CNN Prima News Nicola Sturgeonová

Nicola Sturgeonová

Výpis příspěvků ke štítku „Nicola Sturgeonová“

Trump se ostře pustil do skotské premiérky: Zkrachovalá levicová extremistka. Spánembohem

17. února 2023 21:38

Oznámený odchod skotské premiérky Nicoly Sturgeonové a předsedkyně Skotské národní strany nenechal bez povšimnutí bývalý americký prezident Donald Trump. Ve svém prohlášení ji označil za „zkrachovalou levicovou extremistku“ a postěžoval si, že s ním bojovala v souvislosti s jeho golfovými hřišti v její zemi. Skotové podle něj na odchodu Sturgeonové vydělají.

Ostrá slova moderátora: Sním o tom, jak po nahé Meghan lidé hází exkrementy. Nenávidím ji

18. prosince 2022 17:00

Meghan v uličce hanby. O takové scénce sní podle svých slov Jeremy Clarkson, dvaašedesátiletý moderátor pořadu Top Gear. Napsal to ve sloupku pro deník The Sun v narážce na seriál Hra o trůny, kde se podobná scéna objevila. „V noci nemůžu spát a sním o dni, kdy ji donutí promenádovat se nahou ulicemi, zatímco davy budou skandovat ‚Hanba!‘ a házet na ni hrudky exkrementů,“ napsal moderátor. Dodal, že je mu líto prince Harryho, protože ho jeho žena ovládá. Za své výroky Clarkson schytal vlnu kritiky.

Hezké počasí vyhnalo Brity na pláže. V zemi ale začíná řádit indická mutace

1. června 2021 20:08

Britové vzali útokem pláže a volnočasové atrakce. Může za to nejen prodloužený víkend, ale i teploty kolem 25 stupňů a rozvolňování. Nicméně v zemi v posledních několika dnech opět stoupá počet nakažených. Podle odborníků za to může indická mutace. I přes masivní očkování je země prý na pokraji třetí vlny nákazy. Optimismus ale dodává fakt, že Britové v pondělí poprvé od července nezaznamenali žádné úmrtí související s nákazou koronavirem.

Dojde Skotsko k nezávislosti? Cesta k referendu bude trnitá, roli sehraje i covid

26. května 2021 07:41

Volby do skotského parlamentu skončily poměrně dobře pro vládnoucí premiérku Skotska Nicolu Sturgeonovou a její stranu, která usiluje o nezávislost severu britských ostrovů. Na druhou stranu ale ne zase tak, aby měla při vyjednávání s britským ministerským předsedou Borisem Johnsonem silnou pozici. Jak to bude dál s otázkou případné skotské nezávislosti na Londýnu?

Odtrhne se Skotsko od Británie? Stoupenci nezávislosti získali v parlamentu většinu

8. května 2021 21:39

Strany usilující o nezávislost Skotska získaly ve volbách většinu křesel v místním parlamentu, což jim dává prostor k prosazení referenda o vystoupení ze Spojeného království. Volby už počtvrté za sebou vyhrála Skotská národní strana (SNP), jejíž šéfka a skotská premiérka Nicola Sturgeonová označila toto vítězství za historické, byť strana sama většinu nezískala. Sturgeonová také potvrdila, že je odhodlána referendum prosadit, a to i přes odpor britského premiéra Borise Johnsona.

Skotské volby nejspíš ovládne premiérka. V klání jde hlavně o nezávislost na Londýnu

7. května 2021 23:59

Skotská národní strana (SNP), která usiluje o nezávislost na Británii, je na cestě k jasnému vítězství ve volbách do parlamentu v Edinburghu. Podle analytiků ale zřejmě nezíská většinu křesel, která by jí umožnila prosadit plán na uspořádání nového referenda o samostatnosti v roce 2023. Sčítání hlasů ze čtvrtečních voleb zatím postupuje pomalu a konečné výsledky se čekají nejdříve v sobotu.

Skotsko jde do tvrdého lockdownu. Ke zpřísnění opatření vyzve také Boris Johnson

4. ledna 2021 17:17

Skotové budou od dnešní půlnoci podrobeni ještě tvrdším protiepidemickým opatřením než doposud. Podle tamní premiérky Nicoly Sturgeonové musí omezit pohyb mimo domov na minimum, školy zůstanou zavřené nejméně do konce ledna a Skotové mají v co největší míře pracovat z domova. Přísnější opatření představí také britský premiér Boris Johnson.

Brzy se vrátíme do Evropy, hlásí skotská premiérka. Volá po nezávislosti na Londýně

1. ledna 2021 18:18

S příchodem nového roku se po letech příprav Velká Británie odtrhla od Evropské unie. Ostrovní království dalo EU sbohem na základě výsledků několik let starého referenda. Britové by však mohli zažít brzy i další změnu. Po brexitu se totiž znovu ozývá Skotsko, jehož premiérka Nicola Sturgeonová volá po referendu o nezávislosti. Tvrdí, že její země se brzy vrátí do EU.

Poslankyně měla koronavirus. Přesto šla na mši, do parlamentu a cestovala vlakem

14. října 2020 15:07

Tvrdou kritiku ze strany své partaje, opozice i široké veřejnosti nyní schytává britská poslankyně Margaret Ferrierová. Členka Dolní sněmovny za Skotskou národní stranu (SNP) totiž podstoupila test na koronavirus, ale následně se místo do karantény odebrala na mši do kostela a poté dokonce na jednání parlamentu, kde vystoupila. A když jí přišel pozitivní výsledek testu, nasedla na vlak a jela přes celou zemi. Nyní čelí kritice a výzvám, aby se mandátu vzdala.