reklama

Nové případy COVID-19 ve světě: Čísla přibývají, informují zahraniční média

Jižní Korea hlásí největší denní nárůst COVID-19 pozitivních od března, v Německu přibylo za pátek dalších 781 nakažených a v USA čtvrtý den v řadě zemřelo přes 1000 lidí s koronavirem. Právě Spojené státy v absolutních číslech registrují nejvíce nakažených.

reklama

Podle statistik vedených americkou Univerzitou Johnse Hopkinse se během pandemie nemocí COVID-19 nakazilo téměř 15,6 milionu lidí, 635 tisíc z nich zemřelo. V absolutních číslech registrují nejvíce nakažených Spojené státy (více než čtyři miliony), následované Brazílií (2,3 milionu), Indií (1,3 milionu) a Ruskem (800 tisíc).

V USA přibylo nejméně 1019 mrtvých

V devatenácti amerických státech tento měsíc podle Reuters padly rekordní denní přírůstky úmrtí s COVID-19. Texas ve středu zaznamenal 206 úmrtí infikovaných a Kalifornie 159, ve čtvrtek pak Florida informovala o rekordním nárůstu 173 mrtvých.

K tématu

V pátek v USA podle Reuters přibylo nejméně 1019 mrtvých s koronavirem, čímž se celková bilance úmrtí v zemi zvýšila na 145 352. Dohromady se koronavirus v USA potvrdil už u více než čtyř milionu lidí.

Ačkoliv počty mrtvých již druhý týden v řadě v USA narůstají, není jich tolik jako v dubnu, kdy průměrně umíralo kolem 2000 lidí denně. Zatímco v březnu a dubnu nákaza zachvátila domovy pro seniory, nyní se nemoc více šíří mezi mladými a zdravými jedinci, píše Reuters.

Brazílie je druhou nejpostiženější zemí

Brazílie, která má 210 milionů obyvatel, je po Spojených státech druhou zemí, která je na světě koronavirem nejpostiženější. Celkem už se v ní nakazilo 2 353 366 lidí. Celková bilance mrtvých vzrostla na 85 238. Podle odborníků jsou počty nakažených v zemi přitom ještě mnohem vyšší, než se oficiálně udává. Brazílie podle nich provádí příliš málo testů.

V Mexiku vzrostla bilance úmrtí

Mexiko, které má přes 126 milionů obyvatel, v pátek evidovalo dalších 737 mrtvých s koronavirem, čímž celková bilance úmrtí v zemi vzrostla na 42 645. Nově nakažených tamní ministerstvo zdravotnictví za poslední den hlásí 7573, dosud se tam nemoc COVID-19 prokázala už u 378 285 lidí.

V Německu se zvýšilo reprodukční číslo

K tématu

Počet prokázaných případů koronaviru v Německu stoupl v pátek o 781 a dalších sedm nemocných zemřelo, což je méně než ve čtvrtek. Vyplývá to z údajů Institutu Roberta Kocha (RKI).

Dosud se nákaza koronavirem v Německu, které má zhruba 83 milionů obyvatel, prokázala u 204 964 lidí, 189 800 se již uzdravilo a 9 118 nemocných zemřelo. Ve srovnání se čtvrtkem přibylo v pátek asi 400 zotavených.

Reprodukční číslo, které udává, kolik dalších lidí v průměru nakazí jeden infikovaný, je podle RKI v Německu 1,08. To znamená, že jeden nakažený v průměru nakazí jednoho dalšího člověka. Podle agentury DPA podává tento údaj obraz o dění starém zhruba deset dní. O den dříve to bylo číslo 0,93.

Jižní Korea ohlásila od března největší nárůst

Jižní Korea v sobotu ohlásila 113 nových případů koronaviru, což je největší nárůst za jediný den od března. S odkazem na Jihokorejské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (KCDC) to napsala agentura Reuters.

K tématu

Šestaosmdesát z nově odhalených nákaz v Jižní Koreji bylo dovezeno ze zahraniční, zatímco v 27 případech šlo o lokální přenos. Jihokorejské úřady v pátek uvedly, že nárůst počtu importovaných infekcí může mít za důsledek, že denní přírůstky nemocných v zemi přesáhnou 100. Nejnovější nárůst infikovaných je nejvyšší od 31. března, kdy země hlásila 125 nově nemocných.

Koronavirus se podle KCDC potvrdil u mnoha členů posádky ruské lodi a řady jihokorejských pracovníků, kteří byli repatriováni z Iráku. V Jižní Koreji v pátek přistály dva jihokorejské vojenské letouny s 293 pracovníky, kteří byli evakuováni z Iráku, kde počty nemocných koronavirem nadále rostou.

Vietnam potvrdil první případ lokálního přenosu

Vietnam mezitím v sobotu informoval, že se v centrálním Danangu potvrdil první případ lokálního přenosu koronaviru v zemi za 100 dní. Vzhledem k přísným protikoronavirovým opatřením a rozsáhlému testování se Vietnamu podařilo zabránit masivnímu nárůstu infikovaných, nákaza se tam dosud potvrdila jen u 415 lidí.

Další hlavní zprávy

Pešán vaří sestavu pro hokejové MS. Jak to nyní vypadá s kádrem pro šampionát v Rize?
Hamáček vrací úder. Prozradil jméno utajeného svědka Seznam Zpráv. Ten se přiznal
reklama
reklama
Rotační výuka by měla skončit koncem měsíce, říká školství. Babiš mluví o 17. květnu

Školství

Domácí zpravodajství

Že Netolický donáší na Hamáčka? Důkaz, že ČSSD je v rozkladu, tvrdí komentátoři
Děti se mohou testovat jen jednou za 14 dnů. Vláda schválila dotace na PCR testy pro školy
Další články
reklama
reklama