CNN Prima News plavba

plavba

Výpis příspěvků ke štítku „plavba“

Tradice stavby a plavby vorů je na seznamu UNESCO. Nominovalo ji i Česko

1. prosince 2022 13:13

Starobylá tradice spojená se stavbou vorů a jejich plavením po řekách je od čtvrtka zapsaná na seznamu nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO. Nominaci schválil příslušný mezivládní výbor na svém zasedání v Maroku. Informovalo o tom ministerstvo kultury. Nadnárodní nominaci vorařství pod názvem Timber rafting společně připravilo šest evropských států, kromě Česka ještě Lotyšsko, Německo, Rakousko, Španělsko a Polsko, které přípravy koordinovalo.

Umí dvacetitunové pandury plavat? Armáda podrobila obrněná vozidla tvrdé zkoušce

2. září 2021 09:11

Umí obrněná vozidla plavat? Česká armáda si ověřila, že její pandury to zvládají. Tedy pokud zrovna drahá technika nevypoví službu. Speciálním výcvikem, který je pro armádní řidiče jednou z největších výzev, prochází aktuálně desítky vojáků. Ovládat dvacetitunové pandury, které jsou ve vodě celkem neohrabané a jejich maximální rychlost je deset kilometrů v hodině, není nic jednoduchého.

První cesta mimo rodnou zemi skončila tragicky. Seniorka se na lodi nakazila a zemřela

27. srpna 2021 22:31

Nevídaný skandál řeší společnost Carnival Cruise Line, která pořádá výletní platby. Na její lodi Carnival Vista se cestou do Karibiku na konci července nakazilo 27 cestujících: 26 členů posádky a jedna pasažérka. Tou byla 77letá Marilyn Tackettová, která měla pozitivní test i přes očkování, stejně jako zaměstnanci. Jednalo se o její první cestu mimo USA, skončila však tragicky. Po náročné plavbě zpět do Spojených států žena zemřela.

Zeman ve žlutém člunu opět vyplul na rybník. Ruce zatím celkem fungují, hlásí z dovolené

24. července 2021 19:03

Již tradičně tráví prezident Miloš Zeman letní dovolenou na Vysočině. K jeho aktivitám každoročně patří plavba na žlutém nafukovacím člunu, na kterém pod dohledem své ochranky brázdí Veselovský rybník v Novém Veselí. I přesto, že hlavu státu trápí zdravotní problémy s nohama, ruce mu při veslování slouží dostatečně.

Na světě je osm kontinentů: Zélandie je opředená tajemstvím a velká jako Austrálie

14. června 2021 07:32

Teprve v roce 2017 dospěli geografové k názoru, že zřejmě znají svou domovskou planetu natolik špatně, že na ní přehlédli osmý kontinent. Takzvaná Zélandie je v současnosti totiž téměř celá pod vodou a nad hladinu vykukuje právě v místech souostroví Nový Zéland. O osmém kontinentu ví lidstvo stále velmi málo, cesta k jeho objevení ale započala už v 17. století.