reklama

Vybrzdil náklaďák, pak zapnul sirénu a majáky. Hříšníka z Pražského okruhu hledá policie

Nejprve vybrzdil plně naložené nákladní auto, pak ještě zapnul sirénu a majáky. Jedná se o řidiče, který se rozhodl vyškolit diváka Krimi zpráv. S šoférem si nyní chtějí promluvit i policisté.

reklama

Nebezpečná situace se odehrála dva dny před Vánoci na Pražském okruhu. „Jeli jsme směrem k D1, předjelo nás tmavé auto a začalo brzdit. Před tunelem je osmdesátka, on zbrzdil na šedesát kilometrů v hodině a pak začal dál zpomalovat. Řidič na něj zatroubil, pak ho objel, protože jel už jen asi pětatřicet. Jenomže pak se ozvaly majáky,“ popsal situaci autor videa.

V tu chvíli zapnul spolujezdec plně naloženého náklaďáku nahrávání na mobilu. Auto s majáky nakonec nákladní vůz ještě jednou vybrzdilo. Video, které mimo jiné zachycuje neoprávněné používání výstražných majáčků, předala redakce CNN Prima NEWS policistům.

Ti už kontaktovali autora videa a případem se zabývají. „Mohu potvrdit, že se nejednalo o vozidlo policejní. V tuto chvíli se celým případem zabývají dopravní policisté, kteří zjišťují, kdo vozidlo řídil,“ sdělila policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Za majáky hrozí jen dva tisíce

„Trest za použití modrých majáků je 2 tisíce korun na místě, ve správním řízení je to 2 500 korun. Samozřejmě to je společensky neakceptovatelné. Určitě si toto dlouhodobě zaslouží výrazné zpřísnění postihu,“ doplnil dopravní expert Roman Budský.

Autor videa takovým řidičům vzkázal, aby vrátili řidičský průkaz. „Není to normální. Nejenom, že ohrozil sebe, ale mohl ohrozit všechny okolo, protože velké auto, když se nějakým způsobem roztočí, je to velký průšvih,“ upozornil.

Otázkou je, jestli zpětně policisté vůbec řidiče najdou. Šance ale mají. Lochkovský tunel je sledovaný kamerami. Pokud víte, kdo vozidlo řídil, obraťte se na linku 158 nebo na redakci Krimi zpráv.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn
Kultura

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn

Ve věku 57 let zemřela zpěvačka folkové kapely Asonance Hana Horká. I když příčinu úmrtí kapela nezveřejnila, na sociálních sítích se množí spekulace, že s ním mohl souviset covid, který nedávno prodělala. Koronavirem se měla nakazit úmyslně, což nepřímo potvrdil i její syn. „Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty,“ napsal v komentáři, kde označil některé odborníky, kteří se vyjadřovali k pandemii.

Djokovič přiletěl do Bělehradu jako hrdina. Za skandování ho přivítal velký dav

Aktualizováno

Začalo Australian Open a mužská světová jednička Novak Djokovič u toho není. Hráč prohrál dlouhé tahanice o vízum a musel nehostinné Melbourne opustit. Krátce po finálním verdiktu soudu nasedl v neděli do letadla a o zhruba 24 hodin později přistál v rodném Bělehradě. Rychle prošel letištní halou s tenisovou taškou na zádech a zamířil do prostoru pro vyzvednutí dalších zavazadel. Lidé před terminálem vytrvale a hlasitě skandovali „Novak, Novak“.

Vládní koalici drží především strach z Babiše u moci, říká komentátor Fischer

Největším spojujícím prvkem vládní koalice je Andrej Babiš (ANO), řekl ve vysílání CNN Prima NEWS komentátor a novinář Petr Fischer. „A tím zůstane po celé volební období. Koalici nedrží nic jiného než strach z toho, že by se Babiš vrátil k moci,“ prohlásil. Politolog Lukáš Valeš k tomu dodal, že bývalému premiérovi začínají ve Sněmovně zlaté časy.

reklama

Domácí zpravodajství

Dívky utekly z dětské psychiatrie v Lounech, policie po nich pátrá. Mohou být i v Praze

Policisté pátrají po dvou mladistvých pacientkách dětské psychiatrické léčebny v Lounech. Dívky ve věku 16 a 17 let v neděli společně utekly při návratu z vycházky, od té doby jsou nezvěstné. Je možné, že se po útěku rozdělily, pohybovat se mohou po Praze ve velkých obchodních centrech a jejich okolí. V tiskové zprávě to uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Významný nárůst počtu pozitivních školáků. Testy jich odhalily opět přes tři tisíce

Testování na koronavirus v základních a středních školách minulý týden ve čtvrtek ukázalo další významný nárůst virové zátěže u žáků i pedagogů. Metodou PCR se ve školách potvrdilo 3 357 případů koronaviru, z toho 3 016 mezi žáky a 341 nákaz u pedagogů a zaměstnanců škol. Nárůst v obou skupinách je významný proti oběma kolům testování o týden dříve a mírně také proti předchozímu testování v pondělí 10. ledna.

Blažkův náměstek Daňhel zpracovával účetnictví firmě zapojené do daňových podvodů

Radomír Daňhel, politický náměstek ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS), zpracovával účetnictví firmě, která byla zapojená do stamilionových daňových podvodů. Podnikatelé Hussein Rekhem a Saman El-Talabani za ně loni dostali několikaleté tresty. Daňhel v kauze figuroval jen jako svědek. O podvodech podle svého vyjádření nevěděl. Podle odborníků si ale podezřelého jednání svých klientů všimnout musel. Uvedly to Hospodářské noviny (HN) a server Aktuálně.cz.

reklama