reklama

Na americké volby Češi vsadili 300 milionů korun, to nikdo nečekal, říká bookmaker

Fenomén politického sázení v Česku roste. V republice se objevil s přímou volbou prezidenta v roce 2013. V pořadu Pavlíny Wolfové 360° na CNN Prima NEWS o něm hovořil bookmaker ze sázkové kanceláře Tipsport Pavol Boško.

reklama

Podle Boška se fenomén politického sázení v Česku stává stále populárnějším. „Růst je obrovský. Když si vzpomenu na české prezidentské volby v roce 2013 a potom 2018, nárůst byl asi sedminásobný. Teď při amerických volbách byl dokonce desetinásobný, to jsme nikdy nevěřili, že by mohlo nastat,“ uvedl Boško.

K tématu

Při listopadových amerických volbách ale neměla podle Boška kancelář sázky jisté. „Osobně jsem přesvědčení získal až poslední týden před volbami. Pořád to bylo ve prospěch Joea Bidena. Navíc Donald Trump měl jeden velký minus, který mu asi velmi uškodil, a to je covid,“ sdělil Boško.

Jasno měli tři dny po uzavření volebních místností

Česi při současných amerických volbách prosázeli 300 milionů korun, což je dosavadní rekord tuzemských politických sázek. „Rozhodně jsme nečekali, že suma bude až tak obrovská. Jen u nás se nabralo asi 140 milionů korun. Pokud hovoříme jen o jedné události, je to obrovská suma. Na zápas v top fotbale nabíráme kolem 30 až 40 milionů korun,“ nastínil Boško.

Moment, který popisuje jako zlomový, podle něj nastal prvně, když z USA přišla zpráva, že Donald Trump je pozitivní na koronavirus. „Tehdy všechny sázkovky po celém světě zpozornily a víceméně stáhly všechny kurzy z nabídky. Nikdo nevěděl, jak moc vážné to je,“ sdělil bookmaker.

K tématu

Další klíčový moment pro sázkové kanceláře podle jeho slov přišel ve chvíli, kdy se uzavřely volební místnosti a začaly se sčítat hlasy. „Tehdy tam bylo poměrně turbulentní skákání kurzu. Ze začátku to byla taková červená vlna, přicházely hlasy lidí, kteří volili osobně pro Trumpa. Postupem času se to začalo otáčet a Joe Biden byl opět velkým favoritem. Definitivně jsme si řekli, že je asi hotovo, až tři dny po uzavření volebních místností,“ vylíčil Boško.

Na covid se nesází

Podle něj jsou tipy sázkařů často přesnější než renomované volební průzkumy ze dvou důvodů. „Klienti vnímají, co se děje okolo nich, i názory lidí, možná jim to poví pravdivěji. Hlavně do toho ale dávají své peníze. To ovlivňuje i nás, neděláme průzkum, anketu, kde člověk může říct, co chce. Když už do toho dá své peníze, je jasné, že nějaký názor má,“ vysvětlil bookmaker.

Přesto podle jeho slov existují morální hranice, na co se vsází, a na co ne. Například na covid nebo rozvolňování opatření sázky prý nepadají. „Tam už narážíme na nějaký morální aspekt sázek. Něco je dané zákonem, při vypsání sázky ale musíte dbát na to, abyste neporušili morální standardy,“ objasnil Boško.

Další hlavní zprávy

Politika

Poslanci se chystají nařídit obchodům prodávat přes 70 procent českých potravin

Poslanci se chystají nařídit obchodům prodávat přes 70 procent českých potravin

Vyhrocená debata o tom, že by obchody musely povinně prodávat z velké části potraviny českého původu, utichla kvůli koronaviru. Poslanci na novelu zákona o potravinách ale nezapomněli. Ve středu se podle informací CNN Prima NEWS chystají schválit pozměňovací návrh z dílny SPD, který nařídí, že se od roku 2022 bude muset ve větších prodejnách prodávat 55 procent vybraných potravin z české produkce. V roce 2027 už půjde o 73 procent.

Nouzový stav

V EU by se mohlo očkovat i vakcínami z Ruska a Číny. Stav nouze nejspíš KSČM podpoří

V EU by se mohlo očkovat i vakcínami z Ruska a Číny. Stav nouze nejspíš KSČM podpoří

KSČM ve Sněmovně pravděpodobně podpoří vládní žádost o prodloužení nouzového stavu. Předseda komunistů Vojtěch Filip po středečním jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) řekl, že by měl nouzový stav platit, dokud je nutná pomoc vojáků v nemocnicích či sociálních ústavech. S předsedou vlády projednával také možnosti využití vakcín proti covidu z Ruska a Číny i to, jak budou fungovat lyžařské areály o jarních prázdninách.

Šíření covidu zrychluje, Česko pokořilo další hranici. Vzrostlo i skóre PES
Pence upřednostní inauguraci Bidena. Ani další republikáni se s Trumpem nerozloučí
Přepište dějiny. Půjčky na bydlení opět zlevnily a Češi vytvořili hypoteční rekord
Kalousek pochopil, že jeho éra skončila, říká komentátor Šídlo
Vydělávají desítky miliard dolarů. Kam plynou zisky největších farmaceutických firem
reklama
reklama
Nezapomenutelný Kalousek. S Babišem se vsadil o 10 milionů, profackoval mladíka

Politika

Domácí zpravodajství

Průzkum: Naočkovat už by se nechala téměř polovina Čechů. Větší zájem mají muži
Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně
Distribuce vakcín je nespravedlivá, tvrdí kraje. Praha a Brno mají přes polovinu
Další články
reklama
reklama