nebe

Výpis příspěvků ke štítku „nebe“

OBRAZEM: Vzácná podívaná. Hybridní zatmění Slunce přilákalo do odlehlého městečka tisíce lidí

Po takřka deseti letech se lidem na jižní polokouli naskytl pohled na unikátní nebeský úkaz – hybridní zatmění Slunce. Podívanou si užili obyvatelé Austrálie, Východního Timoru či Indonésie, k protinožcům však zamířily i tisíce nadšenců, které se sjely z celého světa, aby si maximálně minutové unikátní zatmění alespoň jednou v životě užily.

Nebe, mrak 9. Dojatý pošťák našel dívku, která napsala dopis zesnulému otci

Osmiletá dívka se rozhodla na Mezinárodní den otců napsat svému tátovi dopis. Toho ale prakticky nepoznala, protože zemřel, když jí byly čtyři měsíce. Dopis proto dívka adresovala do nebe, specificky na „mrak 9“. Pošťák, který při práci přesčas dopis našel, byl dojatý. Sám o otce před rokem přišel. Umanul si, že musí dopis vrátit rodině malého dítěte. A jeho snaha se vyplatila.

V Nizozemsku z nebe padaly součástky hořícího boeingu, zranily dva lidi

Padající součástky z hořícího motoru startujícího dopravního boeingu v sobotu v Nizozemsku zranily dva lidi. Poškozeno bylo i několik domů a aut, informovala s odvoláním na policii agentura DPA. Poruchu jednoho ze čtyř motorů ohlásila posádka stroje Boeing 747, který měl z Maastrichtu namířeno do New Yorku. Letadlo vzápětí nouzově přistálo v Lutychu (Liège).

Apokalyptické záběry ze San Francisca. Požáry tam nebe zbarvily do oranžova

Obyvatelé San Francisca se ve středu probudili s výhledem na téměř apokalyptický horizont. Nebe se kvůli rozšířeným ničivým požárům, se kterými v současnosti bojuje nejeden americký stát včetně Kalifornie, zbarvilo do oranžova a pohltilo části města do sépiové tmy. Požáry už v Kalifornii, Oregonu nebo Washingtonu stačily zničit více než 930 000 hektarů půdy, tisíce lidí kvůli nim musely opustit své domovy. Informoval o tom americký web NBC News.