Zuzaně Čaputové. Dav lidí na několik minut zablokoval hlavní bratislavské silnice. Rozhánět ho museli těžkooděnci. Jeden z policistů se zranil, stejně tak mladá aktivistka. Bratr předsedy krajně pravicové Lidové strany Naše Slovensko Mariana Kotleby skončil v nemocnici. Akce se účastní stovky až jednotky tisíc lidí.

Čokoládová, nebo jahodová aneb souboj o zmrzlinu: Babiš nám přebírá PR, smějí se Piráti

„Udělám vše pro to, aby Piráti nezakázali vanilkovou a čokoládovou zmrzlinu,“ napsal premiér Andrej Babiš (ANO) na sociální sítě a navíc lidi na točenou zmrzlinu zve. Piráti se brání, že žádnou zmrzlinu zakazovat nehodlají. Premiér navíc podle nich přebírá jejich PR, protože to byli právě oni, kteří jako první oznámili, že v rámci kampaně budou rozdávat jahodové nanuky. Mohlo by se tak zdát, že zmrzlina je zásadnějším tématem voleb než bydlení nebo důchodová reforma.

Je libo onigiri nebo vyžehlenou košili? Konbini jako nečekaný gastrohrdina olympiády

Zatímco svět bedlivě sleduje výkony svých sportovců, novináři v Tokiu objevili nečekaného hrdinu olympijských her – japonské nonstop obchody se smíšeným zbožím zvané „konbini“. Ty se ale vymykají všemu, na co jsou lidé zvyklí v Evropě nebo USA. Konbini totiž nabízí vše, co člověk potřebuje k přežití: teplé pokrmy, základní oblečení, toalety zdarma, internet, horkou vodu na nudle, bankomaty i poštovní služby. Navíc se nachází na každém rohu.

Havlíček: Na vině je strojvůdce. Ani zabezpečení srážce vlaků stoprocentně nezabrání

„Žádný zákon ani žádné zabezpečovací zařízení stoprocentně nemůže zabránit srážce, jaká se stala ve středu u Milavče,“⁠ zdůraznil na brífinku po návštěvě jižní Moravy ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Zároveň ze střetu vlaků obvinil strojvedoucího německého expresu. Při nehodě na Domažlicku zemřeli tři lidé, desítky dalších byly zraněny.

Kurýra si spletl s milencem své ženy. Po zahradě v Praze ho naháněl s mačetou

Majitel domu na Zbraslavi si pracovníka kurýrní služby, který mu dovezl novou pračku, spletl s milencem své ženy. A aniž by si počkal na jakékoliv vysvětlení, chopil se mačety a vystartoval po něm s křikem, že ho zabije. Kurýrovi se naštěstí podařilo utéct a přivolat policii. Hlídka, která na místo dorazila během několika minut, nepříčetnému muži naměřila více než tři promile alkoholu.

reklama

Domácí zpravodajství

Praktičtí lékaři chtějí do ordinací ultrazvuky kvůli lepší diagnóze. Pojišťovny jsou proti

Praktičtí lékaři by rádi měli ve svých ordinacích ultrazvuky. S jejich pomocí by prý mohli zrychlit a zpřesnit diagnózu a tím urychlit léčbu pacientů. Takovému rozšíření vybavení ale brání pojišťovny, které vyšetření ultrazvukem praktickým lékařům neproplácí. Výhrady k masivnímu rozšíření takových přístrojů mají i ambulantní specialisté.

Dvacet cestujících po srážce vlaků odešlo. Všichni zranění jsou mimo ohrožení života

Všech pět těžce zraněných lidí po středeční srážce vlaků na Domažlicku je ve stabilizovaném stavu a mimo ohrožení života, informovali mluvčí nemocnic. Bez vážných komplikací pokračuje také léčba pěti středně těžce zraněných. Srážka expresu a regionálního osobního vlaku si vyžádala tři mrtvé – dva strojvůdce a jednu cestující. Desítky dalších lidí se zranily.

Nové seriály i programové schéma. Prima odstartovala Hvězdnou sezónu ve velkém stylu

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala opravdu hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití, neméně atraktivní bude i vesnická romance Hvězdy nad hlavou. Sezónu zahájila ve velkém stylu speciální tiskovou konferencí.

Ani očkování nezaručí bezinfekčnost, řekl Prymula a zkritizoval WHO za třetí dávku vakcíny

Ani po očkování není zaručena bezinfekčnost. Absence vyšší hladiny protilátek ale také nutně neznamená, že jsou daní lidé zcela bezbranní, řekl epidemiolog a vakcinolog Roman Prymula v pořadu Nový den. Podle něj se zapomíná na buněčnou imunitu, která je přesnějším ukazatelem toho, jak moc se dokáže organismus bránit. Její testování je ale nákladné, dodal na CNN Prima NEWS.

reklama