CNN Prima News nárůst cen

nárůst cen

Výpis příspěvků ke štítku „nárůst cen“

Ať se Fiala nechlubí zkrocením inflace, hřímá opozice. Úspěch jde i za vládou, říká ekonomka

Zdražování zboží a služeb výrazně zpomaluje, ukazují to data Českého statistického úřadu. Meziroční inflace v lednu klesla na 2,3 procenta. Opozice kritizovala předsedu vlády Petra Fialu (ODS), který si podle ní neprávem připisuje zásluhy České národní banky. Na tiskové konferenci totiž vyzdvihl některé vládní kroky, ačkoliv zmínil, že ve zkrocení inflace hraje roli řada faktorů. Podle ekonomky Jany Matesové jde pomalejší zdražování za mnoha skupinami, ale jistým dílem i za vládou, uvedla v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS.

Podezřelé ceny cukru. Antimonopolní úřad odhalil výrazné navýšení marží na pultech řetězců

Vyšetřovatelé Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) při mapování výroby a trhu s cukrem zjistili podezřelé zvýšení marží v obchodních řetězcích. Provedli proto čtyři místní šetření, získané materiály teprve vyhodnocují. Novinářům to ve čtvrtek sdělil místopředseda ÚOHS Kamil Nejezchleb. Šetření reagovalo na výrazný nárůst maloobchodních cen na přelomu let 2022 a 2023.

Čekají nás nejdražší Vánoce za 20 let. Pozor, ať neskončíte v dluhové pasti, varuje Pikora

Letošní Vánoce budou pravděpodobně nejdražší za posledních 20 let, upozornil ve vysílání CNN Prima NEWS ekonom Vladimír Pikora. Svůj názor zakládá na rekordní inflaci, která stále ovlivňuje naši ekonomiku. To znamená, že za stejné množství peněz nakoupíme méně dárků než v loňském roce. V pořadu Co na to vaše peněženka? také varoval před půjčkami a odloženými splátkami.

Další rekordní inflace. Růst cen v Česku zrychlil na 18 procent, nejvíce od roku 1993

Růst cen v Česku znovu zrychlil, když letos v září dosáhla meziroční inflace 18 procent. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Jedná se o nejvyšší hodnotu meziroční inflace od prosince 1993. Meziměsíčně vzrostly v září spotřebitelské ceny o 0,8 procenta. V meziročním i meziměsíčním srovnání se na růstu nejvíce podílely ceny bydlení, a to především zdražení energií.

Vládní koalice ztrácí podporu. Tři její strany jsou mimo Sněmovnu, tvrdí průzkum SANEP

Pozice stran vládní koalice se u voličů čím dál více zhoršuje. Uvádí to poslední průzkum agentury SANEP. Podle ní by si všechny strany současné vlády v případě, že by se v květnu konaly volby, značně pohoršily. Růst naopak zaznamenává hnutí ANO, které průzkum s velkým náskokem opanovalo. Na třetí pozici se umístilo další opoziční hnutí SPD. Tři strany vládní koalice se nachází pod pětiprocentní hranicí potřebnou pro zisk poslaneckých mandátů.

Sledujte Hlavní zprávy: Benzin dramaticky zdražuje. Jak se bude situace dál vyvíjet?

Benzin opět dramaticky zdražuje. Za poslední tři dny jeho cena stoupla skoro o korunu. Zatímco ještě v neděli se litr Naturalu 95 prodával průměrně za 44,35 koruny, nyní je to 45,30 koruny. Tempo, jakým cena benzínu v posledních dnech roste, je srovnatelné s tím, které jsme zažili v průběhu března. Nejen toto téma přinesou Hlavní zprávy na Primě a CNN Prima NEWS, které začínají v 18:55.