reklama

Rusko schválilo první vakcínu proti COVID-19 na světě. Putin nechal naočkovat svoji dceru

Ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že Ministerstvo zdravotnictví Ruské federace schválilo světově první vakcínu proti novému koronaviru. Prezident dodal, že jeho dcera již byla očkována, informoval web ruské státní televize Russia Today.

reklama

Vakcína proti onemocnění COVID-19, kterou vyvinul moskevský Gamaleya Institut zabývající se epidemiologií a mikrobiologií, dostala v úterý zelenou od ministerstva zdravotnictví. Vladimir Putin uvedl, že doufá, že Rusko v brzké době začne s masovou výrobou vakcíny proti COVID-19.

Vladimir Putin na úterním vládním setkání informoval, že vakcína se během testů ukázala jako účinná a nabízí dlouhotrvající imunitu vůči koronaviru. Zdůraznil rovněž, že prošla nezbytnými testy. „Chtěl bych zopakovat, že prošla všemi nezbytnými testy. Nejdůležitější věcí je zajištění plné bezpečnosti užívání vakcíny a její účinnosti.“

Putin k očkování dcery: Zúčastnila se experimentu

K tématu

Ruský prezident dále oznámil, že vakcínou nechal naočkovat jednu ze svých dcer. „Zúčastnila se toho experimentu. Po prvním očkování měla teplotu 38 stupňů, příští den už měla 37. To bylo vše,“ vysvětlil Putin. „Cítí se dobře a má vysoký počet protilátek,“ dodal Putin podle agentury AP, aniž by specifikoval, která z jeho dvou dcer byla očkována.

Tamní úřady se nechaly slyšet, že jako první budou v zemi očkováni zdravotníci, učitelé a další rizikové skupiny.

Rusko je vůbec první zemí na světě, která koronavirovou vakcínu zaregistrovala. Podle AP nicméně mnoho tamních i zahraničních vědců zůstává skeptických. Zpochybňují totiž rozhodnutí o registraci vakcíny před třetí fází testů, které běžně trvají měsíce a zahrnují tisíce testovaných osob.

Další hlavní zprávy

reklama
Slováci řeší zákon o plagiátech. Matovič a jeho kolegové však o tituly nepřijdou
Co bude s Prymulovou pozicí vládního zmocněnce? Vláda prý bude hledat jeho nástupce
Děláme vše pro bezpečí voleb, uvedl Hamáček. Podle něj se nejhorší scénář zatím nenaplňuje
reklama
reklama
Prymulu nechceme. Lidé odmítají nového ministra, petici podepsalo přes 10 tisíc lidí

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Na kurzarbeitu jsme se shodli, oznámila Maláčová. O platech politiků koalice nejednala
Není důvod pro plošná opatření, postrádám srozumitelnost, říká krizový manažer
Další články
reklama
reklama