Kuriózní záchrana v pražském metru: Z tubusu se ozývalo volání o pomoc, uvízl tam uprchlý vězeň

Policisté našli uprchlého vězně na netradičním místě

Velice netradiční akci za sebou mají policisté a hasiči v jedné ze stanic pražského metra. Z tubusu se tam ozývalo volání o pomoc. Při jeho prohledání objevili muže zaseknutého ve vzduchotechnice.

Policisté vyjížděli v neděli večer do stanice metra Náměstí Republiky, kde se měly ve vzduchotechnice ozývat lidské hlasy. Z toho důvodu policisté a hasiči rozhodli o zastavení provozu. Při prohlídce pak uvnitř nalezli muže, který tam uvízl.

ČTĚTE TAKÉ: Dramatická záchrana z plamenů. Žena z bytu volala o pomoc, zachránili ji policisté

Jak se tam dostal, ale netušil ani on. „Pán na dotaz policistů uvedl, že se nachází v lese a vůbec neví, jak se do metra dostal,“ uvedla pro CNN Prima NEWS policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Mysl mu nejspíš zakalily drogy, kterými si chtěl okořenit svůj krátký pobyt na svobodě. Jednalo se totiž o uprchlého vězně. „Lustrací tohoto muže zjistili, že se nachází v celostátním pátrání. V pátek večer totiž utekl z nestřeženého pracoviště,“ popsal Siřišťová.

Jakmile muže policisté vyslechli, převezli ho zpátky do pankrácké věznice. Tam se jeho pobyt kvůli víkendovému útěku nejspíš ještě o něco protáhne.

Tagy: