reklama

Zloděj ze školního statku ukradl pět králíků a housera. Do vězení může jít na osm let

Neznámý pachatel vnikl na pozemek školního statku v Pomněnicích u Benešova a odnesl si pět králíků a chovného housera. Co ho ke krádeži vedlo, zatím není jasné. Pokud ho ale policie dopadne, hrozí mu až osmiletý trest vězení, protože se loupež stala v době nouzového stavu.

reklama

Na školním statku s trochou nadsázky zavládla černá vlajka. Když minulé pondělí přišli zaměstnanci benešovské zemědělské školy do práce, všimli si v jednom z výběhů otevřených dvířek. „Zloděj se dostal přes uzamčená vrátka, byla vypáčená,“ uvedla vedoucí školního statku Gabriela Šimunová. Z králíkárny umístěné ve výběhu zmizelo pět králíků. Pozornosti zloděje ale neunikl ani houser, který byl na školním statku nováčkem.

Housera škola koupila teprve před několika měsíci, byl určený do chovu. Ještě předtím, než stihl naplnit svou roli, však z výběhu, stejně jako králíci, zmizel. „Pro studenty je to velká škoda, protože neuvidí líhnout se housata,“ pokračovala Šimunová.

Vedoucí statku se také domnívá, že zloděj šel najisto a areál buď znal, nebo si ho předtím přišel obhlédnout. Škola teď chce prostor více zabezpečit, například fotopastmi.

Zmizením šesti zvířat se zabývají benešovští policisté. Vypátrat zloděje, který způsobil třítisícovou škodu, ale bude velmi složité. „Jsem přesvědčená o tom, že skončili někde na pekáči, což je nám strašně líto, protože jsou pro nás jako domácí mazlíčci,“ dodala Šimunová.

Policejní mluvčí Zdeněk Chalupa uvedl, že vyšetřovatelé případ kvalifikovali jako krádež, za což pachateli hrozí až osmiletý trest vězení. A to hlavně kvůli tomu, že se krádež odehrála v době, kdy platil nouzový stav. Pokud jste viděli někoho, kdo si z pomněnického statku odnáší králíky a housera, ohlaste to na policejní stanici nebo tísňové lince 158.

Tagy:

Hlavní zprávy

Řidiče museli vystříhat, oživovali ho marně. Na Českolipsku mu nedal přednost sypač

Aktualizováno

Na silnici I/9 u Sosnové na Českolipsku zemřel v pondělí ráno senior za volantem osobního auta. Narazil do sypače, který vjížděl z vedlejší silnice a nedal mu přednost. Muž na místě svým zraněním podlehl, řekla ČTK českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková. Okolnosti nehody policie vyšetřuje. Kvůli nehodě byla na několik hodin uzavřena silnice I/9 u Sosnové.

Terezu H. stále drží v Pákistánu. Celníkům se propuštění nelíbí, slibují nové důkazy

Češka Tereza Hlůšková, kterou celníci v lednu 2018 zadrželi na letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu, po nedávném propuštění z vězení zatím nemůže odcestovat do České republiky. Podle webu iDNES.cz čeká v Islámábádu na vydání pasu, které se zkomplikovalo, a zároveň celníci v pondělí podají k soudu odvolání proti jejímu propuštění. Do rozhodnutí nebude moci Hlůšková zemi opustit.

Loni jsme dostávali zákusky, teď vozí neočkované. Přednosta ARO nastínil konec covidárií

Máme vakcínu a mysleli jsme si, že nás covid už jen pozlobí. Jenže jsme nepředpokládali, že se lidé nebudou očkovat. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl přednosta ARO/JIP z pražské vinohradské nemocnice František Duška. Popisuje, že na jeho oddělení panuje odlišná atmosféra než loni, tehdy zdravotníci dostávali zákusky ze zavřených restaurací. Pokud lidé podstoupí vakcinaci, mohla by se podle něj v nemocnicích zavřít covidária.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama