reklama

Na Trumpův mítink v Oklahomě chce přijít až milion lidí

Americký prezident Donald Trump zahájí v sobotu novou část své předvolební kampaně směrem k listopadovým volbám. Po více než třech měsících od svého posledního mítinku zavítá do oklahomského města Tulsa. Už dva dny se před arénou BOK Center, kde se akce koná, tvoří velké fronty Trumpových příznivců. Ve stejnou dobu se v Oklahomě očekává i oslava výročí propuštění otroků a protesty za smrt George Floyda.

reklama

„Bude tam dav, jaký nikdo ještě neviděl. O lístky je obrovský zájem. Myslím si, že tohle se v politice ještě nestalo,“ potvrdil enormní zájem o lístky na svou akci i sám prezident Donald Trump. Organizátoři očekávají desítky tisíc lidí, guvernér státu Oklahoma uvedl, že zaznamenali přes milion zájemců. Někteří příznivci prezidenta již přijeli před několika dny, stanují na ulicích a čekají na zahájení kampaně.

Někteří odborníci se bojí nárůstu počtu případů nákazy novým koronavirem v důsledku nedostatečných bezpečnostních opatření. Právě kvůli obavám ze šíření nemoci COVID-19 se shromáždění snažilo zrušit několik oklahomských právníků. Soud však jejich návrh zamítl. „Pokud neuděláme něco, abychom ochránili naši komunitu, lidé budou umírat. Zemře více lidí, než je nutné. Je to jednoduché,“ uvedl právník Paul Demuro.

Trump zatím prohrává

S ostrou kritikou Trumpova jednání přišla i jeho soupeřka z minulých prezidentských voleb Hillary Clintonová, podle které prezident upřednostnil kampaň před narůstající krizí. „Myslel si, že to ublíží jeho šancím na znovuzvolení, takže ani nesvolal krizový štáb. Už několik týdnů nemluvil s předními vědci a vrátil se zpět ke snaze odvrátit pozornost od svých selhání v této těžké době v historii naší země,“ uvedla Clintonová.

Trumpova rekce na koronavirovou pandemii jeho šancím na znovuzvolení pravděpodobně ublížila. V předvolebních průzkumech teď vede jeho protikandidát demokrat Joe Biden.

Do Oklahomy mimo jiné začali přijíždět i lidé, kteří ve stejných dnech plánují oslavit výročí propuštění otroků, takzvaný Juneteenth. Jedná se o den, kdy se otroci dozvěděli, že budou osvobozeni po občanské válce. Zároveň se plánují dvoudenní protesty za smrt George Floyda. Bezpečnostní složky se v těchto dnech intenzivně připravují na následující davy lidí v obou táborech.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vydají poslanci Babiše policii kvůli Čapímu hnízdu? Sněmovní výbor projedná její žádost
Politika

Vydají poslanci Babiše policii kvůli Čapímu hnízdu? Sněmovní výbor projedná její žádost

Sněmovní mandátový a imunitní výbor bude v úterý pokračovat v projednávání žádosti o vydání bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání v případu Čapí hnízdo. Posuzovat má i žádost o vydání někdejšího pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS) v kauze opencard. Je možné, že výbor už dá doporučení sněmovnímu plénu, jak by mělo o žádostech rozhodnout.

Expert: Žalob ve sportu kvůli covidu může přibývat. U Djokoviče selhali organizátoři

Expert na sportovní právo Jan Šťovíček se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS rozpovídal o sporu srbského tenisty Novaka Djokoviče s australskou vládou. Světová jednička nakonec nemohla nastoupit na Australian Open a pokusit se tak přidat 21. grandslamové vítězství. Předmětem sporu mezi Djokovičem a australskou vládou je fakt, že sportovec není očkován proti covidu.

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

reklama

Domácí zpravodajství

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

reklama