reklama

Narušení začátku kampaně ANO Babišem juniorem bylo zinscenované, má jasno politolog

Nevím, jak moc jsou čeští voliči zvědaví na vyřizování účtů v premiérově rodině, řekl ve Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS politolog Ladislav Mrklas. Reagoval tím na skutečnost, že čtvrteční zahájení kampaně hnutí ANO narušil Andrej Babiš mladší a začal zde svého otce zuřivě osočovat. Co se týče samotné kampaně, podle Mrklase v ní žádný posun oproti minulým volbám není.

reklama

„Nechal jsem si udělat psychologický posudek, podle něhož nejsem duševně nemocný,“ vmetl Andrej Babiš mladší svému otci na čtvrtečním zahájení kampaně hnutí ANO v Ústí nad Labem. Emotivně se ho také ptal, proč mu ublížil. V následném rozhovoru tvrdil, že se na akci objevil náhodou.

„Něco takového musel někdo zinscenovat. Pokud by vše bylo spontánní, mohlo to s ohledem na nadcházející volby přinést jiný výsledek a lidé se mohli zamyslet, co je vlastně premiér Babiš zač. V této podobě tomu asi nikdo nevěří,“ zhodnotil zmíněný incident ve vysílání CNN Prima NEWS politolog Ladislav Mrklas.

Babiš junior novinářům řekl, že v Ústí nad Labem byl náhodou s režisérem Vítem Klusákem. Režisér Klusák, který vše už od příchodu Babiše juniora do hloučku novinářů zřejmě natáčel, je skoro-švagr marketingového stratéga hnutí ANO Marka Prchala.

Podle druhého hosta debaty na CNN Prima NEWS, komentátora Petra Holce, může incident premiérovi spíše pomoci. „Proto od něj dává opozice ruce pryč. Všichni vidí, že Babiš mladší neumí ani česky, ale najednou má dobře řízený Twitter. Ve videorozhovorech je vidět, že není úplně v pořádku. Pro lidi střet mezi otcem a synem moc neznamená, tak se tématu chopil Vít Klusák, který na virtuální realitě postavil kariéru,“ prohlásil Holec.

Režisér Vít Klusák ve vysílání CNN Prima NEWS následně popřel, že by akce byla plánovaná. Andreje Babiše mladšího prý kontaktoval před dvěma měsíci kvůli natáčení filmu. „Neoslovil jsem ho kvůli dokumentu, ale hranému filmu. Včera jsme nic nenatáčeli, bavili jsme se o spolupráci na scénáři. Žádný dokument se nechystá a před volbami se nic neobjeví,“ řekl.

Babišovi vychází snaha hrát ublíženého

Co se týká samotné kampaně, hnutí ANO slibuje například vyšší rodičovskou i důchody. Podle Mrklase v ní oproti minulým letům není nic nového. „Také před čtyřmi lety hrál Babiš notu, jak se proti němu všichni spikli. Snaha dělat ublíženého mu neustále vychází, na jeho voliče to funguje,“ dodal.

Holec si myslí, že Babiš využívá výroků opozice. „Koalice Spolu si nemohla Antibabiše odpustit. On teď říká, aby se jeho voliči spojili kolem něj a všechny společně porazili,“ zdůraznil.

Tagy:

Hlavní zprávy

Češi přes léto vyměnili respirátory za roušky, vládní nařízení ignorují
Koronavirus

Češi přes léto vyměnili respirátory za roušky, vládní nařízení ignorují

Přestože je nošení respirátorů či nanoroušek nadále povinné například v MHD či ve vnitřních prostorech, Češi je v posledních měsících z velké části znovu vyměnili za klasické roušky, k čemuž přispěly teplé letní počasí a ústup epidemie. Samotní obchodníci přiznávají, že odbyt respirátorů během letních měsíců poklesl a naopak se začaly opět prodávat klasické chirurgické roušky.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

KOMENTÁŘ: Král je stejně jako Babiš nahý. Pokud to spolu s Jágrem nevidíme, máme problém

Způsob, jakým se šéf českého hokeje Tomáš Král postavil k důkazům o své údajné estébácké minulosti, lze označit za slabošský. Následná reakce Jaromíra Jágra pak svědčí o tom, že se stále nedokážeme důstojně vypořádat s jizvami po nedávné minulosti. Přiznat si: I takové věci se v mém světě děly. A někdy též: Ano, pochybil jsem. Mrzí mě to.

reklama

Domácí zpravodajství

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Válek o členovi z TSS: Kdyby dělal zkoušku z epidemiologie, tak vyletí

„Chránit se proti koronaviru musíme, covid není žádná chřipečka,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslanec Vlastimil Válek (TOP 09). Reagoval tak na slova bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR Jindřicha Rajchla (TSS), který zpochybnil efektivitu očkování. „Kdybyste dělal zkoušku z epidemiologie, letíte i na třetí termín,“ dodal Válek.

reklama