reklama
CNN Prima News nemoci

nemoci

Výpis příspěvků ke štítku „nemoci“

Na mor se užívaly ostatky mučedníků. Budoucnost ohodnotí vakcíny stejně, tvrdí Vondruška

22. listopadu 2021 20:44

Historie se v principu pořád opakuje a nejinak je tomu u epidemií. Všechno tu podle spisovatele Vlastimila Vondrušky už bylo. V budoucnu se podle něj budou lidé na současné prostředky prevence a léčby pandemie dívat podobně, jako se dnes díváme na „léčiva“ ze středověku. Těmi byly tehdy svěcená voda i ostatky mučedníků. Vakcinaci ale nijak nezpochybňuje. Vondruška to řekl v pořadu Interview na CNN Prima NEWS.

Bilance 11. září je daleko tragičtější. Na následky zemřelo víc lidí než v osudný den

11. září 2021 06:40

Po teroristickém útoku na Světové obchodní centrum 11. září 2001 se zřítil symbol města – Dvojčata. S jejich pádem ulice New Yorku zahalil oblak kouře plný nebezpečných látek – rtuti, azbestu, toxických látek z paliva a mnoha dalších. Desítky tisíc lidí přežily, přesto si na nich 11. září vybralo svou daň. Začaly trpět respiračními problémy, snížila se jim funkce plic, propukly u nich mentální onemocnění či rakovina. Po 20 letech se ukazuje, že na následná onemocnění zemřelo více lidí než v osudný den.

Skrytý nepřítel domácích mazlíčků. Čeští vědci objevili bakterii, která kočkám ubližuje

8. července 2021 17:18

Čeští vědci objevili nový organismus, který u koček způsobuje dýchací potíže. Bakterii pojmenovali F. felis a ačkoliv třeba zatím neškodí, může ji mít i vaše kočka. K objevu došlo poté, co veterinární lékařku Martinu Načeradskou z Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů na ČZU zarazilo, že jedna z kočičích pacientek nezvládla anestezii během zubního ošetření.

Jak ochránit rostliny přirozenou cestou před škůdci a nemocemi

25. června 2021 10:10

Když se budeme řídit radami našich předků, kteří ctili přírodu a přirozeně věděli, jak v zahradě udržet harmonii a rovnováhu, dočkáme se zdravých a chutných plodů bez nemocí a škůdců. K pěstování není třeba žádných chemických prostředků, ty naopak půdu a rostliny zatěžují toxiny a po opakované aplikaci mohou zvyšovat i množství škůdců. Přirozené je organické pěstování plodin na poli i zahradě, ke kterému se dnes mnoho lidí vrací.

Další pandemie X je na cestě. Otázka pár let, může zabíjet jako černá smrt

13. února 2021 11:45

Koronavirus již přes rok sužuje celý svět. Nechává za sebou stovky tisíc mrtvých a kvůli opatřením, která mají zamezit jeho šíření, navíc decimuje ekonomiku všech zemí. Je přitom klidně možné, že na obzoru číhají další a ještě horší choroby. Vědci varují, že ještě smrtonosnější nemoci můžou zachvátit celou planetu v průběhu pár let.

Covid vymýtil chřipku, Česko nezaznamenalo jediný případ. Imunolog vysvětluje proč

12. ledna 2021 17:50

V lednu každoročně praskají čekárny praktických lékařů ve švech pod náporem pacientů s chřipkou, letos je to ale jinak. Podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) zatím v českých laboratořích nebyl detekován ani jeden takový případ. Imunolog Václav Hořejší uvedl, že to odborníci předpokládali, protože opatření proti koronaviru současně fungují i proti chřipce. Zároveň odhaduje, že se tento vir vrátí nejdříve na podzim, kdy by se koronavirová opatření mohla rozvolnit.

Je vir Reston ebola od prasat nebezpečný pro lidi? Maďar varuje před tikající bombou

26. prosince 2020 09:50

Americký Národní institut zdraví v pondělí zveřejnil zprávu, podle které má Reston ebolavirus (RESTV), který se před několika lety objevil u prasat, schopnost šířit se vzduchem. Už dříve se ukázalo, že virem se může infikovat i člověk, zatím se ale nepotvrdilo, že by u lidí vyvolal onemocnění. Odborníci však varují, že by mohl zmutovat na kmen, který bude pro člověka nebezpečný. Epidemiolog Rastislav Maďar hovoří o tikající biologické bombě.

reklama