reklama

Živnostníkům hrozí pokuta až 50 000 za neodevzdaný přehled pro zdravotní pojišťovny

V pondělí vypršel termín pro podání přehledu příjmů a výdajů osob samostatně výdělečně činných (OSVČ) zdravotním pojišťovnám. Dokument ale ještě neodevzdaly statisíce živnostníků. Za nedodržení lhůty hrozí až padesátitisícová pokuta.

reklama

„Přehled na zdravotní pojišťovnu jsem podával koncem dubna. Nechtěl jsem to nechávat na poslední chvíli, protože bych na to určitě teďka zapomněl,“ řekl pro CNN Prima NEWS podnikatel Jakub Bernáth, který se zabývá grafikou a tvorbou webových stránek.

K tématu

Sám by ale uvítal, kdyby termín pro odevzdání přehledu pro zdravotní pojišťovnu byl jednotný s daňovým přiznáním a se sociálním pojištěním. „Už takhle v tom je nepořádek a tím, že se podává zdravotní přehled dříve než daně, tak vůbec nevím, jak bych to počítal,“ dodal živnostník.

Někdo má čas do konce září

Podle údajů Všeobecné zdravotní pojišťovny ještě přehled o příjmech neodevzdalo 140 000 OSVČ. „Podle zákona tam hrozí sankce až 50 tisíc korun, nicméně my si uvědomujeme, že člověk může opomenout nebo má nějaký důvod, proto ještě před termínem se naše klienty snažíme upozornit,“ uvedl mluvčí pojišťovny Vlastimil Sršeň.

Například Zdravotní pojišťovně ministerstva vnitra ještě neodevzdalo přehled 24 % OSVČ. Pojišťovna vzkazuje, že pokud ho odevzdají do konce září, pokuty jim odpustí. Dále Revírní bratrské pokladně nedodalo přehled 2 000 živnostníků. Šanci na nápravu mají lidé ještě na poslední chvíli elektronickou cestou.

K tématu

Tagy: OSVČ přehled zdravotní pojišťovny přehled příjmů a výdajů VZP ZPMV Jakub Bernáth Vlastimil Sršeň

Další hlavní zprávy

Prezidentské volby v USA 2020

Obama ostře kritizoval Trumpa: Neochrání nás, vždyť ani nedokáže ochránit sám sebe

Obama ostře kritizoval Trumpa: Neochrání nás, vždyť ani nedokáže ochránit sám sebe

Že do rozhodujícího dne amerických prezidentských voleb zbývá už jen týden a půl, připomněla i politicky rušná sobota, v níž o sobě dali vědět současný prezident Donald Trump i bývalý prezident Barack Obama. Oba tak učinili ve státě, který tradičně hraje ve volebním klání naprosto zásadní roli – na Floridě. Zatímco současný šéf Bílého domu v předčasném termínu odvolil (a pochlubil se tím, že zvolil sám sebe), ten bývalý se proti němu silně vymezil. Emocemi nabitá předvolební kampaň v nebývale rozdělených Spojených státech se blíží do svého dramatického finále. A my pro vás situaci sledujeme přímo na místě.

Koronavirus

Většina Čechů se koronaviru bojí. Skoro polovina obyvatel se už s nemocí setkala

Většina Čechů se koronaviru bojí. Skoro polovina obyvatel se už s nemocí setkala

Mezi Čechy roste strach z pandemie koronaviru. Uvádí to společný projekt výzkumných agentur s názvem National Pandemic Alarm. Vyplývá z něj, že nadpoloviční většina Čechů se na vývoj pandemie dívá pesimisticky. Češi se navíc nepříliš kladně vyjadřují směrem k očkování proti nemoci COVID-19. Do výzkumu se kromě Čechů zapojili i Slováci, Poláci, Maďaři a Bulhaři.

reklama
Ozbrojenci v Kamerunu zaútočili na školu, zabili nejméně osm dětí
reklama
reklama
Babiš: Jak nám teď lidé mohou věřit? Prymula pochybil, Zeman ho možná neodvolá

Vláda

Domácí zpravodajství

Je to komické. K porušení nařízení nedošlo, hájí ombudsman Křeček Prymulu
Pražané vzali náplavku útokem. Navzdory vládním opatřením jich stovky vyrazily na trhy
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Další články
reklama
reklama