reklama

Nevánoční nebo farmářské. Někteří trhovci našli skulinu v opatření a dál prodávají

I když přísná vládní opatření zakazují vánoční trhy, obchodníci našli způsob, jak lidem nadále zprostředkovat vánoční atmosféru a stánky otevřít. Stačí změnit název akce z vánočního trhu třeba na zimní farmářské nebo nevánoční. I tam ale policisté kontrolují dodržování ostatních nařízení – popíjení alkoholu, rozestupy nebo třeba respirátory.

reklama

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí svou atmosférou připomínají spíše město duchů. Všechny stánky jsou zabedněné a lidé si u nich nic nekoupí. Na Václavském náměstí ale trhy jsou, i s nepovoleným vánočním zbožím. Nejedná se vánoční trhy, protože stánkaři to pojali jako kulturní akci. V nedalekých Úněticích začínají trhy v sobotu. Také ale nejsou vánoční, jsou „nevánoční“.

Trhy v pražské Havelské ulici jsou v provozu celoročně. I tam prodejci a návštěvníci musejí platné restrikce dodržovat. Policejní kontrola na Havelských trzích začala úderem 12. hodiny. Policisté kontrolovali, jestli prodejci u stánků dodržují všechna pravidla. „Snažíme se je dodržovat, co nejvíce to jde,“ řekl jeden z prodejců.

Cestou přejmenování trhů šli třeba i v Mostě. Až do 6. ledna tam na náměstí mají Zimní farmářské trhy. Město tak využilo toho, že farmářské trhy se tam konají pravidelně. „Takto hloupé rozhodnutí omezující pohyb osob na čerstvém vzduchu, kdy o pár metrů vedle se v obchodním domě tísní několik set osob v uzavřeném prostoru, je pro nás nepřijatelné. Každý, kdo má svých pět pohromadě, přece vyhodnotí, kde je větší riziko možnosti nákazy,“ komentoval primátor města Mostu Jan Paparega (PRO! Most).

Město Most uspořádá na 1. náměstí Zimní farmářské trhy, které zde poběží od 26. Iistopadu 2021 až do 6. ledna 2022. Akce je připravena ve spolupráci se společností Český um s.r.o.

Posted by Statutární město Most on Friday, November 26, 2021

Co policisté kontrolují?

„Policisté hlavně na trzích kontrolují rozestupy, jestli osoby mají ochranu dýchacích cest, zdali osoby v místě, kde je to zakázáno, nepopíjí alkoholické nápoje. Stánky by od sebe měly být dva metry,“ popsala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Manželka provozovatele pražského Havelského tržiště Helena Soukupová uvedla, že se o velké odstupy snažili. „Zareagovali jsme posunutím všech stánků. Snažíme se dodržovat, co můžeme, ale bohužel restrikce se neustále mění, takže je velmi obtížné se v nich vyznat,“ posteskla si.

Tagy:

Hlavní zprávy

Advokát Hradu: Stehlíková Zemana nikdy neviděla a řekla, že je dementní. Chceme omluvu
360°

Advokát Hradu: Stehlíková Zemana nikdy neviděla a řekla, že je dementní. Chceme omluvu

Džamila Stehlíková by se za nepravdivou diagnózu stavu prezidenta Miloše Zemana měla omluvit. V pořadu 360° to na adresu psychiatričky řekl právní zástupce Hradu Marek Nespala. Artur Ostrý ale oponoval, že jeho klientka pouze sdělila erudované názory, které se „víceméně“ potvrdily. Stehlíková v minulosti uvedla, že Zeman trpí demencí. Spor nyní budou obě strany řešit i soudně, Hrad po exministryni vedle omluvy požaduje i milion korun.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Domácí zpravodajství

Příspěvky na bydlení i zmrazené platy. Zeman podepsal novely důležitých zákonů

Příspěvky na bydlení kvůli razantnímu zdražení energií vzrostou a dosáhne na ně širší okruh lidí. Vládní novelu o státní sociální podpoře, jež dávky upravuje, v pondělí podepsal prezident Miloš Zeman. O jeho podpisu informoval Hrad. Bude účinná zveřejněním ve sbírce zákonů. Zeman též podepsal novelu, která od února zmrazí pro letošní rok platy všech ústavních činitelů na loňské úrovni.

Učitel se porval se žákem kvůli reproduktoru. Dal mu pár pohlavků a dokonce ho i nakopl

Na sociálních sítích koluje video, které zachycuje potyčku mezi učitelem a jeho žákem. K incidentu mělo dojít na střední škole ve Vítkovicích. Učitel nejprve vyhodil studentův bezdrátový reproduktor z okna. Žák mu v reakci na to sebral jeho notebook a vyhrožoval, že ho rozbije. Vyučujícímu poté zřejmě ruply nervy. Chlapci uštědřil pár pohlavků a dokonce ho i nakopl.

reklama