reklama

Na Hanku spadl stojan a už se neprobrala. Nejspíš mě osvítil Bůh, oddychl si Margita

Zpráva o hospitalizaci zpěvačky Hany Zagorové v úterý večer vyděsila fanoušky i její blízké. V kritický moment ještě před převozem do nemocnice jí sice nemohl přímo pomoci manžel Štefan Margita, který byl v té době v Košicích, ale sehrál zásadní roli v tom, aby celá situace neskončila tragicky. V exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS prozradil, co se české zpěvačce stalo.

reklama

V úterý večer byla vaše manželka hospitalizovaná. Jak jste se o jejích zdravotních potížích dozvěděl?
Byl jsem v Košicích, kde jsem měl ještě před koncertem dvě talkshow v divadle. Po tom odpoledním jsem s ní ještě mluvil, po večerním jsem se jí už nedovolal. Nejdřív mi to bylo divné, ale říkal jsem si, že se asi dívá na televizi. Když jsem se nedovolal ani po 21. hodině, už jsem se vylekal.

Jak jste v takové situaci reagoval?
Nejdříve jsem zlanařil Renátku, která Hance pomáhá při koncertech. Ta k nám přijela, zvonila, bouchala, ale Hanka neotvírala. Pak už jsem volal naši neteř Marianu a jejího manžela Standu. To samé – zvonili a neotvírala. Domluvili jsme se, že musíme zavolat zámečníka, který do deseti minut přijel. Byt ale mohou otevřít jen pod podmínkou, že se zavolá policie, tak se volala. Když přijeli, byt otevřel. Hanku našli nahoře v ložnici u postele v bezvědomí.

A co se stalo? Jednalo se o intoxikaci léky?
Nejednalo. Jak Hanka chodí na krev a destičky, měla jich pravděpodobně tak málo, že cítila, jak je jí špatně. Vstala a zřejmě si chtěla zavolat o pomoc, protože se vedle postele našel telefon, ale upadla. U postele máme i stojan na CD, to vše na ni spadlo. Pak se už neprobrala, neslyšela, když lidé klepali a zvonili. Hned poté, co se do bytu dostali, zavolali záchranku a odvezli ji do nemocnice.

Vylekal jsem se

Určitě jste svou manželku šel navštívit. Jak se jí daří?
Dnes jsem za ní byl a zaplaťpánbůh je v pořádku. Je to naprosto vyměněný člověk, už je to stará Hana Zagorová. Doufám, že ji příští týden pustí domů. Teď na ni musíme dávat pozor. Byla strašná smůla, že jsem zrovna odletěl do Košic. Když jsem s ní mluvil po prvním koncertě, byla naprosto v pořádku. Jenže poté se jí udělalo zle, zjistili jí strašně nízký tlak a pak to nastalo.

Myslíte si, že bez včasné pomoci by situace dopadla velmi špatně?
Jsem toho názoru, že ano. Pánbůh mě nejspíše osvítil, že jsem udělal taková rozhodnutí a zavolal lidem. Nesmírně jsem se vylekal, jako celá rodina. Byl jsem naprosto hotový. Ta bezmoc, když v té chvíli nemůžete nic udělat... Nebýt naší Mariany, vůbec si nechci představit, co by se stalo.

A jak se cítí paní Zagorová nyní?
Když jsem za ní byl včera večer, byla ještě unavená, ale dnes se už usmívala. Chtěla si povídat a požádala mě o knížku na čtení. Takže naprosto vyměněný člověk, už je to Hanka, kterou znám třicet let. Myslím si, že hlavně potřebuje jeviště. Stát na něm, před svým publikem, které ji nabije natolik, že bude opět v pořádku.

Takže koncert v Lucerně 16. prosince bude?
Ano, stále ho plánuje a já tam chci sedět.

Tagy:

Hlavní zprávy

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu
USA

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu

Ani do chvíle, kdy hollywoodský herec Alec Baldwin na „place“ omylem údajnou rekvizitou zastřelil hlavní kameramanku a zranil režiséra, nešlo při natáčení westernového filmu Rust všechno po drátkách. Vyplývá to z článku, který přinesl Los Angeles Times. Štáb měl být frustrovaný z podmínek natáčení a dodržování bezpečnostních protokolů mělo k dokonalosti daleko.

Protest proti změnám svlékáním. Bývalé letušky překvapily turisty v centru Říma

V posledních dnech se v italském letectví odehrály velké změny. Po 75 letech skončily národní aerolinie Alitalia a část této společnosti přešla pod nově vzniklého dopravce ITA Airways. To způsobilo, že řada letušek přišla o zaměstnání. A právě bývalé stevardky vyrazily do centra Říma protestovat tak, že se začaly vysvlékat z uniforem, ve kterých léta brázdily nebe.

Legenda Manchesteru United přiznala sexuální zneužívání. Matka Evry měla vztek

Opora Manchesteru United i francouzské reprezentace. Fotbalista Patrice Evra byl svého času jedním z nejlepších levých obránců na světě, a proto si teď mohl dovolit napsat autobiografii. V ní se nepozastavuje pouze nad krásnými okamžiky, které prožil na trávníku, ale rovněž nad dětstvím, které podle knihy rozhodně neměl jednoduché. Prozradil, že když mu bylo 13 let, učitel ze školy ho sexuálně zneužil.

Vemte si roušku, žádal muž v metru policisty. Neotravuj, řekli a vyhodili ho ze stanice

Ke kuriózní situaci došlo v týdnu v prostorách newyorského metra. Pasažér Andy Gilbert spatřil policisty, kteří na rozdíl od něj neměli roušku nebo respirátor, ačkoliv je to tam na základě státních nařízení povinné. Gilbert se tedy ocitl v pozici, kterou by měli zastávat právě strážníci, a po dvojici chtěl, aby si zakryla ústa a nos. Policisté pro něj však neměli pochopení a násilím vyvedli muže ze stanice.

Dušek: Omezení nemocniční péče nelze vyloučit. Páteční počet nakažených je unikátní

V pátek přibylo v Česku nejvíce nakažených koronavirem za půl roku. Podle šéfa Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislava Duška je 4 224 nových případů vzhledem k jiným pátkům unikátní číslo. Ve vysílání CNN Prima NEWS navíc varoval, že v některých regionech může opět hrozit omezení nemocniční péče. Několikrát pak apeloval na všechny občany, kteří zatím nepodstoupili vakcinaci, aby tak učinili.

reklama

Domácí zpravodajství

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

Proplácení testů či kratší karanténa. Jak plánuje nastupující vláda řešit covid?

Další vlna epidemie se podle čísel z posledního týdne pořádně zvedla. Premiér Babiš a spol. proto představili sérii přísných opatření, které mají nárůst nových případů covidu zkrotit. Otázkou však zůstává, jak dlouho budou platit. Připravovaná vláda Petra Fialy, která by mohla ve Strakově akademii usednout během příštích měsíců, má totiž na pandemický postup jiný názor. Splní-li své sliby, například testy by mohly být znovu proplácené pojišťovnami.

reklama