reklama

Na Trumpův mítink v Oklahomě chce přijít až milion lidí

Americký prezident Donald Trump zahájí v sobotu novou část své předvolební kampaně směrem k listopadovým volbám. Po více než třech měsících od svého posledního mítinku zavítá do oklahomského města Tulsa. Už dva dny se před arénou BOK Center, kde se akce koná, tvoří velké fronty Trumpových příznivců. Ve stejnou dobu se v Oklahomě očekává i oslava výročí propuštění otroků a protesty za smrt George Floyda.

reklama

„Bude tam dav, jaký nikdo ještě neviděl. O lístky je obrovský zájem. Myslím si, že tohle se v politice ještě nestalo,“ potvrdil enormní zájem o lístky na svou akci i sám prezident Donald Trump. Organizátoři očekávají desítky tisíc lidí, guvernér státu Oklahoma uvedl, že zaznamenali přes milion zájemců. Někteří příznivci prezidenta již přijeli před několika dny, stanují na ulicích a čekají na zahájení kampaně.

K tématu

Někteří odborníci se bojí nárůstu počtu případů nákazy novým koronavirem v důsledku nedostatečných bezpečnostních opatření. Právě kvůli obavám ze šíření nemoci COVID-19 se shromáždění snažilo zrušit několik oklahomských právníků. Soud však jejich návrh zamítl. „Pokud neuděláme něco, abychom ochránili naši komunitu, lidé budou umírat. Zemře více lidí, než je nutné. Je to jednoduché,“ uvedl právník Paul Demuro.

Trump zatím prohrává

S ostrou kritikou Trumpova jednání přišla i jeho soupeřka z minulých prezidentských voleb Hillary Clintonová, podle které prezident upřednostnil kampaň před narůstající krizí. „Myslel si, že to ublíží jeho šancím na znovuzvolení, takže ani nesvolal krizový štáb. Už několik týdnů nemluvil s předními vědci a vrátil se zpět ke snaze odvrátit pozornost od svých selhání v této těžké době v historii naší země,“ uvedla Clintonová.

Trumpova rekce na koronavirovou pandemii jeho šancím na znovuzvolení pravděpodobně ublížila. V předvolebních průzkumech teď vede jeho protikandidát demokrat Joe Biden.

Do Oklahomy mimo jiné začali přijíždět i lidé, kteří ve stejných dnech plánují oslavit výročí propuštění otroků, takzvaný Juneteenth. Jedná se o den, kdy se otroci dozvěděli, že budou osvobozeni po občanské válce. Zároveň se plánují dvoudenní protesty za smrt George Floyda. Bezpečnostní složky se v těchto dnech intenzivně připravují na následující davy lidí v obou táborech.

K tématu

Další hlavní zprávy

Nehody

V Praze sjelo do Vltavy auto. Záchranáři z řeky vytáhli člověka

V Praze sjelo do Vltavy auto. Záchranáři z řeky vytáhli člověka

Na pražské Kampě sjel v pondělí pozdě večer do Vltavy automobil, ve kterém byl zřejmě jeden člověk. Hasiči ho z řeky vytáhli a došlo i na oživování. Uvedl to v pondělí mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Hasiči na Twitteru později informovali, že nalezli a z Vltavy vyprostili i vozidlo. Nikdo další v něm nebyl.

Visí přežití Francie na vlásku? Vojáci opět píšou Macronovi, hrozí občanskou válkou
Sledujte ŽIVĚ Nový den s Plagou: Prodlouží se prezenční výuka do letních prázdnin?
Klidně budu zpívat v roušce, hlavně ať už hrajeme, přeje si Malátný z Chinaski
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Otvírají se obchody, roušky nejsou venku povinné. Co se od pondělí mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Očkování proti covidu bude třeba opakovat. Podobně jako u chřipky, řekl Arenberger
Další články
reklama
reklama