reklama

Zloděj ze školního statku ukradl pět králíků a housera. Do vězení může jít na osm let

Neznámý pachatel vnikl na pozemek školního statku v Pomněnicích u Benešova a odnesl si pět králíků a chovného housera. Co ho ke krádeži vedlo, zatím není jasné. Pokud ho ale policie dopadne, hrozí mu až osmiletý trest vězení, protože se loupež stala v době nouzového stavu.

reklama

Na školním statku s trochou nadsázky zavládla černá vlajka. Když minulé pondělí přišli zaměstnanci benešovské zemědělské školy do práce, všimli si v jednom z výběhů otevřených dvířek. „Zloděj se dostal přes uzamčená vrátka, byla vypáčená,“ uvedla vedoucí školního statku Gabriela Šimunová. Z králíkárny umístěné ve výběhu zmizelo pět králíků. Pozornosti zloděje ale neunikl ani houser, který byl na školním statku nováčkem.

K tématu

Housera škola koupila teprve před několika měsíci, byl určený do chovu. Ještě předtím, než stihl naplnit svou roli, však z výběhu, stejně jako králíci, zmizel. „Pro studenty je to velká škoda, protože neuvidí líhnout se housata,“ pokračovala Šimunová.

Vedoucí statku se také domnívá, že zloděj šel najisto a areál buď znal, nebo si ho předtím přišel obhlédnout. Škola teď chce prostor více zabezpečit, například fotopastmi.

Zmizením šesti zvířat se zabývají benešovští policisté. Vypátrat zloděje, který způsobil třítisícovou škodu, ale bude velmi složité. „Jsem přesvědčená o tom, že skončili někde na pekáči, což je nám strašně líto, protože jsou pro nás jako domácí mazlíčci,“ dodala Šimunová.

Policejní mluvčí Zdeněk Chalupa uvedl, že vyšetřovatelé případ kvalifikovali jako krádež, za což pachateli hrozí až osmiletý trest vězení. A to hlavně kvůli tomu, že se krádež odehrála v době, kdy platil nouzový stav. Pokud jste viděli někoho, kdo si z pomněnického statku odnáší králíky a housera, ohlaste to na policejní stanici nebo tísňové lince 158.

K tématu

Tagy: zvířata krádež hospodářská zvířata zloděj králíci statek houser Pomněnice u Benešova

Další hlavní zprávy

Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ: Duel Václava Klause ml. a Pavla Novotného k nelegálnímu večírku

Sledujte ŽIVĚ: Duel Václava Klause ml. a Pavla Novotného k nelegálnímu večírku

Za takzvaný papalášský večírek v zavřeném teplickém hotelu padají hlavy. Šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička (za ANO) složil poslanecký mandát a ve funkci skončil i další z účastníků – ředitel libereckých policistů Vladislav Husák. Kdo je papaláš a kdo není, o to se teď hraje? Mají účastníci tajných večírků rezignovat? Je takový trest odpovídající? Hosty pořadu 360° Pavlíny Wolfové budou poslanec a předseda hnutí Trikolora Václav Klaus ml. a starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS).

Koronavirus

Respirátory pro všechny ano, ale zdarma. Čínské nahraďme českými, vyzývají poslanci vládu

Respirátory pro všechny ano, ale zdarma. Čínské nahraďme českými, vyzývají poslanci vládu

Poslanci podporují povinné respirátory, ale pouze pokud jich bude dost, budou zdarma nebo pokud vláda zastropuje jejich ceny. Vláda by zároveň měla podle nich podpořit české firmy, které vyrábí kvalitní produkty a nenakupovat nefunkční zboží v Číně. Česko je nejlepší na světě a stát by to měl využít. Povinné nošení respirátorů po vzoru Rakouska nebo Německa navrhl minulý týden premiér Andrej Babiš.

K věci

Posselt: Německé nemocnice mohou převzít české pacienty. Hrát na hranice je idiotské

Posselt: Německé nemocnice mohou převzít české pacienty. Hrát na hranice je idiotské

Narodil se na západě Německa, s velkou vervou se ale hlásí k českým kořenům. Bernd Posselt je u nás známý hlavně jako šéf Sudetoněmeckého krajanského sdružení a kritik Benešových dekretů. Je zastáncem spojené Evropy a navrhuje, aby Německo pomohlo České republice se zvládáním koronavirové pandemie. Jak vnímá současnou situaci v Evropě? A chtěl by se někdy vrátit zpátky do České republiky? Na tyto otázky odpovídal v pořadu K věci Petry Vinterové.

Násilné protesty v Nizozemsku pokračují. Je to jako občanská válka, hřímá premiér
reklama
reklama
KOMENTÁŘ: Jak si s námi jeden policajt vytřel zadek

Názory

Domácí zpravodajství

Policejní prezident odvolá krajského šéfa Husáka, má zatím zůstat na řadové pozici
Česko pokryl nový sníh a komplikuje dopravu. Místy napadne až 15 centimetrů
Další články
reklama
reklama