Tulsa

Výpis příspěvků ke štítku „Tulsa“

Šok v přímém přenosu. Reportérka napůl oslepla a zadrhávala se, prodělala začátek mrtvice

7. září 2022 12:06

Julie Chinová, která pracuje pro televizní stanici KJRH v americké Tulse, zažila při sobotním vysílání šok. Během moderování za pomoci čtecího zařízení najednou oslepla na jedno oko, znecitlivěla jí paže a nakonec měla problém i mluvit. Vůbec netušila, co se děje. Kolegové jí zavolali záchranku, až v nemocnici se dozvěděla, že prodělala začátek mrtvice.

Stěžoval si na bolesti, pak zabil lékaře a další tři lidi. Kdo je střelec z Tulsy?

2. června 2022 18:49

Střelec, který ve středu v areálu nemocnice v americkém městě Tulsa zastřelil čtyři lidi a další zranil, byl bývalý pacient. Policie ho ve čtvrtek identifikovala a informovala, že si po nedávné operaci zad stěžoval na bolesti. Lékař, který ho operoval a kterého útočník ze svých potíží vinil, je mezi oběťmi, uvedla agentura AP s odkazem na policii. Muž se po činu zastřelil.

Střelba v oklahomské nemocnici: Policie hlásí oběti a zraněné. Mrtvý je i útočník

2. června 2022 01:35
Aktualizováno

Neznámý útočník vyzbrojený puškou a pistolí ve středu zabil čtyři lidi a další zranil, když začal střílet v budově patřící do areálu nemocnice v americkém městě Tulsa. S odvoláním na místní policii o tom informují zahraniční zpravodajské agentury. Podle policie zůstal po útoku i pátý mrtvý, který je považovaný za střelce. Muž, jehož věk vyšetřovatelé odhadli na 35 až 40 let, se patrně zastřelil.

Biden v rámci „rasového účtování“ uctil památku obětí masakru černochů v Tulse

2. června 2021 09:46

Americký prezident Joe Biden v úterý jako první úřadující prezident v dějinách Spojených států ve městě Tulsa v Oklahomě uctil památku obětí rasového masakru, který se tam odehrál přesně před sto lety. Nenávist bílého obyvatelstva se tehdy obrátila proti místním a stále emancipovanějším černochům, kteří žili na prosperujícím předměstí s názvem Greenwood. Při jednom z nejhorších případů rasového násilí v americké historii přišly o život až tři stovky lidí. Jejich přesný počet ale nebyl nikdy potvrzen. Biden v projevu zdůraznil, že násilnosti nebyly vzpourou, nýbrž masakrem. Poznamenal rovněž, že tuto kapitolu amerických dějin nelze smazat.

Oklahomský fotbalový tým vyměnil americkou hymnu za píseň od sympatizanta komunistů

26. června 2020 09:19

Pokleknutí některých hráčů fotbalu při uvedení americké hymny může být brzy minulostí. Ta totiž už vůbec nemusí před samotným utkáním zaznít. Fotbalový tým Tulsy v Oklahomě oznámil, že americkou hymnu na svých domácích zápasech nahradí písní „Tato země je tvojí zemí“ od amerického folkového zpěváka Woody Guthrieho. Ten přitom sympatizoval s komunistickou stranou.

Na Trumpův mítink v Oklahomě chce přijít až milion lidí

19. června 2020 15:13

Americký prezident Donald Trump zahájí v sobotu novou část své předvolební kampaně směrem k listopadovým volbám. Po více než třech měsících od svého posledního mítinku zavítá do oklahomského města Tulsa. Už dva dny se před arénou BOK Center, kde se akce koná, tvoří velké fronty Trumpových příznivců. Ve stejnou dobu se v Oklahomě očekává i oslava výročí propuštění otroků a protesty za smrt George Floyda.