CNN Prima News nemoci

nemoci

Výpis příspěvků ke štítku „nemoci“

Zemřel herec ze Hry o trůny. Slavný muzikant nemoci úspěšně vzdoroval devět let

23. listopadu 2022 14:00

Smutná zpráva zasáhla nejen fanoušky britských skupin Dr. Feelgood a The Blockheads. Rocková hvězda Wilko Johnson v pondělí 21. listopadu zemřel. Hudebníka si však mohli povšimnout i diváci a příznivci seriálu Hra o trůny, kde se Johnson objevil v první sérii. Odchodu do hudebního nebe dokázal umělec vzdorovat dlouhých devět let – v roce 2013 mu lékaři kvůli diagnóze rakoviny slinivky sdělili, že mu zbývá deset měsíců života.

Tříletý Tomášek trpí atypickým autismem. Doprava MHD je pro něj peklo, sám si vyrazil zuby

7. listopadu 2022 09:46

Samotné těhotenství s Tomáškem bylo pro jeho maminku Janu velmi náročné. Po děsivých diagnózách, kdy měli lékaři podezření na Downův či Edwardsův syndrom, přišel předčasný porod. I přes nelehký start do života se chlapeček začal učit základním dovednostem. Vše ale změnil rok 2022. Tomášek trpí atypickým autismem, ADHD a psychomotorickou retardací. Nejnáročnější je cestování v MHD, proto maminka prosí o pomoc veřejnost.

Pozor na nezvyklé příznaky covidu, varují lékaři. Strmý růst počtu obětí vzbuzuje obavy

31. října 2022 14:51

Epidemie koronaviru stále není u konce. Například britští lékaři zaznamenávají kvůli covidu rapidní mezitýdenní nárůst úmrtí. Každý týden umírá zhruba o 40 procent více pacientů než v předchozích sedmi dnech. Naopak hospitalizovaných ubývá. Pravděpodobně se jedná o důsledek zaměňování příznaků covidu s nachlazením. Jaká je situace v Česku?

Šíření covidu opět zrychluje. Nových případů bylo v pátek o tisíc více než před týdnem

1. října 2022 08:54

Šíření covidu v Česku několik týdnů zrychluje. V pátek laboratoře potvrdily 3 859 nových případů nákazy, asi o 1 000 víc než před týdnem. K tomu ministerstvo za uplynulý den eviduje 1 564 podezření na opakovanou infekci. V nemocnicích je 1 480 lidí s covidem, mezitýdně asi o 430 více. Ve vážném stavu je 54 hospitalizovaných, minulý pátek to bylo o 20 méně. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Peníze lidem za zdravý životní styl? Experti řekli, jak ucpat finanční díry ve zdravotnictví

8. září 2022 06:49

Každá koruna, dolar nebo euro vynaložené na prevenci se nakonec vrátí dvanáctinásobně. Investice do prevence jsou proto naprosto zásadním nástrojem nejen pro dlouhodobou finanční udržitelnost českého zdravotnictví, které bude v příštích letech čelit negativním důsledkům stárnutí populace. Shodli se na tom experti z mnoha evropských zemí, kteří vystoupili v rámci panelové diskuse na mezinárodní konferenci Ekonomika prevence, pořádané Zdravotnickým deníkem v pražském hotelu Corintiha Towers.

Rána pro těhotnou Lenku: V 7. měsíci zjistila, že trpí rakovinou. Lék pojišťovna nehradí

26. července 2022 19:35

Pětatřicetiletá Lenka se s manželem Romanem těšila na narození dítěte, v sedmém měsíci ale nastal v jejím do té doby bezproblémovém těhotenství zlom. Lékaři ženě diagnostikovali velmi agresivní typ rakoviny prsu. Doposud zvolená léčba žádné zlepšení nepřinesla a lék, který by mohl pomoci, slovenská pojišťovna nehradí.