reklama
CNN Prima News nárůst cen

nárůst cen

Výpis příspěvků ke štítku „nárůst cen“

Za pohřby si připlatíme o desítky procent více. Na vině je raketové zdražování energií

11. listopadu 2021 06:05

Poslední rozloučení se zesnulými bude dražší, ceny stoupnou i o desítky procent. Majitelé pohřebních služeb a krematorií se odvolávají především na dramatický růst cen energií, zdražení benzínu i rostoucí ceny dřeva, které se promítnou do hodnoty rakví. „V tuhle chvíli tvoříme nový ceník, ceny zvýšíme od ledna,“ říká Martin Málek mluvčí Služeb města Jihlava, které provozují tamní krematorium i pohřební službu.

Obavy ekonomů se naplnily. Růst cen se v říjnu přiblížil k šesti procentům

10. listopadu 2021 09:18

Spotřebitelské ceny v říjnu meziročně stouply o 5,8 procenta, nejvíce od října 2008. Proti letošnímu září tak růst inflace zrychlil o 0,9 procentního bodu, což bylo nejvýraznější zrychlení od ledna 2012. Vyplývá to z aktuálních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Vývoj mírně překonal očekávání analytiků, kteří předpovídali meziroční růst cenové hladiny na 5,7 procenta.

IKEA chystá zdražení, dodávky váznou. Musíme se zotavit, oznámila firma

3. listopadu 2021 17:49

Hrubý zisk společnosti Inter IKEA, která je majitelem švédské nábytkářské značky IKEA, se v uplynulém finančním roce snížil o 16 procent na 1,71 miliardy eur (asi 44 miliard Kč). Vyšší náklady na dopravu a suroviny totiž převážily nad růstem tržeb, uvedla firma. Dodala, že kvůli přetrvávajícím problémům v dodavatelském řetězci přikročí ke zvýšení cen.

Plošná pomoc kvůli zdražení energií je mimo. Zacílíme na nejzranitelnější, plánuje Fiala

31. října 2021 15:16

Lídr koalice Spolu a kandidát na premiéra Petr Fiala (ODS) odmítá zavést plošná opatření na pomoc lidem, které postihlo zdražení cen energií, respektive krach některých společností. Prohlásil to ve vysílání Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Tuto možnost nepovažuje za rozumnou, protože podle něj není potřeba pomáhat úplně všem, když krize postihla jen některé. Kromě toho Fiala zmínil, že by se v dané problematice mohl naopak využít příspěvek na bydlení.

reklama