reklama

Nahý muž pobíhal po Mostě a děsil děti. Strážníkům před zadržením zatančil

Strážníci v Mostě řeší netradiční případ muže, který se procházel po městě úplně nahý. Když ho chtěli zastavit a domluvit mu, aby se oblékl, dal se na zběsilý útěk. Málem porazil kočárek s novorozencem, další děti se ho bály. Lékaři v nemocnici následně zjistili, že muž byl pod vlivem omamných látek.

reklama

„Je totálně ožralej nebo zfetovanej, je nahatej a právě jde po mostě. Okamžitě tam jeďte, protože jsou tady děti, čuměj a bojej se,“ volal anonym na linku mostecké policie. Strážníci namířili na popsané místo kameru a nestačili se divit. Po mostě se opravdu procházel úplně nahý muž. Jak je vidět na záběrech, ani trochu se nestyděl a překvapené pohledy kolemjdoucích si užíval.

Zdálo se, že dobrou náladu mu nezkazil ani pohled na rychle přijíždějící strážníky. Na přivítanou jim dokonce zatančil. Když ale muž viděl, že jeho taneček strážníci neocení, dal se na útěk. „Těsně před zákrokem strážníků narazil narkoman do kočárku, ve kterém byl novorozenec. Nikomu se nic nestalo, ale chování muže bylo velmi nebezpečné,“ popsal ředitel mostecké policie Jaroslav Hrvol.

Vodu kelímek, voda kelímek, voda kelímek

Nahatý muž stihl uběhnout přibližně 200 metrů. Únava ze zběsilého útěku ho dohnala až v nemocnici, kam ho strážnici po rychlém zásahu převezli. „Doktore, dej mi vodu do kelímku, vodu do kelímku, vodu kelímek, voda kelímek, voda kelímek, voda kelímek,“ naléhal na lékaře.

Podle Hrvola měl následně pozitivní test na přítomnost omamných látek. Případem se bude zabývat mostecký magistrát. Muži za procházku po městě bez oblečení hrozí pokuta.

Tagy:

Hlavní zprávy

Pokud restrikce nezaberou, omezíme velké akce, hrozí Vojtěch. Lockdown ale nebude
Nový den

Pokud restrikce nezaberou, omezíme velké akce, hrozí Vojtěch. Lockdown ale nebude

Od zpřísnění opatření se očekává jediné – tlumit šíření koronaviru. Pokud nastávající restrikce nezaberou, budou nás ale čekat další změny, uvedl v pořadu Nový den ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Omezené by mohly být například hromadné akce. Lockdown ale podle něj nehrozí, a to právě díky očkovaným. Těch je v Česku přes šest milionů. Nebylo by to spravedlivé, míní Vojtěch.

Lidé jsou v krizi a energošmejdi mají žně. Nového dodavatele hledejte s rozvahou

Téma: Rádce

Pečlivě číst nabídky a smlouvy dodavatelů energie a nenaletět takzvaným energetickým šmejdům. To jsou dvě zásadní rady pro spotřebitele, kterých se týká dobrovolná či aktuálním děním vynucená změna dodavatelů energií. Těmito tipy nabádá k opatrnosti třeba ředitel Teplárenského sdružení Martin Hájek. „Řada lidí je v krizové situaci a energetičtí šmejdi budou mít žně,“ varoval v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Kolář šéfem zahraničí? Zneužívají Zemanův stav, zní z Ruska. Bojí se mě, směje se politik

Bitva u nemocničního pokoje. Touto větou ruská agentura TASS korunovala článek o situaci v Česku. Další ruská média se pustila do spekulací o tom, komu se dočasné odebrání Zemanových pravomocí vůbec hodí. A v neposlední řadě se Rusové pozastavují i nad tím, že české ministerstvo zahraničí možná povede muž stojící za odstraněním pražské sochy maršála Koněva, starosta Prahy 6 Ondřej Kolář.

reklama

Domácí zpravodajství

Bohdalová dostane od Zemana Řád bílého lva. Kdo další je na seznamu vyznamenaných?

Letošní slavnostní předávání státních vyznamenání se zřejmě konat nebude. Už teď je však jasné, kdo by ocenění z rukou Miloše Zemana měl získat. Ostatně i proto, že ceremoniál byl z minulého roku odložen na letošek, a to kvůli covidové situaci. Kromě již jmenovaných by měla už druhé vyznamenání dostat i herečka Jiřina Bohdalová, informaci publikoval deník MF Dnes.

Univerzitu Karlovu poprvé povede žena. Zimu ve funkci rektora vystřídá Králíčková

Novou rektorkou Univerzity Karlovy byla zvolena dosavadní prorektorka Milena Králíčková. Od akademického senátu získala 55 hlasů od jeho 69 přítomných členů. Poté, co ji ve funkci potvrdí prezident, se stane první ženou v čele nejstarší a největší vysoké školy v ČR. Funkce by se měla ujmout v únoru 2022 a školu by měla vést do roku 2026. Nová rektorka ve vedení univerzity vystřídá Tomáše Zimu.

Zeit gewonnen, alles gewonnen. Co znamenají slova, kterými Zeman rozesmál Vondráčka?

Kancelář prezidenta republiky ve čtvrtek zveřejnila video, na kterém Miloš Zeman z nemocničního lůžka podepisuje rozhodnutí o svolání ustavující schůze Sněmovny 8. listopadu. Na záznamu také z úst prezidenta zazněla slova „Zeit gewonnen, alles gewonnen“, o čemž už se dříve v souvislosti s návštěvou u Zemana zmiňoval předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Co tato čtyři německá slovíčka vlastně znamenají?

reklama