reklama

Nebezpečný útočník ohrožoval v Praze ženy nožem, pátrá po něm policie

Policisté pátrají po nebezpečném muži, který v posledních dnech v Praze ohrožoval nožem několik žen. Jednu z napadených okradl o peníze. Kriminalisté v úterý zveřejnili video, na kterém je podezřelý zachycen. Útočník může být ozbrojený, lidé by se ho proto neměli pokoušet sami zadržet, varovala policejní mluvčí Eva Kropáčová. S jeho agresí se už setkalo pět žen, kriminalisté žádají další napadené, aby se jim ozvaly.

reklama

Muž zaútočil na jednu z žen 30. prosince kolem 18:00 na Hlávkově mostě. Napadené se podařilo z místa utéct. „Pachatel však bezprostředně poté opět zaútočil na jinou ženu jdoucí po ulici,“ uvedla Kropáčová. Útočník po 25leté ženě požadoval peníze, které mu ze strachu o život dala.

„Pachatel k ženě přijde, má zřejmě vystřelovací nůž, a ten pak přiloží k těle ženy. Promluvil na ni anglicky, žena mu vydala hotovost,“ popsal incident jeden z kriminalistů pro CNN Prima NEWS s tím, že policistům se ozvalo už pět žen, které ohrožoval. Je možné, že jeho agresivita může narůstat.

„Máme zadokumentovaného pachatele den před incidentem, jak se pohybuje na stanici metra Muzeum. Byl bez roušky, dostával se do konfliktů s ostatními cestujícími a v jednu chvíli dokonce kopal do soupravy metra,“ dodal kriminalista.

Muže ukazují záběry z kamer v metru

Kriminalistům se podezřelého dosud nepodařilo zadržet, mají ale jeho záběry z bezpečnostních kamer v metru. Hledaný je střední postavy, má vyhublé tváře a nosí dioptrické brýle. Na sobě měl zimní péřovou bundu skořicové barvy, kraťasy, podkolenky a šedou čepici s kšiltem.

Lidé, kteří hledaného muže poznají, by měli volat policejní tísňovou linku 158. „Upozorňujeme, že může být ozbrojený, a tudíž velmi nebezpečný,“ varovala Kropáčová. Zadržení podezřelého by proto lidé měli nechat na policistech.

Kriminalisté pracující na případu vyzývají ženy, které muž ohrožoval, aby se jim ozvaly na linku 158. O totéž žádají i napadenou dívku z Hlávkova mostu. „Kriminalisté v této souvislosti dále uvítají jakékoliv svědectví osob, které byly přítomny některému z napadení,“ uvedla Kropáčová.

K tématu

Další hlavní zprávy

Zdravotnictví

Kubek: Vláda není schopná zajistit vakcíny. Zdravotníci o ně přitom mají zájem

Kubek: Vláda není schopná zajistit vakcíny. Zdravotníci o ně přitom mají zájem

V Česku bylo zatím naočkováno přes 80 tisíc zdravotníků. I když podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) většina nemocnic zaznamenala zájem svých zaměstnanců o očkování, přibývá zdravotníků, kteří vakcínu odmítají. Podle Milana Kubka je zájem zdravotníků dostatečný. Šéf České lékařské komory vidí problém spíš v nedostatku dávek vakcíny, za což viní vládu.

Kultura

Testy a respirátory. Co všechno budete muset udělat, abyste mohli do kina

Testy a respirátory. Co všechno budete muset udělat, abyste mohli do kina

Čtvrtý stupeň systému PES by mohl podle chystané úpravy protiepidemického plánu znovu otevřít kulturní život. Člověk, který by se však chtěl během čtvrtého stupně vypravit například do kina, to nebude mít tak jednoduché. Komplikovaný systém vede také k přesvědčení pořadatelů, že za daných podmínek nemá ani smysl otevírat.

Boj Navalného s Putinem pokračuje. Natočil a ukázal prezidentův palác za 29 miliard
Turistka bloudila po Krušných horách v sandálech. Mám ponožky s membránou, bránila se
PŘEHLEDNĚ: Vědci odhalili šest rozdílných průběhů covidu. Jaké jsou jejich příznaky?
ON-LINE: Policie vtrhla do otevřených podniků. Byl zatčen první majitel restaurace
reklama
reklama
Kvóty na potraviny jsou nesmysl, říká najednou Babiš. Poslanci ANO je ale podpořili

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Zemřela pražská zastupitelka ODS Jaroslava Janderová. Podlehla covidu, bylo jí 70 let
Podívejte se, jak bude vypadat modernizovaná železnice z Prahy do Kladna
Další články
reklama
reklama