CNN Prima News plavba

plavba

Výpis příspěvků ke štítku „plavba“

Čínská armáda na obzoru. CNN na místě, kde může rybářská loď způsobit další válku

Štáb americké CNN se na palubě kanadské vojenské lodi zúčastnil proplutí Tchajwanského průlivu, místa, kde může podle mnohých analytiků po Ukrajině a Gaze vypuknout další konflikt s globálním přesahem. Reportér Brad Lendon potvrdil, že situace v regionu je už teď nesmírně napjatá. Plavbu provázela nervozita, protože i střet s rybářskou bárkou může přerůst v mezinárodní incident.

Tradice stavby a plavby vorů je na seznamu UNESCO. Nominovalo ji i Česko

Starobylá tradice spojená se stavbou vorů a jejich plavením po řekách je od čtvrtka zapsaná na seznamu nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO. Nominaci schválil příslušný mezivládní výbor na svém zasedání v Maroku. Informovalo o tom ministerstvo kultury. Nadnárodní nominaci vorařství pod názvem Timber rafting společně připravilo šest evropských států, kromě Česka ještě Lotyšsko, Německo, Rakousko, Španělsko a Polsko, které přípravy koordinovalo.

Umí dvacetitunové pandury plavat? Armáda podrobila obrněná vozidla tvrdé zkoušce

Umí obrněná vozidla plavat? Česká armáda si ověřila, že její pandury to zvládají. Tedy pokud zrovna drahá technika nevypoví službu. Speciálním výcvikem, který je pro armádní řidiče jednou z největších výzev, prochází aktuálně desítky vojáků. Ovládat dvacetitunové pandury, které jsou ve vodě celkem neohrabané a jejich maximální rychlost je deset kilometrů v hodině, není nic jednoduchého.

První cesta mimo rodnou zemi skončila tragicky. Seniorka se na lodi nakazila a zemřela

Nevídaný skandál řeší společnost Carnival Cruise Line, která pořádá výletní platby. Na její lodi Carnival Vista se cestou do Karibiku na konci července nakazilo 27 cestujících: 26 členů posádky a jedna pasažérka. Tou byla 77letá Marilyn Tackettová, která měla pozitivní test i přes očkování, stejně jako zaměstnanci. Jednalo se o její první cestu mimo USA, skončila však tragicky. Po náročné plavbě zpět do Spojených států žena zemřela.

Na světě je osm kontinentů: Zélandie je opředená tajemstvím a velká jako Austrálie

Teprve v roce 2017 dospěli geografové k názoru, že zřejmě znají svou domovskou planetu natolik špatně, že na ní přehlédli osmý kontinent. Takzvaná Zélandie je v současnosti totiž téměř celá pod vodou a nad hladinu vykukuje právě v místech souostroví Nový Zéland. O osmém kontinentu ví lidstvo stále velmi málo, cesta k jeho objevení ale započala už v 17. století.