CNN Prima News nárůst cen

nárůst cen

Výpis příspěvků ke štítku „nárůst cen“

Další rekordní inflace. Růst cen v Česku zrychlil na 18 procent, nejvíce od roku 1993

11. října 2022 10:08

Růst cen v Česku znovu zrychlil, když letos v září dosáhla meziroční inflace 18 procent. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Jedná se o nejvyšší hodnotu meziroční inflace od prosince 1993. Meziměsíčně vzrostly v září spotřebitelské ceny o 0,8 procenta. V meziročním i meziměsíčním srovnání se na růstu nejvíce podílely ceny bydlení, a to především zdražení energií.

Vládní koalice ztrácí podporu. Tři její strany jsou mimo Sněmovnu, tvrdí průzkum SANEP

31. května 2022 14:39

Pozice stran vládní koalice se u voličů čím dál více zhoršuje. Uvádí to poslední průzkum agentury SANEP. Podle ní by si všechny strany současné vlády v případě, že by se v květnu konaly volby, značně pohoršily. Růst naopak zaznamenává hnutí ANO, které průzkum s velkým náskokem opanovalo. Na třetí pozici se umístilo další opoziční hnutí SPD. Tři strany vládní koalice se nachází pod pětiprocentní hranicí potřebnou pro zisk poslaneckých mandátů.

Sledujte Hlavní zprávy: Benzin dramaticky zdražuje. Jak se bude situace dál vyvíjet?

19. května 2022 18:28

Benzin opět dramaticky zdražuje. Za poslední tři dny jeho cena stoupla skoro o korunu. Zatímco ještě v neděli se litr Naturalu 95 prodával průměrně za 44,35 koruny, nyní je to 45,30 koruny. Tempo, jakým cena benzínu v posledních dnech roste, je srovnatelné s tím, které jsme zažili v průběhu března. Nejen toto téma přinesou Hlavní zprávy na Primě a CNN Prima NEWS, které začínají v 18:55.

Cena benzinu se mění před očima. Zdražování se promítne i do dalšího zboží, říká ekonom

6. března 2022 22:53

Ceny pohonných hmot trhají rekordy. A řidiči jsou svědky toho, že částka za litr nafty či benzinu poskočí i během čekání na čerpacích stanicích. Tam, kde se dal litr pohonných hmot před pár dny koupit za 36 korun, si dnes lidé připlatí třeba i o osm korun více. A zdražování se v kontextu událostí na Ukrajině a sankcí uvalovaných na Rusko dotkne prakticky všeho.