CNN Prima News nálet

nálet

Výpis příspěvků ke štítku „nálet“

Ukrajině hrozí ztráta klíčové zbraně. Bez ní se ocitneme zpět na začátku, běduje velitel

Nebe nad Ukrajinou se brzy ocitne v ohrožení. Spojené státy nejspíše nebudou schopny dodávat další rakety pro systémy protivzdušné obrany Patriot, které mají ukrajinští obránci k dispozici. Zástupci Bílého domu i Pentagonu již informovali Kyjev, píše deník The New York Times. Pro Ukrajinu to bude znamenat ztrátu klíčové zbraně a zesílené vzdušné útoky ze strany Ruska.

Záběry totální demolice. Izrael ukázal, jak se vypořádává s nepřáteli na jihu Pásma Gazy

Izraelské vojenské letectvo (IAF) zveřejnilo další záběry, na nichž jsou vidět raketové údery na nepřátelské jednotky na jihu Pásma Gazy. Mezi jednotlivé cíle patří i obytné budovy, v nichž teroristické hnutí Hamás často ukrývá své jednotky či munici, nebo z nich přímo odpaluje rakety na izraelské území. Bližší okolnosti izraelských operací včetně počtu palestinských obětí je nemožné nezávisle ověřit. Židovský stát se prý kromě jiného snaží poškodit zásobovací trasy Hamásu.

Přesný zásah Izraelců. Při náletech v Gaze zabili vysoce postaveného představitele Hamásu

Při izraelských náletech v Gaze zahynul vysoce postavený představitel ozbrojeného křídla Hamásu Ajmán Nufál. Podle agentury Reuters to v úterý uvedlo ozbrojené křídlo této palestinské islamistické skupiny, která v Pásmu Gazy vládne. Informaci potvrdila také izraelská armáda. Libanonské šíitské hnutí Hizballáh krátce nato oznámilo, že při přeshraničních bojích na jihu Libanonu u hranice s Izraelem zahynuli čtyři jeho bojovníci, dohromady tedy už devět, píše agentura AFP.

Ukrajinci zdevastovali ruské raketové systémy. Kyjev se chlubí záběry, okupanti přiznali ztráty

Služba bezpečnosti Ukrajiny (SBU) oznámila zničení dalších dvou ruských prostředků protivzdušné obrany TOR-M2. O demolici mohutných kolosů na pásech se měly postarat sebevražedné drony ukrajinské armády, čemuž nasvědčují zveřejněné záběry. Skutečný stav ruských vozidel není známý. Jejich destrukci nicméně připouští i Rusové na nahrávce, kterou získala SBU.

Její krvavá tvář se stala symbolem ruské agrese. Olena doufá, že jí operace vrátí zrak

Fotografie zakrvácené tváře dvaapadesátileté učitelky z mateřské školky Oleny Kurylové se stala jedním z prvních důkazů ruské agrese. Když ženu v únoru zasáhly střepy z exploze v jejím domě, myslela si, že následkům zranění podlehne. Od té doby na jedno oko nevidí. Díky pomoci novinářů se však poloviční Rusce podařilo utéct do Polska, kde nyní čeká na operaci. Doufá, že se lékařům poraněné oko podaří zachránit.

OBRAZEM: Vybombardovaná porodnice i masové hroby. Ukrajinský Mariupol čelí zkáze

Ukrajinské přístavní město Mariupol čelí tvrdému bombardování i humanitární katastrofě. Místním chybí jídlo, voda, teplo i střecha nad hlavou, na předměstí začaly vznikat masové hroby. Po středečním leteckém útoku na porodnici a dětskou nemocnici podle ukrajinských úřadů zemřeli tři lidé, včetně jednoho dítěte. Nálet dále zranil 17 lidí a způsobil obří škody na nemocničním zařízení.