CNN Prima News Nemocnice Na Františku

Nemocnice Na Františku

Výpis příspěvků ke štítku „Nemocnice Na Františku“

Byl jsem kandidát na mrtvolu, po*ělaný strachy, prozradil Krampol. Pak přišel zázrak

31. prosince 2021 12:16

V polovině prosince se herec Jiří Krampol pomalu loučil se životem. Jak však sám říká, dostal od boha napomenutí a z kandidáta na mrtvolu se stal vděčný muž. Po operaci srdce a pohybu na jednotce intenzivní péče (JIP) se cítí jako znovuzrozený. Díky péči lékařů se cítí nejlépe za posledních deset let. „Už se nikam nepoženu,“ slibuje 83letý herec.

Totální chaos v pravidlech návštěv v nemocnicích. Senioři museli zůstat o Vánocích sami

29. prosince 2021 05:29

Řada lidí během vánočních svátků chtěla navštívit své blízké v nemocnicích. A nejde jen o novorozence v porodnicích, ale často i o dědečky a babičky v léčebnách dlouhodobě nemocných (LDN). V pravidlech pro návštěvy ale panuje totální zmatek. Často jsou zcela zakázané, a to i přesto, že vládní portál tvrdí, že jsou povolené. Některé nemocnice navíc nastavila pravidla, která jsou v praxi absolutně nereálná. Členové rodin se bouří a chtějí, aby bylo v nařízeních jasno. Ministerstvo zdravotnictví od toho zatím dává ruce pryč a zodpovědnost přehazuje na nemocnice.

Populární lékař: Covid tu s námi bude dlouho, česká medicína je ale skvělá

30. června 2021 19:45

Česká medicína je skvělá, pandemie ale odhalila vyčerpanost zdravotnických pracovníků i další dlouhodobé bolístky českého zdravotnictví. V době po covidu bude třeba přehodnotit i způsob financování, míní Tomáš Šebek, chirurg z pražské Nemocnice na Františku, který se proslavil hlavně jako spolupracovník Lékařů bez hranic. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS také doplnil, že podle něj pokulhává celková organizace i motivace mladých zdravotníků.

Na tátu nezbyl ventilátor. Kdyby dostal vakcínu včas, neumřel by, říká syn Vodňanského

26. března 2021 12:45

Největší chybou osudu bylo, že se Jan Vodňanský nemohl nechat očkovat. Tak zní slova jeho syna Tomáše Vodňanského o nešťastné shodě náhod v rozhovoru pro Český rozhlas. Právě v den, kdy se měl slavný písničkář naočkovat, lékaři zjistili, že je na covid pozitivní. „Kdyby byl naočkován o dva týdny dříve, tak se to nemuselo stát. Vakcínu nedostal včas,“ míní Vodňanský mladší. Přiznal i to, že na jeho otce v nemocnici nezbylo ani volné lůžko s ventilátorem. Řekl však, že ze smrti písničkáře nikoho neobviňuje.

Krampol skončil po očkování v nemocnici. Bylo mu špatně od žaludku a dostal kapačky

26. února 2021 18:51

Po druhé dávce vakcíny se mi udělalo blbě, v nemocnici mi dali kapačku a kyslík. Takto popsal svůj stav herec a moderátor Jiří Krampol, který musel být po očkování proti koronaviru převezen do pražské Nemocnice Na Františku. Tam strávil necelé tři dny, momentálně je už ale zdravý a normálně pracuje. Navzdory komplikacím ale vakcínu proti covidu neodsuzuje.

Zemřela pražská zastupitelka ODS Jaroslava Janderová. Podlehla covidu, bylo jí 70 let

23. ledna 2021 15:43
Aktualizováno

V Praze dnes dopoledne zemřela v 70 letech pražská zastupitelka a předsedkyně magistrátního kontrolního výboru a právnička Jaroslava Janderová (ODS). Podle informací ČTK podlehla těžkému zápalu plic způsobenému koronavirem. Potvrdilo to několik magistrátních zastupitelů a informaci uvedl na Twitteru předseda místního sdružení ODS v Jesenici u Prahy Jan Klusáček. Pražská ODS se na dotaz ČTK odmítla k úmrtí jakkoliv vyjádřit.

Chybky tam byly, ale vše jsme opravili, řekl vládní IT zmocněnec o rezervačním systému

15. ledna 2021 20:51

Chyby v rezervačním systému pro očkování proti covidu jsme měli, přiznal v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS vládní zmocněnec pro digitalizaci a IT Vladimír Dzurilla. Podle něj se ale vše rychle opravilo a program nakonec fungoval bez problémů. Systém však během dopoledne dokázal prolomit čtyřiadvacetiletý student, problémy nastaly také při zasílání potvrzovacích PIN kódů.