CNN Prima News Notre-Dame

Notre-Dame

Výpis příspěvků ke štítku „Notre-Dame“

Zemřela jako bojovnice. Těžce zraněná trojnásobná matka upozornila na teroristu v Nice

Trojnásobná matka Simone Barreto Silva (44) „zemřela jako bojovnice“. Poté, co byla napadena teroristou ve francouzském Nice, uprchla z baziliky Notre Dame a vyvolala poplach ohledně útoku. Bojovnicí třetí oběť útoku nazvali její přátelé a rodina, píše deník Daily Mail. Brazilka, která pracovala jako ošetřovatelka, byla několikrát bodnuta, svým zraněním nakonec podlehla. Její poslední slova byla: ,,Řekněte mým dětem, že je miluji."

Notre Dame rok po požáru: Obnovu zastavil koronavirus, panují obavy o financování

Záběry hořící katedrály Notre Dame v Paříži před rokem zasáhly prakticky celý svět. Během zhruba 12 hodin zničily plameny téměř kompletně střechu chrámu a dodnes si mnozí z nás pamatují pád menší štíhlé věže jako symbol zkázy vzácné památky. Téměř okamžitě se rozběhly sbírky na opravu. Rekonstrukci ale nejprve znesnadnila kontaminace olovnatým prachem nebo roztavené lešení, teď práce zcela zastavila pandemie COVID-19.

Ověřeno: The Guardian se omluvil Sputniku za to, že označil fotografii dvou mužů před Notre-Damem za podvrh

Britský Guardian se na Instagramu omluvil za to, že fotografie dvou usmívajících se mužů před hořícím Notre-Damem označil za falešné, napsal Sputnik. Autenticita tohoto tvrzení byla však následně zpochybněna na Twitteru, kde lidé upozornili, že lze takový důkaz jednoduše zfalšovat. Tzv. „stories“ navíc Instagram po 24 hodinách maže. Guardian však informaci následně naší online redakci TV Prima potvrdil.

S požárem Notre-Dame nastavil svět Francii a Evropě zrcadlo: Francouzská – evropská kultura se změnila k nepoznání

Když pro náš server primazpravy.cz napsal Benjamin Kuras svůj komentář k požáru Notre-Dame, mohli se mnozí čtenáři podivovat, kam až úvahy o příčině události mohou dospět. Není sám a ve světových médiích někteří autoři, ale zejména čtenáři ve svých komentářích pod články, nešetřili názory a úvahami o tom, proč k požáru došlo.