CNN Prima News nákladní doprava

nákladní doprava

Výpis příspěvků ke štítku „nákladní doprava“

Korporace chtějí povinně elektrická firemní auta už v roce 2030. Návrh poslaly do Bruselu

Uzákonění zákazu prodeje aut se spalovacími motory po roce 2035 považují velké globální společnosti za příliš vzdálený horizont. V dopise zaslaném Evropské komisi navrhují zástupci firem jako Coca-Cola, Tesco či Ikea zavést povinnou elektromobilitu pro podnikové flotily už o pět let dříve. Argumentují skutečností, že firemní auta tvoří většinu prodejů a najezdí násobně víc kilometrů než soukromníci.

Další problém pro řidiče dieselů. Kromě nafty zdražuje i kapalina nutná k fungování motoru

Po nebývale vysokých cenách za motorovou naftu se na majitele dieselových aut řítí další nepříjemnost v podobě hrozícího nedostatku kapaliny AdBlue. Provoz velké většiny moderních naftových agregátů se přitom bez této příměsi neobejde, neboť je nezbytná pro správnou funkci jejich emisních systémů. Jakmile dojde, motor nenastartuje. Za problémy s výrobou močoviny mohou hlavně rostoucí ceny zemního plynu.

Silnice z Tanvaldu na Harrachov a dál do Polska bude uzavřena pro nákladní dopravu

Silničáři v Libereckém kraji od úterních 05:00 preventivně uzavřou pro nákladní dopravu nad 3,5 tuny frekventovanou silnici 10 z Tanvaldu na Harrachov a dál do Polska. Meteorologové očekávají sněžení provázené silným větrem, v horách se tak mohou tvořit sněhové jazyky a závěje. Autobusy a osobní vozy úsekem projedou. Uzavírka potrvá do odvolání, sdělil Eduard Bark, provozní technik společnosti Silnice LK, která má údržbu komunikací v kraji na starosti.

Evropským parlamentem prošel silniční balíček. Co vše pro řidiče kamionů změní?

Evropský parlament přijal několik let vyjednávaná nová pravidla pro řidiče kamionů převážejících náklad po Evropě. Takzvaný silniční balíček zavádí příznivější pracovní podmínky pro řidiče a zároveň přísnější kontrolu bezpečné jízdy. Omezuje také možnosti převážet náklad v rámci jedné cizí země. Dopravci rovněž nebudou muset platit řidičům různé mzdy podle pravidel států, jimiž pouze projíždějí.