reklama

Nová šéfka KSČM Konečná volá po spolupráci komunistů s ČSSD. Maláčová není proti

Spolupráce mezi komunisty a sociálními demokraty? Do budoucna určitě jistá možnost. V pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS se na tom shodly nová předsedkyně KSČM Kateřina Konečná a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), která kandiduje na šéfku své strany. Obě ženy odmítají, že by se jejich partaje měly sloučit, ale vlídnější názor mají na volební spolupráci například už pro komunální volby, které se uskuteční v příštím roce.

reklama

Konečná ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásila, že chce usilovat o spojení levice. Částečně se jí to podle jejích slov podařilo už během voleb do europarlamentu, kdy KSČM podpořily různé menší strany. Spolupráci velkých levicových stran považuje za nutnou.

„Není čas na to, kdo je silnější a není. V tuhle chvíli je důležitější se spojit, abychom se vrátili,“ řekla europoslankyně s tím, že je potřeba vystavět blok vůči nastupující vládě koalice Spolu a Pirátů s hnutím STAN.

Možná budoucí šéfka ČSSD Maláčová zprvu řekla, že napřed je potřeba, aby se její strana dala do kupy po volbách. Ty pro sociální demokraty, stejně jako komunisty, skončily velkým neúspěchem, když se ani jedna partaj neprobojovala do Poslanecké sněmovny.

Dosavadní předseda ČSSD Jan Hamáček oznámil svou rezignaci a právě Maláčová by ho mohla nahradit. „Bude to ve velmi vysokém tempu, 10. prosince máme sjezd a pak se začneme připravovat na spolupráci,“ řekla Maláčová. Ta by podle ní mohla nastat i s komunisty. „Já myslím, že v komunálních volbách to možné je,“ řekla končící ministryně práce a sociálních věcí s dovětkem, že rozhodnout bude muset hlavně členská základna ČSSD. Sociální demokraté přitom byli v minulosti za komunistického režimu perzekvováni.

Obě političky jasně odmítly možné sloučení stran. „Nikdy jsem nemluvila o slučování, to si nikdy nedovedu představit,“ uvedla komunistická europoslankyně a vyčetla ČSSD, že Česko „táhla do chřtánu NATO“.

Předseda hnutí Přísaha Robert Šlachta, který byl také hostem debaty ve vysílání CNN Prima NEWS, připomněl, že komunisté drželi u moci aktuálně končící vládu, a tudíž na jejich podpoře byli závislí i sociální demokraté.

„Od roku 2013 ČSSD zdecimovala ministerstvo vnitra. Voliči vám dali jasně najevo, že nejsou spokojeni,“ vyčetl Maláčové Šlachta. Ta jeho námitky bagatelizovala tím, že je podle ní Šlachta stále ukřivděný kvůli svému konci u policie.

Tagy:

Hlavní zprávy

Spory uvnitř České lékařské komory gradují. O očkování dětí museli členové jednat ve sněhu

Spory uvnitř České lékařské komory (ČLK) nabírají na intenzitě. Menší část jejích členů chtěla v sobotu v Lékařském domě uspořádat odbornou diskusi o očkování dětí. Vedení ale konání akce zamítlo. Jako důvod uvedlo špatnou epidemickou situaci. Jednání se tak muselo uskutečnit venku ve sněhu. Organizátoři semináře, kteří si přezdívají Paralelní lékařská komora a jsou podepsaní pod Deklarací lékařů proti nátlaku na očkování, to považují za naschvál. Prezident komory Milan Kubek to odmítá.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

Strach o Rockyho: Covid Vémolově Lele zkomplikoval porod, s Karlosem teď spát nebude

Partnerka Karlose „Terminátora“ Vémoly Lela Ceterová ve středu porodila malého Rockyho. Jenže nic se neobešlo bez komplikací. Pár dní před nástupem maminky do nemocnice dostali novopečení rodiče covid. Ceterová v sobotu v živém vysílání na Instagramu popsala, že žila ve stresu a beznaději. Domů se vrací v neděli, se svým partnerem ale nemůže spát v jedné místnosti.

reklama