CNN Prima News náboje

náboje

Výpis příspěvků ke štítku „náboje“

Na tachometru 150 km/h a v batohu zbraň. Expert popsal díry v zákoně u trestání recidivistů

Motorkář bez řidičáku, pod vlivem drog, a navíc s nelegálně drženou pistolí a náboji v batohu. Na tenhle úlovek policisté z Jablonce nad Nisou jen tak nezapomenou. Zadržený recidivista jim ujížděl třiadvacet kilometrů, než to vzdal. Teď ho soud s největší pravděpodobností pošle do vězení, kde už to dobře zná. Případ podle dopravního experta Romana Budského dokazuje, že pro některé notorické hříšníky jsou u nás tresty za jízdu bez řidičáku příliš mírné.

Na jednoho Ukrajince pět padlých Rusů. Vydržíme tři týdny, řekl Prigožin s obavou z protiútoku

Místo jednoho mrtvého jich při útoku na budovu máme pět. Nejsou granáty, nikdo nám nedává munici. Tak hodnotil situaci na frontě ve zvukové zprávě zveřejněné na Telegramu šéf Vagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin. Otevřeně přiznal, že počet členů skupiny žoldnéřů „vysychá“ a bez další podpory bojovníci vydrží maximálně tři týdny. Obavy mu dělá i blížící se ukrajinská protiofenziva, kterou spolu s dobře vycvičenými jednotkami očekává po 2. květnu.

Putin a Šojgu tvrdě hrozí Británii. K jaderné válce zbývá stále méně kroků, zní z Kremlu

Ruské představitele rozčílilo, že Velká Británie spolu s tanky Challenger 2 poskytne Ukrajině i protitankové náboje z ochuzeného uranu. Ministr obrany Sergej Šojgu v reakci na krok Londýna upozornil, že k jadernému střetnutí se Západem „zbývá stále méně kroků“. Prezident Vladimir Putin pohrozil, že Moskva „bude nucena reagovat odpovídajícím způsobem“, pokud se dodávka uskuteční.

Zastřelte ty šmejdy. Kulky pošlete jejich rodinám, vyzývá ruský politik k popravě Britů

Ruský poslanec Alexej Žuravljov požaduje exemplární popravu Britů Aidena Aslina a Shauna Pinnera, kteří na Ukrajině padli do ruského zajetí. Soud v tzv. Doněcké lidové republice (DLR) už oba odsoudil k trestu smrti. To ale šéfovi strany Vlast přijde málo a navrhuje, aby byli muži zastřeleni britskými zbraněmi, a použité náboje chce poslat jejich rodinám, informují ostrovní média.

Zemanova ochranka měla krást služební náboje. Dva policisty zadržela GIBS

Detektivové Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) si přišli pro dva členy Útvaru pro ochranu prezidenta republiky a zatkli je, uvádí server Lidovky.cz. Celá scéna se přitom odehrála přímo v jejich zaměstnání. Inspekci na možné nezákonné jednání členů ochranky upozornilo prý samo vedení útvaru. Podle Deníku N jsou podezřelí, že kradli a prodávali služební náboje.