nebe

Výpis příspěvků ke štítku „nebe“

Nebe, mrak 9. Dojatý pošťák našel dívku, která napsala dopis zesnulému otci

24. června 2021 19:27

Osmiletá dívka se rozhodla na Mezinárodní den otců napsat svému tátovi dopis. Toho ale prakticky nepoznala, protože zemřel, když jí byly čtyři měsíce. Dopis proto dívka adresovala do nebe, specificky na „mrak 9“. Pošťák, který při práci přesčas dopis našel, byl dojatý. Sám o otce před rokem přišel. Umanul si, že musí dopis vrátit rodině malého dítěte. A jeho snaha se vyplatila.

V Nizozemsku z nebe padaly součástky hořícího boeingu, zranily dva lidi

20. února 2021 23:59

Padající součástky z hořícího motoru startujícího dopravního boeingu v sobotu v Nizozemsku zranily dva lidi. Poškozeno bylo i několik domů a aut, informovala s odvoláním na policii agentura DPA. Poruchu jednoho ze čtyř motorů ohlásila posádka stroje Boeing 747, který měl z Maastrichtu namířeno do New Yorku. Letadlo vzápětí nouzově přistálo v Lutychu (Liège).

Apokalyptické záběry ze San Francisca. Požáry tam nebe zbarvily do oranžova

10. září 2020 08:04

Obyvatelé San Francisca se ve středu probudili s výhledem na téměř apokalyptický horizont. Nebe se kvůli rozšířeným ničivým požárům, se kterými v současnosti bojuje nejeden americký stát včetně Kalifornie, zbarvilo do oranžova a pohltilo části města do sépiové tmy. Požáry už v Kalifornii, Oregonu nebo Washingtonu stačily zničit více než 930 000 hektarů půdy, tisíce lidí kvůli nim musely opustit své domovy. Informoval o tom americký web NBC News.