CNN Prima News náhradní díly

náhradní díly

Výpis příspěvků ke štítku „náhradní díly“

Autokanibalismus v Rusku: Případů rozebírání vozů na ulici přibývá. Duma chystá neotřelé řešení

Blatníky, nárazníky, světlomety a mnohé další základní díly ze zaparkovaných aut se v Rusku čím dál tím častěji stávají obětí zlodějských gangů obchodujících s nedostatkovými součástkami. Státní duma chce podle deníku Izvestija tento problém vyřešit úřady řízenou demontáží dílů ze starých nebo havarovaných vozů a jejich restaurováním. Odborníci však varují před možným negativním vlivem na bezpečnost provozu.

Ruští majitelé mercedesů mají problém. Výrobce odmítá do země dodávat duplikáty klíčů

Mercedes-Benz je od pradávna symbolem společenského statusu a čím dále na východ od našich hranic, tím víc. Ruští majitelé a řidiči vozů s trojcípou hvězdou na chladiči si ale teď budou muset dávat setsakramentský pozor, aby jim klíče od auta nespadly třeba do kanálu nebo je nezapomněli v nočním klubu. Potom by se totiž mohlo stát, že se do vozu dlouhé měsíce vůbec nedostanou, natož aby jím někam jeli.

Nebrzdit a šetřit palivo. Sankce decimují ruské letectví, konec hrozí i funkčním strojům

Dopad západních sankcí na Rusko kvůli invazi na Ukrajině se začíná stále více projevovat. Podle posledních zpráv mají velký problém letecké společnosti, které ze zahraničí odebírají náhradní díly. Piloti tak mají nařízeno své stoje co nejméně opotřebovávat. Například tím, že nebudou tak prudce brzdit. Spořit se má také na palivu. Jenže i přes všechna pravidla se Rusko nejspíše dostane do fáze, že bez oprav to prostě nepůjde.

Šedivý: Naše armáda stále není plně modernizovaná. Jsme závislí na sovětské technice

Česká armáda 32 let po pádu komunismu a 23 let od vstupu do NATO stále není plně modernizovaná. V některých případech dál využívá sovětskou techniku a neobejde se bez dodávek náhradních dílů z Ruska, což ji v určitých situacích může oslabit. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to říká někdejší náčelník generálního štábu Jiří Šedivý.

Toyota Jamese Bonda ožívá: pro legendární typ 2000GT se znovu vyrábí náhradní díly

Spolu s Mazdou Cosmo Sport byla Toyota 2000GT v polovině šedesátých let minulého století prvním japonským pokusem o sportovní auto. Originální kupé inspirované evropskými vzory dosáhlo věčného věhlasu díky účinkování v jednom z dílů nepolapitelného agenta 007. Toyota se nyní rozhodla investovat do záchrany zbývajících přeživších exemplářů a znovu zahájila výrobu originálních náhradních dílů.