reklama

Nejtlustější dítě světa zhublo přes sto kilo. Teď ho trápí povislá kůže po celém těle

Indonéský chlapec Arya Permana byl před lety označen za nejtlustější dítě na světě. V roce 2016, kdy mu bylo deset let, vážil téměř 200 kilogramů. Po pěti letech se jeho stav výrazně zlepšil, zhubl více než polovinu své váhy a denně cvičí. Přesto na svůj věk stále trpí nadváhou. Navíc ho trápí povislá kůže po celém těle.

reklama

Před pěti lety Arya Permana získal nelichotivé prvenství. Se svojí váhou – 192 kilo v 10 letech – byl totiž označen za „nejtlustější dítě světa“. Obézního chlapce si natáčeli a fotili lidé v jeho okolí i novináři.

Kvůli své nadměrné váze a s ní spojenými zdravotními problémy nemohl chodit do školy. V roce 2016 se tak se svými rodiči rozhodl, že se pokusí extrémně zhubnout.

Žádné cvičení zprvu nepřipadalo v úvahu, a tak Arya musel na operaci, při které mu lékaři zmenšili žaludek. Postupně se mohl začít více hýbat a pomohl mu také trenér v jeho rodné vesničce Cipurwasari, která se nachází poblíž hlavního města Indonésie Jakarty. Kouč mu nejen naordinoval cvičení, ale zároveň mu radikálně překopal jeho jídelníček.

Dnes je situace u Aryi daleko lepší. Po pěti letech se dostal na váhu 82 kilo. Zhubl tedy neskutečných 110 kilo. Jeho současná váha je na věk kolem 15 let stále nadprůměrná, ale oproti předešlým letům jde o výrazné zlepšení.

I nadále dodržuje dietu a každý den cvičí, údajně průměrně dvě hodiny denně. Zvládá lézt po stromech a chodí na pravidelné několikakilometrové procházky.

Problémem však zůstává povislá kůže na jeho těle. Před nedávnem sice postoupil zákrok, při kterém mu lékaři část nadbytečné kůže odstranili, ale stále jí zůstává příliš mnoho. Čeká jej tak ještě několik podobných zákroků.

Tagy:
Podivná zranění a zmizelé doklady. Smrt aktivisty Šyšova policie vyšetřuje jako vraždu
Zahraničí

Podivná zranění a zmizelé doklady. Smrt aktivisty Šyšova policie vyšetřuje jako vraždu

Šéfa ukrajinské organizace, která pomáhá uprchlým Bělorusům, našli oběšeného v Kyjevském parku. Vital Šyšov se ztratil v neděli při ranním běhu. Podle ukrajinské policie mu někdo ukradl mobil a doklady. Detektivové tak začali případ vyšetřovat jako úkladnou vraždu, která měla být maskovaná sebevraždou. Za jeho smrtí podle nevládních organizací může stát režim v Bělorusku.

Jsme ve válce, tvrdí Litva. Běloruská „cestovka“ sváží do země tisíce uprchlíků

Nová migrační krize na hranici Evropské unie. Bělorusko pod taktovkou diktátora Lukašenka stupňuje prostřednictvím migrantů z Iráku tlak na sousední Litvu. Ta už letos zadržela téměř čtyři tisíce běženců. To je asi padesátkrát více než loni. Minsk mezitím nadále posiluje letecké spojení s Irákem a litevští politici otevřeně mluví o hybridní válce.

Nové seriály i programové schéma. Prima odstartovala Hvězdnou sezónu ve velkém stylu

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala opravdu hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití, neméně atraktivní bude i vesnická romance Hvězdy nad hlavou. Sezónu zahájila ve velkém stylu speciální tiskovou konferencí.

Odložené výlety i samotka pro nakažené. Školy dostaly doporučení na nový školní rok

Celý uplynulý školní rok byl zcela odlišný od těch, na které jsou žáci zvyklí. Pandemie koronaviru způsobila studentům všech úrovní vleklé těžkosti. Řada z nich si dlouhé měsíce musela vystačit s domácí výukou. A když už se dostali do lavic, tak za velmi přísných podmínek jako je nepřetržité nošení roušek a respirátorů či povinnost nechat se testovat. Stejně tak trpěli i učitelé. Jak bude vypadat nadcházející školní rok?

Znepokojivý průzkum: Očkovaní senioři mají po půl roce jen minimum protilátek

Po půl roce od očkování proti koronaviru má podle předběžných výsledků výzkumu až 60 procent seniorů výrazně nižší nebo žádné množství protilátek. V tiskové zprávě to uvedla společnost Podané ruce, která analýzu provedla na více než 620 lidech. Podle ní bude v brzké době potřeba přeočkování třetí dávkou zranitelných skupin a také bude nutné navýšit kapacity preventivního testování pracovníků i klientů v sociálních službách.

Sparta podlehla Monaku 0:2. Zápas byl přerušen kvůli rasistickým urážkám z publika

Historicky první pohárové utkání pražské Sparty proti AS Monako skončilo porážkou. Knížecký klub v úvodním utkání 3. předkola Ligy mistrů vyhrál na hřišti Sparty 2:0. V prvním poločase skóroval Aurélien Tchouaméni (37). Domácí ultras si následně neodpustili rasistické urážky na účet záložníka tmavé pleti. Na hřiště létaly i kelímky s pivem a zápas byl na několik minut přerušen. 14 minut po začátku druhého poločasu pak vedení Monaka navýšil Kevin Volland. Odveta v Monaku je na programu příští úterý.

Zatuchlý rybník s operátory. Češi mají druhý nejdražší mobilní internet v Evropě

Příčka, která Čechy nepotěší. Podle průzkumu nezávislého britského portálu, který sleduje ceny internetu v mobilu ve světě, mají Češi druhá nejdražší data v Evropě. Podle českých ekonomů v Tuzemsku chybí konkurenční prostředí a ceny nahoře drží velcí operátoři. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) naopak tvrdí, že operátoři zlevňují a že průzkumy nepočítají s neomezenými balíčky.

reklama

Domácí zpravodajství

Do Sněmovny kandiduje 22 stran a hnutí. Největší výběr bude v Praze a na jižní Moravě

K letošním volbám do Sněmovny předložilo kandidátní listiny 22 volebních seskupení. Je jich zhruba o třetinu méně než při minulých volbách před čtyřmi roky. Tehdy dodalo kandidátky 31 stran a hnutí. Vyplývá to z informací od krajských úřadů a pražského magistrátu. Lhůta pro nominace skončila v úterý v 16:00. Podobně jako v minulých letech ne všechna seskupení přihlásila své adepty na poslance ve všech krajích.

reklama