Vybrzdil náklaďák, pak zapnul sirénu a majáky. Hříšníka z Pražského okruhu hledá policie

Nejprve vybrzdil plně naložené nákladní auto, pak ještě zapnul sirénu a majáky. Jedná se o řidiče, který se rozhodl vyškolit diváka Krimi zpráv. S šoférem si nyní chtějí promluvit i policisté.

Nebezpečná situace se odehrála dva dny před Vánoci na Pražském okruhu. „Jeli jsme směrem k D1, předjelo nás tmavé auto a začalo brzdit. Před tunelem je osmdesátka, on zbrzdil na šedesát kilometrů v hodině a pak začal dál zpomalovat. Řidič na něj zatroubil, pak ho objel, protože jel už jen asi pětatřicet. Jenomže pak se ozvaly majáky,“ popsal situaci autor videa.

V tu chvíli zapnul spolujezdec plně naloženého náklaďáku nahrávání na mobilu. Auto s majáky nakonec nákladní vůz ještě jednou vybrzdilo. Video, které mimo jiné zachycuje neoprávněné používání výstražných majáčků, předala redakce CNN Prima NEWS policistům.

Ti už kontaktovali autora videa a případem se zabývají. „Mohu potvrdit, že se nejednalo o vozidlo policejní. V tuto chvíli se celým případem zabývají dopravní policisté, kteří zjišťují, kdo vozidlo řídil,“ sdělila policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Za majáky hrozí jen dva tisíce

„Trest za použití modrých majáků je 2 tisíce korun na místě, ve správním řízení je to 2 500 korun. Samozřejmě to je společensky neakceptovatelné. Určitě si toto dlouhodobě zaslouží výrazné zpřísnění postihu,“ doplnil dopravní expert Roman Budský.

Autor videa takovým řidičům vzkázal, aby vrátili řidičský průkaz. „Není to normální. Nejenom, že ohrozil sebe, ale mohl ohrozit všechny okolo, protože velké auto, když se nějakým způsobem roztočí, je to velký průšvih,“ upozornil.

Otázkou je, jestli zpětně policisté vůbec řidiče najdou. Šance ale mají. Lochkovský tunel je sledovaný kamerami. Pokud víte, kdo vozidlo řídil, obraťte se na linku 158 nebo na redakci Krimi zpráv.

Tagy: