reklama

Nejtlustější dítě světa zhublo přes sto kilo. Teď ho trápí povislá kůže po celém těle

Indonéský chlapec Arya Permana byl před lety označen za nejtlustější dítě na světě. V roce 2016, kdy mu bylo deset let, vážil téměř 200 kilogramů. Po pěti letech se jeho stav výrazně zlepšil, zhubl více než polovinu své váhy a denně cvičí. Přesto na svůj věk stále trpí nadváhou. Navíc ho trápí povislá kůže po celém těle.

reklama

Před pěti lety Arya Permana získal nelichotivé prvenství. Se svojí váhou – 192 kilo v 10 letech – byl totiž označen za „nejtlustější dítě světa“. Obézního chlapce si natáčeli a fotili lidé v jeho okolí i novináři.

Kvůli své nadměrné váze a s ní spojenými zdravotními problémy nemohl chodit do školy. V roce 2016 se tak se svými rodiči rozhodl, že se pokusí extrémně zhubnout.

Žádné cvičení zprvu nepřipadalo v úvahu, a tak Arya musel na operaci, při které mu lékaři zmenšili žaludek. Postupně se mohl začít více hýbat a pomohl mu také trenér v jeho rodné vesničce Cipurwasari, která se nachází poblíž hlavního města Indonésie Jakarty. Kouč mu nejen naordinoval cvičení, ale zároveň mu radikálně překopal jeho jídelníček.

Dnes je situace u Aryi daleko lepší. Po pěti letech se dostal na váhu 82 kilo. Zhubl tedy neskutečných 110 kilo. Jeho současná váha je na věk kolem 15 let stále nadprůměrná, ale oproti předešlým letům jde o výrazné zlepšení.

I nadále dodržuje dietu a každý den cvičí, údajně průměrně dvě hodiny denně. Zvládá lézt po stromech a chodí na pravidelné několikakilometrové procházky.

Problémem však zůstává povislá kůže na jeho těle. Před nedávnem sice postoupil zákrok, při kterém mu lékaři část nadbytečné kůže odstranili, ale stále jí zůstává příliš mnoho. Čeká jej tak ještě několik podobných zákroků.

Tagy:

Hlavní zprávy

Termíny a systém prvního předvánočního MS ve fotbale 2022. Proč začíná v listopadu?

Česká reprezentace zabojuje o fotbalové mistrovství světa v Kataru v březnové baráži. Pokud by ve dvoukolovém play-off uspěla, bude se upínat k termínu 21. listopad 2022. Právě v tento den „mundial“ v exotické destinaci začíná. Termín je to pro světový šampionát dosti netradiční, ale vzhledem k vedrům v Perském zálivu je zimní varianta pro hráče komfortnější než tradiční letní.

reklama

Domácí zpravodajství

Spory uvnitř České lékařské komory gradují. O očkování dětí museli členové jednat ve sněhu

Spory uvnitř České lékařské komory (ČLK) nabírají na intenzitě. Menší část jejích členů chtěla v sobotu v Lékařském domě uspořádat odbornou diskusi o očkování dětí. Vedení ale konání akce zamítlo. Jako důvod uvedlo špatnou epidemickou situaci. Jednání se tak muselo uskutečnit venku ve sněhu. Organizátoři semináře, kteří si přezdívají Paralelní lékařská komora a jsou podepsaní pod Deklarací lékařů proti nátlaku na očkování, to považují za naschvál. Prezident komory Milan Kubek to odmítá.

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

reklama