reklama

Někteří senioři dostali termín očkování na neděli. Centrum přitom otevírá v pondělí

Někteří lidé dostali termín očkování na neděli, očkovací centrum přitom otevírá až v pondělí. Desítky seniorů tak během celého dne přicházely do jedné z pražských nemocnic. Narychlo tam proto vymysleli náhradní řešení.

reklama

Před devátou ráno provázely hledání očkovacího místa v nemocnici zmatky. Desítky seniorů si přišly pro vakcínu v termínu, který jim přidělil rezervační systém – v neděli. Jenže nemocnice má v plánu očkovat až od pondělí.

K tématu

„Tuto informaci jsme od začátku uvedli i na našem webu a Facebooku nemocnice. Bohužel někteří zájemci o očkování dostali termín, a to už na 17. ledna,“ okomentoval pro televizi CNN Prima NEWS situaci mluvčí Fakultní Thomayerovy nemocnice Petr Sulek.

Někteří ale o omylu neměli ani tušení a v neděli se tak v čase své rezervace na očkování dostavili. „Já o tom nevím, ke mně se to nedostalo,“ popsal jeden ze seniorů.

Nemocnice sice neplánovala seniory naočkovat ještě v neděli, vyšla jim ale vstříc. Očkovací centrum uvede do provozu v pondělí, nabídla jim proto náhradní místo.

Dzurilla: V systému nejsou hlášeny žádné chyby

„Byla jsem objednaná na ráno, ovšem to se nekonalo, tak mi dali číslo telefonu. Když jsem došla domů, zavolala jsem tam a řekli mi, že zrovna začínají. Musela jsem se vrátit,“ uvedla jedna ze seniorek. „Management byl tak laskav, že vytvořil pro neděli nové termíny, takže všechno šlo plynule,“ popsala další seniorka.

K tématu

Garant rezervačního systému ale o žádné chybě neví. „Já tohle hlášeno nemám. Na našem systému momentálně chyby hlášeny nejsou. Náš centrální systém běží a termíny jsou výsostně odpovědností očkovacích míst,“ řekl televizi CNN Prima NEWS vládní zmocněnec pro IT Vladimír Dzurilla, kterého chce premiér Andrej Babiš (ANO) navrhnout na státní vyznamenání.

„Můj manžel je IT specialista. Zabývá se testováním softwaru. Kdyby takový produkt ve své práci odevzdal, tak by dostal padáka, ne pochvalu,“ okomentovala registrační systém předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Od pondělí už nemocnice bude očkovat standardně v očkovacím centru, a to jak objednané zájemce, tak ty přesunuté z neděle.

K tématu

Další hlavní zprávy

360°

Poslanec Nacher: Vzdělání nevykompenzujeme penězi, pojďme se bavit o letních školách

Poslanec Nacher: Vzdělání nevykompenzujeme penězi, pojďme se bavit o letních školách

Ve sporu premiéra Andreje Babiše (ANO) s ministrem školství Robertem Plagou (za ANO) o úředních maturitách se poslanec Patrik Nacher (za ANO) nestaví ani na jednu stranu. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS však uvedl, že resort školství neprokazuje v otázce návratu žáků do škol dostatek předvídavosti. „Vzdělání se vykompenzovat penězi nedá, pojďme se bavit o formách letních škol,“ uvedl.

360°

Kubek hejtmanům: Zatlačte na vládu, jinak se budeme v pandemii plácat do léta

Kubek hejtmanům: Zatlačte na vládu, jinak se budeme v pandemii plácat do léta

Hejtmani by měli zatlačit na vládu, aby přijala efektivní opatření mířící mimo jiné na otevřené továrny a velké firmy. Jinak hrozí, že se Česko bude v epidemii soužit klidně až do léta. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové to prohlásil prezident České lékařské komory Milan Kubek. „Povolíme demonstrace arogantních ignorantů, kteří na sebe plivou na náměstí, a přitom nezavřeme podniky. Neměli jsme vůbec rozvolňovat,“ řekl také.

Část firem porušuje opatření. Nutí zaměstnance chodit do práce navzdory nákaze
Není myška jako myška. Některá zvířata se ve zverimexech prodávat nesmí, jiná ano
reklama
reklama
O pacienty ať se stará primář Volný, my si bereme volno, zlobí se zdravotníci

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

Zasloužené odměny za boj s covidem. Dostanou je zdravotníci i sociální pracovníci
Další neshody ve vládě: Plaga nesouhlasí s Babišovým návrhem na úřední maturity
Další články
reklama
reklama