reklama

Na pandemii jsme se připravili daleko lépe než stát, tvrdí majitel soukromých nemocnic

Prý se jeho zdravotnická zařízení připravila na koronavirovou pandemii daleko lépe než ta státní. Hostem úterního pořadu Interview na CNN Prima NEWS byl majitel holdingu Akeso Sotirios Zavalianis, který vlastní například Onkologické a radiologické centrum Multiscan v Pardubicích, Nemocnici v Hořovicích a Rehabilitační nemocnici v Berouně.

reklama

S nákupem ochranných pomůcek už soukromá zdravotnická zařízení údajně začala již začátkem letošního roku. „Byli jsme daleko lépe připraveni než krajská a státní zařízení. S předzásobením jsme začali hned, jak se koronavirus ve světě objevil. Nakupovali jsme zejména z Turecka a Brazílie, kde měli dostatek pomůcek a pandemie tam vypukla až později,“ vysvětlil Zavalianis.

V současnosti mají prý nemocnice vlastněné Zavalianisem zásoby ochranných pomůcek minimálně na měsíc, ale očekávají ještě zásilku více než milionu roušek a dalšího materiálu.

Centrum pro pacienty s COVID-19

Jedním z jeho současných plánů je vybudovat v Hořovicích speciální centrum pro lidi s onemocněním COVID-19. „V dnešním světě nikdo neví, kdy koronavirus skončí. Ukázalo se, že kraj ani stát nejsou na takovou mimořádnou situaci připraveny. Neděláme specializované zařízení pro pacienty s koronavirem, ale normálně fungující nemocnici, která bude kapacitně i technologicky připravena na případnou mimořádnou událost,“ prozradil moderátorce Lucii Hrdličkové původem řecký podnikatel.

Stát se chystá podobná zařízení pro pacienty s koronavirem v budoucnosti více finančně podporovat. Zavalianis na tuto pomoc ale nespoléhá. „My jsme soukromý subjekt, za posledních 12 let jsme nedostali od státu ani Evropské unie ani korunu. Navíc vždy, když vyjde něco nového, najde se jedno kritérium, které my nesplňujeme,“ podotkl Zavalianis.

Lůžka, divadlo, bazén a park

Podnikatel má v plánu také vystavět ve středočeském Berouně nové psychiatrické oddělení. Zavalianis se chce prý věnovat i léčení nejen lidského těla, ale také ducha. Obavy o to, zda naplní všech plánovaných 220 lůžek, nemá. „Nechceme hospitalizovat každého, kdo projede kolem Berouna. Chceme se starat o lidi, kterým nepomůže ambulantní léčba. Budeme nabízet nadstandardní kvalitu, pro porovnání se bude jednat o takový 5,5hvězdičkový hotel,“ nastínil své plány podnikatel.

Součástí areálu o rozloze 28 tisíc metrů čtverečních má být kromě pokojů také divadlo pro 250 osob, plavecký bazén a park. Podle Zavalianise nebude zatím potřeba získávat nějaké větší příspěvky od samotných pacientů. „Obecně česká společnost disponuje velkými prostředky, ale máme rezervy v tom, jak je vynaložit efektivně. A až nám prostředky dojdou, můžeme sahat na jiný způsob financování, třeba spoluúčast lidí,“ dodal investor.

Tagy:

Hlavní zprávy

Maminka mohla žít, kdyby nás neřídil chaotik. Spolek připomíná Babišovi oběti pandemie
Koronavirus

Maminka mohla žít, kdyby nás neřídil chaotik. Spolek připomíná Babišovi oběti pandemie

Krátce před říjnovými volbami se vzedmula další vlna odporu vůči premiéru Andreji Babišovi a jeho hnutí ANO. Nyní s kampaní proti současnému předsedovi vlády přišel spolek Neschopnost zabíjí, který připomíná kroky vlády v době pandemie koronaviru. Kritizuje Babišovo chaotické chování, zhroucení Chytré karantény, špatnou komunikaci či nesmyslná opatření. K tomu spolek přichází s příběhy lidí, kteří kvůli koronaviru přišli o své blízké. Redakce CNN Prima NEWS požádala o vyjádření i premiéra, na nějž kampaň míří. Ten však na žádost nereagoval.

Sledujte velkou předvolební debatu a hlasujte v anketě: Kdo vás nejvíce přesvědčil?
Sledujte v TV

Sledujte velkou předvolební debatu a hlasujte v anketě: Kdo vás nejvíce přesvědčil?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Drsná rvačka v nechvalně známém Molenbeeku: Muž zmlátil pět policistů, vzdal se zásahovce

Incident, který se jen tak nevidí, se odehrál v nechvalně proslulé bruselské čtvrti Molenbeek. Během kontroly špatně parkujícího vozidla se policisté dostali do konfliktu s agresivním řidičem. Muž pět strážců zákona zranil, z toho tři vážně. Fyzicky dobře vybaveného násilníka musela zpacifikovat až zásahová jednotka. A důvod jeho řádění? Prý neštěstí v lásce.

Porušuje Babiš zákon? Černošický úřad má o ovládání médií jasno, rozhodnutí ale tají

Černošický městský úřad rozhodl v řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které vede s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Obsah rozhodnutí nezveřejní, informoval ve středu na svém webu. Podnět podala organizace Transparency International (TI), podle níž Babiš porušuje zákon tím, že ovládá média. Premiér střet zájmů dlouhodobě odmítá.

Pro moderní levici je migrace obohacující jev. Brusel možná otevře hranice, říká Weigl

Podle ředitele Institutu Václava Klause (IVK) Jiřího Weigla je migrace statisíců až milionů lidí nejen z Afghánistánu opravdovým problémem, který se týká i Česka. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS zdůraznil, že migrace je téma moderní evropské levice. Bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková mu ale vmetla, že jen straší a zamrznul ve světě před pěti lety. Ta si myslí, že chce premiér Andrej Babiš (ANO) tímto tématem vyhrát ve volbách.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Co předcházelo sebevraždě hokejisty Prokopa? Partnerka udělala rázný krok a odjela

Co přesně stálo za odchodem mladého hokejisty Tomáše Prokopa? Nad tím si láme hlavu řada jeho známých, kolegů. Jak potvrdil mluvčí klubu Motor České Budějovice, šlo o nešťastnou lásku. Že spolu už netvoří pár dokazují i sociální sítě jeho přítelkyně Adély, která smrt bývalého partnera těžce nese. Mohl být motivem jeho sebevraždy opravdu rozchod?

Jak na Divokém západě. Migranty zahánějí američtí pohraničníci na koních s bičem v ruce

Na hranicích mezi USA a Mexikem jsou stále tisíce migrantů převážně z Haiti, velký rozruch ale vyvolali pohraniční strážníci. V kloboucích, na koních a s bičem v ruce zahánějí zpátky všechny, kteří se přes řeku Rio Grande snaží dostat do Spojených států. Záběry pobouřily téměř celou Ameriku a vláda prezidenta Joea Bidena se dostává pod stále větší tlak. Důvodem je rozrůstající se tábor pod mostem, který spojuje texaské město Del Rio s mexickým Ciudad Acuña.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Zeman opustil nemocnici. Odpoledne měl v Lánech nabitý program

Prezident Miloš Zeman opustil ve středu dopoledne Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN), ve které byl kvůli dehydrataci a vyčerpání hospitalizován od minulého úterý. Hlavu státu čekal odpoledne poměrně nabitý program. Měl totiž domluvené rovnou tři schůzky, a to s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) kvůli rozpočtu, se šéfem ODS Petrem Fialou a také s předsedou hnutí SPD Tomiem Okamurou.

reklama