Na Vánoce si dá kapra, ale měl by makat na JIP. Kuba se obul do primátora Mostu kvůli trhům

Podvodník. Takové označení si od jihočeského hejtmana Martina Kuby (ODS) „vysloužil“ primátor Mostu Jana Paparega (ProMOST), který nenechal zavřít vánoční trhy a jen je přejmenoval na farmářské. Podle Kuby by měl jít primátor sloužit 24. prosince na jednotku intenzivní péče.

Kuba se do primátora pustil v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. „Někdo má pocit, že na opatření vyzraje, když je nebude dodržovat. Například primátor Mostu, který přejmenoval trhy. Rozuměl bych tomu, kdyby pan primátor byl trošku hloupější ve škole, že chce podvést paní učitelku, ale moc nechápu, koho chce podvést tady,“ kritizoval Kuba.

Chování primátora odsoudil zejména kvůli situaci v nemocnicích, které jsou podle Kuby na hraně kapacit. „Pan primátor podvádí lidi a zdravotníky. Přišlo by mi docela fér, kdyby měl službu 24. prosince v noci na covidové jednotce, kdyby ji měl 25. v noci, 26. v noci. Až on si sedne doma ke kaprovi se svíčkami a dá si cukroví, ta děvčata budou na jednotkách a starat se o lidi,“ rozčílil se Kuba. Redakce oslovila primátora Mostu o reakci.

Kuba zůraznil, že existují dva světy. Jeden, ve kterém lidi prožijí hezké Vánoce, a druhý v nemocnicích, kde jsou extrémně přetížené sestřičky, lékaři i další zdravotnický personál. Kuba také varoval před tím, že po covidové pandemii může spousta zdravotníků z nemocnic odejít.

„Nedivil bych se, kdyby řada těch děvčat po této vlně ve zdravotnictví skončila. Nenastal kolaps českého zdravotnictví, ale je na hraně kapacity,“ varoval šéf asociace krajů.

Tagy:
nemocnice Vánoce ODS CNN Prima NEWS Partie Terezie Tománková Martin Kuba primátor Partie Terezie Tománkové Most koronavirus COVID-19 Jan Paparega zdravotnický pracovník