reklama

Na Vánoce si dá kapra, ale měl by makat na JIP. Kuba se obul do primátora Mostu kvůli trhům

Podvodník. Takové označení si od jihočeského hejtmana Martina Kuby (ODS) „vysloužil“ primátor Mostu Jana Paparega (ProMOST), který nenechal zavřít vánoční trhy a jen je přejmenoval na farmářské. Podle Kuby by měl jít primátor sloužit 24. prosince na jednotku intenzivní péče.

reklama

Kuba se do primátora pustil v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. „Někdo má pocit, že na opatření vyzraje, když je nebude dodržovat. Například primátor Mostu, který přejmenoval trhy. Rozuměl bych tomu, kdyby pan primátor byl trošku hloupější ve škole, že chce podvést paní učitelku, ale moc nechápu, koho chce podvést tady,“ kritizoval Kuba.

Chování primátora odsoudil zejména kvůli situaci v nemocnicích, které jsou podle Kuby na hraně kapacit. „Pan primátor podvádí lidi a zdravotníky. Přišlo by mi docela fér, kdyby měl službu 24. prosince v noci na covidové jednotce, kdyby ji měl 25. v noci, 26. v noci. Až on si sedne doma ke kaprovi se svíčkami a dá si cukroví, ta děvčata budou na jednotkách a starat se o lidi,“ rozčílil se Kuba. Redakce oslovila primátora Mostu o reakci.

Kuba zůraznil, že existují dva světy. Jeden, ve kterém lidi prožijí hezké Vánoce, a druhý v nemocnicích, kde jsou extrémně přetížené sestřičky, lékaři i další zdravotnický personál. Kuba také varoval před tím, že po covidové pandemii může spousta zdravotníků z nemocnic odejít.

„Nedivil bych se, kdyby řada těch děvčat po této vlně ve zdravotnictví skončila. Nenastal kolaps českého zdravotnictví, ale je na hraně kapacity,“ varoval šéf asociace krajů.

Tagy:
Partie Martin Kuba primátor Partie Terezie Tománkové Most koronavirus COVID-19 Jan Paparega

Hlavní zprávy

Benda: Předvádíte destrukci za každou cenu. Jste akorát nervózní, oponoval Fiala z SPD
360°

Benda: Předvádíte destrukci za každou cenu. Jste akorát nervózní, oponoval Fiala z SPD

Čtvrteční jednání v Poslanecké sněmovně bylo podle poslance Marka Bendy (ODS) mimořádně absurdní. „Je to destrukce za každou cenu,“ prohlásil na účet opozice. Poslanec Radim Fiala (SPD) mu však v pořadu 360° oponoval. Je toho názoru, že opozice má nárok říci, co si o současném stavu myslí. „Křičíte na nás něco o nenávisti a jste zkrátka nervózní, za což my nemůžeme,“ reagoval ve vysílání CNN Prima NEWS.

Lidl, Albert i Kaufland navyšují mzdy, měsíčně si prodavači mohou vydělat i 43 tisíc
Kariéra

Lidl, Albert i Kaufland navyšují mzdy, měsíčně si prodavači mohou vydělat i 43 tisíc

Potravinářské řetězce zaměstnancům zvyšují mzdy. Albert je zvedl od ledna v průměru o čtyři procenta, od února porostou v Lidlu v závislosti na pozici a odpracovaných letech. Pracovníci Kauflandu si přilepší průměrně o čtyři procenta od března. Ostatní obchodní sítě plánují případné zvýšení mezd oznámit v dalších měsících. Kromě zvýšení mezd společnosti rozšiřují také zaměstnanecké benefity. Vyplývá to z tiskových informací firem a ankety mezi zástupci řetězců.

Neomluvitelné. Měli by se jít léčit, odsuzuje psychiatr autory šibenice před Sněmovnou

Přinesli před Poslaneckou sněmovnu šibenici s výhružným nápisem. Podle demonstrantů na ní skončí všichni vlastizrádci. Kritika směřovala k poslancům, kteří měli projednávat nový pandemický zákon. Činy demonstrantů u Malostranského náměstí odsoudila část veřejnosti i mnoho politiků. Je šibenice s výhružkami za hranou? O tom se ve vysílání CNN Prima NEWS rozpovídal psychiatr Cyril Höschl.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

reklama

Domácí zpravodajství

Osvětim v noci: Nekonečné apely živých i mrtvých, myšlenky na vzpouru i spalování obětí

U bran někdejšího vyhlazovacího tábora Osvětim-Birkenau se emocím nikdo neubrání. Právě tady zahynula většina z 1,4 milionu osvětimských obětí. Turisté sem míří výhradně za bílého dne, ale mě zajímá osvětimská noc, takže do Birkenau záměrně přijíždím až se soumrakem. Tahle továrna na smrt se totiž v průběhu druhé světové války nezastavila ani za tmy. Během jediné noci v roce 1944 byl třeba v Birkenau zlikvidován celý český rodinný tábor. 3 792 dětí, žen a mužů.

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

reklama