reklama

Nechci patřit někam, kde mě nechtějí. Hejtman Bernard odchází z ČSSD

Plzeňský hejtman Josef Bernard oznámil, že odchází z ČSSD. Cítí prý, že ho vedení plzeňské soc. dem. v klubu nechce.

reklama

Bernard svůj odchod oznámil na Facebooku. „Nechci patřit do klubu, který mě za svého člena už nadále nechce,“ napsal plzeňský hejtman.

Uvedl také, že vedení plzeňské ČSSD už dlouhodobě svými výpady proti jeho osobě naznačuje, že si nepřeje, aby v práci pokračoval. „Rozhodl jsem se ulehčit všem situaci a z této strany odejít,“ sdělil Bernard.

Rozhodování pro něj prý bylo složité, v ČSSD podle svých slov poznal mnoho zajímavých lidí, se kterými se myšlenkově i lidsky shodoval. Poté, co v čele soc. dem. skončil Bohuslav Sobotka, se spekulovalo, že novým lídrem by mohl být právě Bernard.

K tématu

„Pan Bernard nebyl nikdy tradičním sociálním demokratem, těžko se sžíval s naším prostředím. Inklinoval k pravicovým stranám, měl pravicový přístup, do určité míry se i distancoval od některých věcí svých předchůdců,“ řekl ČTK předseda plzeňské ČSSD Michal Chalupný.

Podle informací CNN Prima NEWS o spolupráci s Bernardem stojí hnutí STAN. „Panu Bernardovi jsme dali nabídku už před rokem,“ sdělil CNN Prima NEWS šéf hnutí Vít Rakušan.

„Nabídka stále trvá, pan hejtman si vzal čas na rozmyšlenou. Pevný termín rozhodnutí není, ale z mého pohledu je potřeba, aby bylo jasno nejdéle v červnu,“ dodal Rakušan.

Bernard do ČSSD vstoupil v roce 2015, o rok později byl lídrem v krajských volbách a stal se hejtmanem. Předtím působil jako generální ředitel Škody Transportation.

Další hlavní zprávy

Soudy

Za diskriminaci křesťanů se divadla omlouvat nemusí. Duka s Němcem u soudu nepochodili

Za diskriminaci křesťanů se divadla omlouvat nemusí. Duka s Němcem u soudu nepochodili

Nejvyšší soud (NS) zamítl dovolání kardinála Dominika Duky a právníka Ronalda Němce ve sporu s brněnskými divadly. Neúspěšně žádali omluvu za zásah do svých osobnostních práv, údajně způsobený uvedením dvou her na festivalu Divadelní svět Brno. Obě hry provokativní formou zobrazovaly některé křesťanské symboly a kritizovaly římskokatolickou církev a západní pohled na muslimský svět. Podle rozsudku však nešlo o diskriminaci křesťanů ani zásah do práva na svobodu vyznání.

Koronavirus

V Chebu do kina, ve Zlíně ani do obchodu. Jak by se rozvolňovalo regionálně

V Chebu do kina, ve Zlíně ani do obchodu. Jak by se rozvolňovalo regionálně

Přestože epidemie nemoci COVID-19 postupně ustupuje a celoplošně dochází k rozvolňování vládních opatření, mezi jednotlivými regiony stále existují propastné rozdíly. Jak by tedy vypadalo rozvolňování, kdyby se rozhodovalo podle jednotlivých krajů? Zatímco v Karlovarském by se život vrátil skoro do normálu, Zlínský by nadále zůstával v tvrdém lockdownu.

Visí přežití Francie na vlásku? Vojáci opět píšou Macronovi, hrozí občanskou válkou
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Otvírají se obchody, roušky nejsou venku povinné. Co se od pondělí mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama