CNN Prima News nákladní doprava

nákladní doprava

Výpis příspěvků ke štítku „nákladní doprava“

Další problém pro řidiče dieselů. Kromě nafty zdražuje i kapalina nutná k fungování motoru

20. září 2022 19:09

Po nebývale vysokých cenách za motorovou naftu se na majitele dieselových aut řítí další nepříjemnost v podobě hrozícího nedostatku kapaliny AdBlue. Provoz velké většiny moderních naftových agregátů se přitom bez této příměsi neobejde, neboť je nezbytná pro správnou funkci jejich emisních systémů. Jakmile dojde, motor nenastartuje. Za problémy s výrobou močoviny mohou hlavně rostoucí ceny zemního plynu.

Silnice z Tanvaldu na Harrachov a dál do Polska bude uzavřena pro nákladní dopravu

11. ledna 2021 12:55

Silničáři v Libereckém kraji od úterních 05:00 preventivně uzavřou pro nákladní dopravu nad 3,5 tuny frekventovanou silnici 10 z Tanvaldu na Harrachov a dál do Polska. Meteorologové očekávají sněžení provázené silným větrem, v horách se tak mohou tvořit sněhové jazyky a závěje. Autobusy a osobní vozy úsekem projedou. Uzavírka potrvá do odvolání, sdělil Eduard Bark, provozní technik společnosti Silnice LK, která má údržbu komunikací v kraji na starosti.

Český kamion se proháněl po Francii v protisměru. Mohl to být smrťák, míní Budský

5. prosince 2020 15:52

Na sociálních sítích se rozšířilo video, které zachycuje český kamion firmy VALATRANS, jak vjede do protisměru a drží se v něm několik set metrů. Nejprve se zdá, že chce řidič předjet jiný kamion, jehož kamera celý incident natočila. Český řidič ale pokračuje v jízdě v protisměru ještě několik set metrů bez sebemenší snahy zařadit se zpátky.

Čech odsouzený ve Francii za pašování migrantů je na svobodě

10. července 2020 19:23

Český řidič Jiří Sagan, kterého v roce 2018 francouzský soud poslal do vězení za pašování migrantů, je na svobodě. ČTK informaci potvrdil europoslanec Tomáš Zdechovský, který se případu dlouhodobě věnuje. Jiří Sagan si odpykal dvouletý trest, nyní se podle Zdechovského zdržuje ve Španělsku.

Evropským parlamentem prošel silniční balíček. Co vše pro řidiče kamionů změní?

9. července 2020 10:25

Evropský parlament přijal několik let vyjednávaná nová pravidla pro řidiče kamionů převážejících náklad po Evropě. Takzvaný silniční balíček zavádí příznivější pracovní podmínky pro řidiče a zároveň přísnější kontrolu bezpečné jízdy. Omezuje také možnosti převážet náklad v rámci jedné cizí země. Dopravci rovněž nebudou muset platit řidičům různé mzdy podle pravidel států, jimiž pouze projíždějí.

Dálnice D1 před Brnem byla ráno uzavřená po havárii kamionu

26. dubna 2020 08:06

Dálnice D1 před Brnem byla dnes ráno asi dvě hodiny uzavřená po havárii kamionu, který na 177. kilometru narazil do středových svodidel. Při nehodě se nikdo nezranil, bylo ale nutné vyprostit kamion ze svodidel pomocí jeřábu. V místě se utvořila asi šestikilometrová kolona, vyplývá z webu Dopravniinfo.cz