noha

Výpis příspěvků ke štítku „noha“

Exprezident Zeman je po operaci nedokrvené nohy stabilizovaný. Jeho stav je ale vážný

Bývalý prezident Miloš Zeman je po čtvrteční operaci ve stabilizovaném, ale vážném stavu. Jak dlouho zůstane v nemocnici v pražském Motole, nelze nyní určit. Nemocnice to v pátek uvedla v tiskové zprávě. Podle ní byl exprezident operován kvůli kritickému nedokrvení nohy, které způsobila krevní sraženina. Brzké uzdravení Zemanovi popřál jeho nástupce v prezidentské funkci Petr Pavel.

Žralok mu ukousl část nohy, mladík boj o život natočil. Bál jsem se, že mě dostane, přiznal

Boj o život má za sebou dvacetiletý student Matteo Mariotti poté, co se šel potápět u pobřeží Queenslandu v Austrálii. Ve vodě na něj zaútočil žralok a vážně mladého muže poranil na noze. Lékaři mu museli později část nohy amputovat. Mariotti útok predátora zaznamenal na kameru, Ital totiž v Austrálii studuje mořskou biologii. Matteo popsal, jak se ho žralok pokoušel stáhnout pod hladinu a jak ho zachránil jeho přítel. O incidentu informoval web The New York Post.

Střelba před supermarketem v Česku. Řidič po hádce vytáhl zbraň, druhého zasáhl do nohy

Konflikt dvou řidičů na parkovišti před obchodním centrem v Uherském Hradišti skončil střelbou. Útočníka policie zadržela a zbraň, ze které se střílelo, zajistila. Záchranáři zároveň převezli postřeleného muže se zraněním nohy do nemocnice. Novinářům to sdělili policejní mluvčí Petr Jaroš a mluvčí krajské záchranné služby Gabriela Netopilová Sluštíková. K incidentu došlo v pátek odpoledne. Podle informací CNN Prima NEWS mělo dojít ke sporu kvůli parkování. Postřelený muž měl zaútočit jako první, zatímco druhý pistoli údajně použil k sebeobraně. Tuto verzi však policie nepotvrdila.

Zalézt do sklepa a tiše zemřít. Přeživší obránci Azovstalu přinesli mrazivá svědectví

Střely z minometu mu roztrhaly nohu a být po jeho, zemřel by. Agentura AP zveřejnila svědectví 20letého obránce oceláren Azovstal, kterému život zachránili odvážní kolegové a lékaři. Aby nezapomněl, že ve válce přišel o dolní končetinu, nechá si na pravé předloktí vytetovat právě střelu z minometu, která ho zasáhla. Mezi hrdiny bojů v Mariupolu a Azovstalu ale patří také piloti, kteří za plného ostřelování dodávali do oceláren jídlo a evakuovali zraněné.

Zpět na prkno s jednou nohou a jednou plící. Surfaře nezastavil covid ani 30 operací

Pro třiadvacetiletého sportovce a IT specialistu z Havaje Cartera Parryho nebyl koronavirus zdaleka tím nejhorším, co ho za poslední dva roky potkalo. Když se minulý rok v červenci virem nakazil, měl po předchozím prodělání zlatého stafylokoka jen jednu plíci. Infekce sportovce také připravila o levou nohu. I přes nepřízeň osudu se však nehodlá vzdát své velké vášně – surfingu. Svůj návrat na vlny dokumentuje v sérii videí na YouTube.