CNN Prima News náhradní díly

náhradní díly

Výpis příspěvků ke štítku „náhradní díly“

Ruští majitelé mercedesů mají problém. Výrobce odmítá do země dodávat duplikáty klíčů

15. září 2022 16:15

Mercedes-Benz je od pradávna symbolem společenského statusu a čím dále na východ od našich hranic, tím víc. Ruští majitelé a řidiči vozů s trojcípou hvězdou na chladiči si ale teď budou muset dávat setsakramentský pozor, aby jim klíče od auta nespadly třeba do kanálu nebo je nezapomněli v nočním klubu. Potom by se totiž mohlo stát, že se do vozu dlouhé měsíce vůbec nedostanou, natož aby jím někam jeli.

Nebrzdit a šetřit palivo. Sankce decimují ruské letectví, konec hrozí i funkčním strojům

6. srpna 2022 14:52

Dopad západních sankcí na Rusko kvůli invazi na Ukrajině se začíná stále více projevovat. Podle posledních zpráv mají velký problém letecké společnosti, které ze zahraničí odebírají náhradní díly. Piloti tak mají nařízeno své stoje co nejméně opotřebovávat. Například tím, že nebudou tak prudce brzdit. Spořit se má také na palivu. Jenže i přes všechna pravidla se Rusko nejspíše dostane do fáze, že bez oprav to prostě nepůjde.

Konec tatarstánských bestií na Dakaru? Protiruské sankce drtí výrobce kamionů Kamaz

5. července 2022 22:45

Téměř dvě desetiletí nechávala ruská stáj Kamaz na slavné dakarské rallye veškerou konkurenci daleko za sebou. V posledních dvou ročnících Dakaru obsadil Kamaz dokonce všechna pódiová umístění. Po agresi Ruské federace vůči Ukrajině se vše změnilo. Velmistr bojuje o přežití a reálně hrozí, že v ročníku 2023 se tovární tým na startu neobjeví.

Šedivý: Naše armáda stále není plně modernizovaná. Jsme závislí na sovětské technice

8. března 2022 20:48

Česká armáda 32 let po pádu komunismu a 23 let od vstupu do NATO stále není plně modernizovaná. V některých případech dál využívá sovětskou techniku a neobejde se bez dodávek náhradních dílů z Ruska, což ji v určitých situacích může oslabit. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to říká někdejší náčelník generálního štábu Jiří Šedivý.

Toyota Jamese Bonda ožívá: pro legendární typ 2000GT se znovu vyrábí náhradní díly

4. dubna 2021 07:15

Spolu s Mazdou Cosmo Sport byla Toyota 2000GT v polovině šedesátých let minulého století prvním japonským pokusem o sportovní auto. Originální kupé inspirované evropskými vzory dosáhlo věčného věhlasu díky účinkování v jednom z dílů nepolapitelného agenta 007. Toyota se nyní rozhodla investovat do záchrany zbývajících přeživších exemplářů a znovu zahájila výrobu originálních náhradních dílů.