CNN Prima News nálet

nálet

Výpis příspěvků ke štítku „nálet“

Její krvavá tvář se stala symbolem ruské agrese. Olena doufá, že jí operace vrátí zrak

28. března 2022 10:31

Fotografie zakrvácené tváře dvaapadesátileté učitelky z mateřské školky Oleny Kurylové se stala jedním z prvních důkazů ruské agrese. Když ženu v únoru zasáhly střepy z exploze v jejím domě, myslela si, že následkům zranění podlehne. Od té doby na jedno oko nevidí. Díky pomoci novinářů se však poloviční Rusce podařilo utéct do Polska, kde nyní čeká na operaci. Doufá, že se lékařům poraněné oko podaří zachránit.

OBRAZEM: Vybombardovaná porodnice i masové hroby. Ukrajinský Mariupol čelí zkáze

10. března 2022 10:42

Ukrajinské přístavní město Mariupol čelí tvrdému bombardování i humanitární katastrofě. Místním chybí jídlo, voda, teplo i střecha nad hlavou, na předměstí začaly vznikat masové hroby. Po středečním leteckém útoku na porodnici a dětskou nemocnici podle ukrajinských úřadů zemřeli tři lidé, včetně jednoho dítěte. Nálet dále zranil 17 lidí a způsobil obří škody na nemocničním zařízení.

Udělám pro Ukrajinu všechno. Zpověď ženy, která zázrakem unikla smrti při ruském náletu

24. února 2022 21:45

Rusko od čtvrtečního rána podniklo nespočet leteckých útoků mířených prakticky na celé území Ukrajiny. Náletům neunikly ani civilní oblasti. Podle ukrajinské vlády v důsledku ruské invaze zemřely už stovky ukrajinských civilistů. Jen o vlásek unikla smrti jedna z obyvatelek města Čuhujiv, která se v době exploze nacházela uvnitř jedné ze zasažených obytných budov.