reklama

Jako generátor náhodných čísel. Maláčová to schytala za vyvlastnění ubytoven

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) čelí kritice za její návrh na vyvlastnění soukromých ubytoven pro chudé, který podle ní má vyřešit zrušení takzvaných bezdoplatkových zón. Náměstek primátora Ústí nad Labem Tomáš Vlach je přesvědčen, že návrhy Maláčové jsou jako generátor náhodných čísel. Uvedl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

reklama

Ústavní soud (ÚS) zrušil spornou část zákona o pomoci v hmotné nouzi, která umožňovala zřizovat takzvané bezdoplatkové zóny. Vyhověl tak návrhu skupiny 17 senátorů. Podle sporných paragrafů mohly radnice zřizovat zóny, kde noví žadatelé nedostali doplatek na bydlení. Ti se pak přesouvali jinam.

Bezdoplatkové zóny podle ÚS zasahovaly do práva na zajištění základních životních podmínek v oblasti bydlení a nerozlišovaly mezi původci a oběťmi problémů. Nález vstoupí v platnost vyhlášením ve Sbírce zákonů. Obce nyní budou muset hledat jiné způsoby boje proti sociálně nežádoucím jevům.

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová v reakci na to navrhla vyvlastnění soukromých ubytoven pro chudé, kteří toto bydlení platí z dávek.

Senátorka: Věc je třeba řešit systémově

„Maláčová přichází neustále s obdobnými řešeními. Vše ale zůstalo na papíru. Spousta věcí byla rozporována experty. Co ministryně udělala pro zákon dostupného sociálního bydlení?“ ptala se v pořadu 360° Renata Chmelová, jedna ze 17 senátorů, kteří zrušení bezdoplatkových zón prosazovali.

Náměstek primátora Ústí nad Labem Tomáš Vlach šel s kritikou ministryně ještě dál. „Návrhy Maláčové jsou jako generátor náhodných čísel,“ povzdechl si. Rovněž zmínil, že právě Ústí nad Labem je jedním z regionů, které trpí špatnou sociální situací.

Senátorka Chmelová zkritizovala také premiéra Andreje Babiše (ANO), jehož vláda prý českým starostům sociálně slabších lokalit nijak nepomáhá. „Starostové pak hledají skulinky v zákonech. Věc je třeba řešit systémově, nikoliv ale navrhováním protiústavních zákonů,“ dodala.

Tagy:
bydlení Jana Maláčová Ústavní soud 360° bezdoplatkové zóny Tomáš Vlach Institut pro sociální inkluzi Renata Chmelová

Hlavní zprávy

Kamarův právník opět na scéně: Fanoušci Rangers, nejezděte do Prahy. Hrozí tragédie
Fotbal

Kamarův právník opět na scéně: Fanoušci Rangers, nejezděte do Prahy. Hrozí tragédie

Incident údajně obnášející rasismus, který se odehrál v březnu mezi Glenem Kamarou a Ondřejem Kúdelou, má dozvuky ještě nyní. Právník hráče skotských Rangers a aktivista Aamer Anwar varuje fanoušky z Glasgow, aby se nevydávali do Prahy – 30. září k tomu budou mít příležitost, protože jejich klub bude hrát zápas skupiny Evropské ligy se Spartou. To, že Rangers nenarazí na znepřátelenou Slavii, podle Anwara nehraje roli – Anwar má pocit, že v české metropoli jim může jít o život.

Vím, myslíš to dobře, ty trdlo. Ale Volný tě zneužívá, vzkázal Novotný Csákové
Volby 2021

Vím, myslíš to dobře, ty trdlo. Ale Volný tě zneužívá, vzkázal Novotný Csákové

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) napsal zpěvačce Iloně Csákové třístránkový dopis. V něm ji varuje před její spolupráci se stranou Volný blok, za kterou kandiduje v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny jako lídryně Jihomoravského kraje. „Posílám ti místo veřejného výsměchu hodně štěstí. V té bramboračce, co sis vytvořila v hlavě, ho budeš potřebovat,“ vzkázal Novotný.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Gólový festival s xenofobní kaňkou. Trhák mezi Spartou a Třincem pokazili „polský Židi“

Byl to šlágr se vším všudy. Páteční zápas dvou zřejmě nejambicióznějších týmů hokejové extraligy Sparty a Ocelářů Třinec přinesl 11 gólů, po vítězství 7:4 se domů vraceli spokojení Slezané. Utkání obnášelo na ledě mnoho emocí, což se také přelilo na tribuny, které se v pražské O2 areně divákům otevřely takřka po roce. Znepokojivé pokřiky části sparťanských fanoušků kazí sportovní zážitek.

Choupenitch: Jsem průkopník, bořím mantinely. Gratulace mě netankují, zájem dětí ano

Šermířské kluby v Česku jsou pod náporem nových zájemců, potřebují další trenéry. Hrdý na tento fakt může být Alexander Choupenitch, jehož bronzová medaile z olympijských her v Tokiu posloužila jako nejlepší možná vábnička. „Po covidovém roce už třeba některé děti chtěly se šermem končit, teď do něj mají velkou chuť,“ těší 27letého fleretistu v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama