reklama

Drama na Slovensku. Muž držel v supermarketu rukojmí, předtím zřejmě zavraždil rodiče

Slovenská policie v noci na čtvrtek zadržela muže, který ve městě Kežmarok na východě země držel v supermarketu jednu ženu jako rukojmí. Podezřelý Ľudovít Š. krátce předtím patrně zavraždil své rodiče. Informovala o tom slovenská média.

reklama

Ľudovít Š. měl po předchozí hádce zabít své rodiče v jednom z bytových domů na ulici Generála Štefánika, které patří městu Kežmarok nedaleko Vysokých Tater. Před odchodem z bytu měl nechat puštěný plyn, informoval web tvnoviny.sk.

„Byl nalezen mrtvý manželský pár, přičemž na tělech byly známky cizího zavinění. O několik minut později se v obchodním domě ve skladových prostorech zabarikádoval muž ozbrojený nožem a ohrožoval jednu pracovnici,“ citovala slovenská média policejního mluvčího Daniela Džobanika.

Ženu po sedmi hodinách osvobodili členové elitní policejní jednotky. Muže policisté zadrželi a odvezli k výslechu, kde se potvrdilo, že spolu oba případy souvisí. „Něco po půl druhé v noci policie pachatele zadržela. Rukojmí odvezli do nemocnice. Lidé říkali, že neměla žádné vážné zranění,“ popsal webu Pravda čtenář, který byl v době dramatu v obchodním centru.

Ľudovít Š. se podle informací slovenských médií v regionu proslavil jako úspěšný nohejbalista. Pobíral invalidní důchod a se svými rodiči se podle sousedů často hádal.

Případy, v nichž dojde na braní rukojmích, jsou na Slovensku spíše ojedinělé.

K tématu

Tagy: policie Slovensko vražda supermarket vrah konflikt rodiče ozbrojený muž výhružky obchodní centrum rukojmí

Další hlavní zprávy

Jan Hamáček

Hamáček vrací úder. Prozradil jméno utajeného svědka Seznam Zpráv. Ten se přiznal

Hamáček vrací úder. Prozradil jméno utajeného svědka Seznam Zpráv. Ten se přiznal

  • Aktualizováno

Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se brání proti tvrzení zpravodajského webu Seznam Zprávy, že cestou do Moskvy chtěl ututlat kauzu Vrbětice a vyměnit ji za milion vakcín Sputnik V. V reakci na čtvrteční pokračování článku novinářů Janka Kroupy a Kristiny Cirokové sám uveřejnil jméno jednoho z utajovaných svědků, jehož svědectví použil web k rozvinutí informací o údajném Hamáčkově plánu.

Sledujte ŽIVĚ tiskovou konferenci: Jak bude vláda pokračovat v rozvolňování?
Že Netolický donáší na Hamáčka? Důkaz, že ČSSD je v rozkladu, tvrdí komentátoři
Válka o rybolov u Jersey: Francie hrozí vypnutím elektřiny, Británie vysílá vojenské lodě
reklama
reklama
Hamáčkův údajný plán v Moskvě potvrzují další: Sputnikem chtěl zachránit ČSSD

Jan Hamáček

Domácí zpravodajství

Daně mám v pořádku, hájí se Arenberger. Negeneroval jsem zisk, proto jsem ho nepřiznal
Trestní oznámení na Švejdara podala Imex Group. Kvůli únikům informací plánuje další
Další články
reklama
reklama