CNN Prima News nákladní vlak

nákladní vlak

Výpis příspěvků ke štítku „nákladní vlak“

Havarované cisterny u Kolína jsou pryč. Vlaky už jezdí po dvou kolejích

12. října 2022 07:50
Aktualizováno

Provoz na železničním koridoru u Poříčan na Kolínsku byl ve středu kolem poledne obnoven na dvou kolejích ze tří. V místě oprav trati po pondělním vykolejení mohou jet vlaky rychlostí 50 kilometrů za hodinu. Zprovoznění poslední koleje bude záležet na jejím stavu a stavu trakčního vedení, který nyní pracovníci drah kontrolují. Na koleje se postupně vrací běžný provoz, řekl kolem 12:30 mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda. Provoz spojů do Nymburka, Kolína, Lysé nad Labem a Čelákovic obnovily České dráhy v poledne.

Na Přerovsku se srazily nákladní vlaky. Vykolejily tři vozy, doprava na Ostravu kolabovala

14. ledna 2022 05:18
Aktualizováno

V pátek kolem desáté hodiny večer se částečně obnovil provoz na koridorové trati u Prosenic na Přerovsku, kde se ve čtvrtek v noci srazily dva vlaky. Plné obnovení provozu Správa železnic očekává za dva týdny. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, škoda podle údajů Drážní inspekce dosahuje 21 milionů korun. Policie nehodu vyšetřuje pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti.

Kuriózní nehoda ve Švédsku: Vykolejily desítky vagonů nákladního vlaku se železnou rudou

7. listopadu 2021 15:58

Na severu Švédska vykolejily téměř čtyři desítky vagonů nákladního vlaku naloženého železnou rudou. Nehoda se stala u města Gällivare, které se nachází asi tisíc kilometrů od Stockholmu za polárním kruhem. Příčina vykolejení je předmětem vyšetřování, informovala agentura DPA s odvoláním na nedělní prohlášení těžařské společnosti LKAB.

Likvidace nehody na Teplicku pokračuje. Lokomotivy se podařilo oddělit zhruba na metr

7. dubna 2021 09:50

Ve středu dopoledne by od sebe měli železničáři plně odtrhnout lokomotivy dvou nákladních vlaků, které se srazily v neděli odpoledne u obce Světec na Teplicku. Zatím se je podařilo od sebe odtáhnout zhruba o metr, řekla mluvčí Správy železnic Nela Friebová. Neštěstí si vyžádalo život jednoho strojvůdce, druhý byl středně těžce zraněný. Škoda je kolem 50 milionů korun. Provoz na trati, kde běžně jezdí jak nákladní, tak osobní doprava, stojí.

Nehoda nákladního vlaku na Teplicku. Vykolejily čtyři vagóny

26. září 2020 10:29
Aktualizováno

Nákladní vlak vykolejil v sobotu ráno v Úpořinách na Teplicku. „Podle prvotních informací vykolejily čtyři vagóny,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Nikdo není zraněný. Podle informací Českých drah je provoz na trati Úpořiny–Radejčín přerušen. Pro osobní dopravu zajistily České dráhy autobusovou přepravu.

V Jihlavě se srazil vlak s lokomotivou, oba stroje vykolejily. Škody jdou do milionů

11. srpna 2020 08:39
Aktualizováno

Na nádraží v Jihlavě se dnes ráno srazil nákladní vlak s lokomotivou kvůli nedodržení zákazu jízdy. Oba stroje vykolejily, nikdo se nezranil. Nehoda, která se stala před 6:00, způsobila podle Drážní inspekce škodu 7,3 milionu korun. Provoz na trati Brno - Jihlava byl po nehodě úplně zastavený, částečně se ho podařilo obnovit v 10:00, řekla ČTK mluvčí Českých drah (ČD) Gabriela Novotná.

V Poděbradech v noci srazil vlak člověka na přejezdu

24. července 2020 06:50

Na železničním přejezdu v Poděbradech na Nymbursku v pátek v noci nákladní vlak srazil a usmrtil člověka. Provoz vlaků mezi Poděbrady a Nymburkem byl kvůli vyšetřování nehody zastavený. Vyplývá to z informací na webu Českých drah a dopravní policie.