CNN Prima News novela

novela

Výpis příspěvků ke štítku „novela“

Většina válcuje menšinu, opoziční návrh ani nestojí za debatu. Nacher tepal koalici

19. října 2022 14:32

Navýšení schodku státního rozpočtu je pochopitelné, shodli se poslanci Patrik Nacher (nestr. za ANO) a Jiří Havránek (ODS). Nacher kritizoval, že vláda neschválila žádný z opozičních pozměňovacích návrhů a sama finální úpravy protlačila až pozměňovacími návrhy vlastních poslanců. Narážel tak na potenciální nepřipravenost důležité novely. Havránek ve vysílání CNN Prima NEWS oponoval, že jednání o změně rozpočtu trvá delší dobu a do původního návrhu tak nešlo zahrnout všechny výdaje.

Velký zákaz alkoholu v Praze? Některé části jmenovaly každý parčík, kritizuje Hřib

17. května 2022 08:58

Praha chystá zákaz pití alkoholu na veřejných prostranstvích prakticky po celém městě. Nebude to ale mít požadovaný efekt, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS primátor hlavního města Zdeněk Hřib (Piráti), se kterým souhlasil i starosta Prahy 13 a zastupitel Prahy David Vodrážka (ODS). Novelu příslušné vyhlášky podpořili radní za Spojené síly pro Prahu (koalice stran TOP 09 a STAN) a Praha Sobě.

Novela pandemického zákona prý obchází ústavní zákon. Je to něco nehorázného, říká právník

25. ledna 2022 12:29

Sněmovna měla v úterý odpoledne projednat vládní novelu, která předpokládá, že protikoronavirová mimořádná opatření vydaná podle pandemického zákona zřejmě budou moci zahrnout širší okruh činností než teď. To se ale nelíbí některým odborníkům. Například právník Tomáš Nielsen v rozhovoru pro CNN Prima NEWS varoval před tím, že novela může výrazně ztížit soudní přezkum mimořádných opatření. Poslanci nakonec pandemický zákon v úterý řešit nebudou, příští týden se bude zřejmě konat mimořádná schůze.

Už žádné „ová“. Ženy mohou nově žádat příjmení v mužském tvaru, jazykovědcům se to nelíbí

1. ledna 2022 15:02

Počínaje 1. lednem 2022 si mohou Češky nechat zapsat své příjmení v mužském tvaru, tedy bez tradiční přípony -ová. Novelu zákona vloni stvrdil svým podpisem prezident Miloš Zeman. Nyní je možné si zažádat o zapsání nepřechýleného příjmení bez jakýchkoliv dalších podmínek. Některé jazykovědce ale tahle novinka podráždila. Podle nich má přechylování v češtině svou nezastupitelnou funkci.

Sňatky homosexuálů ano, nebo ne? Mladí kandidáti do Sněmovny nemají jednotný názor

4. září 2021 08:06

Často diskutovaná novela zákoníku o manželství pro homosexuály přinesla ostrou diskusi mezi mladými politiky, kteří kandidují v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny. Mám 165 centimetrů, a proto nikdy nebudu hrát basket. S tím se také nedá nic dělat, přirovnal v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS snahu LGBT komunity ke svým problémům Martin Malášek z SPD. Podle Filipa Toráče z KSČM by kupa gayů vychovávala děti lépe než někteří heterosexuálové.