reklama

Zemřela jako bojovnice. Těžce zraněná trojnásobná matka upozornila na teroristu v Nice

Trojnásobná matka Simone Barreto Silva (44) „zemřela jako bojovnice“. Poté, co byla napadena teroristou ve francouzském Nice, uprchla z baziliky Notre Dame a vyvolala poplach ohledně útoku. Bojovnicí třetí oběť útoku nazvali její přátelé a rodina, píše deník Daily Mail. Brazilka, která pracovala jako ošetřovatelka, byla několikrát bodnuta, svým zraněním nakonec podlehla. Její poslední slova byla: ,,Řekněte mým dětem, že je miluji."

reklama

Simone Barreto Silva, 44letá matka tří dětí, se ve čtvrtek 29. října stala jednou z obětí útoku na baziliku v Nice. Bývalá tanečnice samby byla několikrát bodnuta. Celá od krve poté utekla do nedaleké restaurace hledat pomoc, při té možnosti oznámila útok v bazilice. Ani rychlá pomoc ženě nepomohla. Poslední slova řekla zdravotníkům: „Řekněte mým dětem, že je miluji.“

Brahim Jelloule, manažer kavárny Unik, která je naproti bazilice, pro France Television řekl, že žena přešla přes silnici a byla celá od krve. „Stále opakovala, že je někdo uvnitř,“ uvedl Jelloule.

Trojnásobná matka se tak stala třetí obětí teroristického útoku 21letého Tunisana Brahima Aouissaoua, který zavraždil i 54letého církevního pracovníka Vincenta Loquesa a 60leté ženě sťal hlavu.

V pátek 30. října její rodina uvedla, že Simone díky své statečnosti zabránila dalším obětem. Její sestra Solange Barreto pro jihoamerické noviny Correio vyprávěla, že Simone byla na cestě do práce, když procházela kolem baziliky a šla se pomodlit.

„Bojovala proti atentátníkovi a dokonce, i když byla zraněna, dokázala opustit kostel a hledat pomoc a všechny varovat, dokud nepřijela policie. Svou statečností zabránila daleko větší tragédii,“ řekla Barreto. Stejného názoru je i kněz Anderson Argolo, který znal rodinu oběti: „Byla bojovnice a zemřela jako válečnice.“

Simone se jako teenagerka přestěhovala do Francie z Bahie na severovýchodě Brazílie. Studovala na Nice Sophia Antipolis University, aby se stala šéfkuchařkou v hotelu. Vystupovala  také v kvartetu se svými sestrami.

V pátek večer přinesl její známý Mirian květiny na místo kousek od scény čtvrtečního útoku a dodal: „Byla to tak odvážná a úžasná osoba. Její vášeň pro vaření byla neuvěřitelná; před několika dny jsme si posílali recepty.“

Bolsonaro: Proti terorismu musíme bojovat, ale ne květinami

Ve svém prohlášení brazilské ministerstvo zahraničí uvedlo, že velvyslanectví v Paříži poskytuje pomoc rodině zesnulé ženy. „Brazílie vyjadřuje jasné odmítnutí všech forem terorismu bez ohledu na jeho motivaci a znovu potvrzuje svůj závazek usilovat o boj proti této pohromě a její vymýcení,“ píše ministerstvo.

Prezident země Jair Bolsonaro vzpomněl: „Byla tam, aby se pomodlila, když přišel muž, který nenávidí křesťany. Když mluvíme o těchto útocích na křesťany, myslím... musíme s tím bojovat, a ne květinami.“

Tagy:

Hlavní zprávy

Na Slováky by česká očkovací kampaň nezabrala. Chtěli využít Schwarzeneggera s Norrisem
Slovensko

Na Slováky by česká očkovací kampaň nezabrala. Chtěli využít Schwarzeneggera s Norrisem

Přinese velmi drsná očkovací kampaň v Česku kýžený průlom? To se teprve uvidí, ale na Slovensku by podle všeho nezabrala. Říká to tamní expert Jakub Kuvik, který se podílel na tvorbě té slovenské. Podle něj jsou vizuály s drastickými záběry pacientů z nemocnic neúčinné. Sám pak říká, že pro slovenskou kampaň bylo v plánu zapojit i filmové hvězdy jako Arnold Schwarzenegger nebo Chuck Norris.

Chudoba rodičů zdvojnásobuje riziko, že hluboko do kapsy budou mít i jejich děti
Ekonomika

Chudoba rodičů zdvojnásobuje riziko, že hluboko do kapsy budou mít i jejich děti

Finanční situace rodičů má výrazný vliv na životní úroveň jejich dětí. Vyrůstá-li potomek v nuzných poměrech, je u něho až dvakrát vyšší pravděpodobnost, že na tom s penězi bude na štíru v porovnání s jejich dobře situovanými vrstevníky. Největší rozptyl mezi těmito dvěma skupinami panuje v Bulharsku, nejmenší v Lotyšsku, vyplývá z aktuálních dat Eurostatu. Jak je na tom Česká republika?

reklama

Domácí zpravodajství

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Laffita o vztahu s otcem: Byl to macho. Říkal, že jestli budu gay, zabije mě jako psa

Kubánec Osmany Laffita se živí jako úspěšný módní návrhář a více než 25 let žije ve šťastném vztahu s partnerem Guyem. V mládí to však neměl vůbec lehké. Svou orientaci musel dlouho skrývat. V době, kdy žil ještě na Kubě, to bylo trestné. Dlouho se s tím nemohli smířit ani jeho otec. „Táta mi kolikrát říkal, že jestli budu gayem, zabije mě jako psa,“ řekl Laffita v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

reklama