Detaily brutálního útoku psa v Rousínově. Zvíře se volně pohybuje na sídlišti, lidé se bojí

Chvíle hrůzy prožil v polovině ledna 41letý muž z Rousínova. Více než týden se v nemocnici zotavoval z brutálního napadení, kdy na něj mladík poštval psa a sám následně muže kopal do těla a hlavy. Strach nyní padl i na místní. Ačkoliv byl vzat mladý agresor do vazby, pes se stále po sídlišti pohybuje. Jak se ukázalo, zvíře nebylo útočníka, jen si ho vypůjčil.

Z napadení si muž odnesl pohmožděniny, zlomená žebra i hluboké tržné rány. Více než týden strávil v nemocnici, kde se zotavoval, a nyní promluvil o tom, jaká atmosféra v Rousínově aktuálně panuje. „Lidé se teď bojí vycházet. Zatímco agresor je ve vazbě, pes je stále tady na sídlišti,“ vysvětlil pro deník Blesk napadený.

Jak se ukázalo, pes, kterého na muže mladík poštval, nebyl jeho. Měl ho pouze svěřeného od majitelky. „Tím, že ho svěřila nekompetentní osobě, situaci nepřímo zavinila. Žádám proto veterináře, aby se případem zabývali. Lidé se teď bojí vycházet. Je proto nezbytné, aby pes přestal ohrožovat obyvatele sídliště,“ žádal.

Shodil ho na zem a kopal

Lidé v Rousínově se nyní mají před americkým stafordšírským teriérem na pozoru. „Mám strach, vozím tady malou v kočárku. Nechci ani domyslet, co by se stalo s námi, pokud bychom byly napadeny,“ svěřila se mladá maminka. A jejím obávám se nelze divit. Zranění, která 41letý muž utrpěl, jsou hrozivá.

K celému incidentu došlo v polovině ledna, kdy si napadený muž o pauze došel zakouřit s hrnkem kávy. Mladík k němu zezadu přistoupil, a chtěl mu do pití hodit nedopalek. „Když se proti tomu muž ohradil, agresor jej shodil na zem a začal do něj surově kopat. Navíc na něj poštval i amerického stafordšírského teriéra. Ten jej začal kousat do různých částí těla,“ přiblížil napadení mluvčí policie David Chaloupka.

Křičel, že jsem mrtvý

„Říkal: ‚Trhej!‘ Pes mi začal trhat nohy, roztrhal mi gatě, maso mi vytrhával,“ líčil CNN Prima NEWS napadený. Proč na něj mladík zaútočil a poštval na něj psa, vůbec netuší. V dané chvíli jen bojoval o život a ze všech sil se snažil dostat k domu, kde bydlí. Zvonil na sousedy a doufal, že ho zachrání. „Díval se na mě z druhé strany ulice, jak mi pes trhal nohu. Pak přiběhl pán a klackem psa odehnal. Mladík na mě křičel, že už jsem mrtvý,“ dodal napadený.

Když ho manželka viděla, byla v šoku. „Byl celý od krve, rifle měl rozcupované, bundu rozškubanou, že z ní létalo peří. Bylo to jako z nejhoršího hororu,“ svěřila se. Policistům se mladíka podařilo vypátrat, skončil ve vazbě. Jak bude město a vyšetřovatelé nakládat se psem však není jasné. Vzhledem k vyšetřování bližší informace neposkytli.

Tagy: