CNN Prima News nikotin

nikotin

Výpis příspěvků ke štítku „nikotin“

Problém pro školáky. Nikotinové sáčky lze sehnat snadno. Co způsobují a jak tomu zabránit?

23. listopadu 2022 07:14

Najít si cestu k nikotinovým sáčkům je pro děti velmi jednoduché, shodli se poslanci a experti na pondělním jednání u kulatého stolu. Podotkli, že jde o velmi závažný problém, který je u školáků potřeba řešit. I proto kvitují regulaci, která má být v platnosti od července příštího roku. Vztahovat se bude na obaly, příchutě i obsah nikotinu.

Děti ve velkém experimentují s nikotinovými sáčky. Ministerstvo jedná o omezení prodeje

27. dubna 2022 07:04

Mají sloužit dospělým kuřákům ke snadnějšímu odvykání kouření, jenže pro spoustu českých dětí jsou paradoxně prvním seznámením s nikotinem. Jak upozorňují učitelé ze základních škol po celé republice, téměř každé dítě na druhém stupni ví, co jsou to nikotinové sáčky a velká část dětí s nimi má osobní zkušenost. Odborníkům se nelíbí, že jsou volně prodejné. Ministerstvo zdravotnictví chystá vyhlášku, která by měla jejich dostupnost regulovat.

Nikotin vs. koronavirus: Tři studie, tři země, tři vědecké týmy, jeden výsledek

30. dubna 2020 17:13

Francouzští, britští a italští vědci ve třech na sobě nezávislých studiích dospěli k závěrům, že mezi pacienty s onemocněním COVID-19 je výrazně méně kuřáků, než jaký je jejich odhadovaný podíl v populaci. Francouzi plánují testovat účinky nikotinových náplastí proti koronaviru. Odborníci zdůrazňují nutnost dalšího výzkumu a varují občany, aby nikotinové doplňky ani tabákové výrobky nepovažovali za preventivní opatření.