CNN Prima News novorozeně

novorozeně

Výpis příspěvků ke štítku „novorozeně“

Osmitýdenní holčička zemřela s více než 60 zlomenými kostmi. Rodiče jsou už ve vězení

28. ledna 2022 23:55

Velkou Británií otřásá další případ krutého týrání dítěte. Teprve osmitýdenní Aminy-Faye Johnsovou její rodiče dlouhodobě trýznili. Na konci dubna v roce 2019 dívenka přestala dýchat a ani přes snahu lékařů se ji nepodařilo oživit. Po následném rentgenu se zdravotníkům naskytl šokující snímek, holčička měla přes 60 zlomenin. Nyní byli její rodiče odsouzeni k pobytu za mřížemi.

Uzlíček štěstí Olinka. Do babyboxu v Hradci Králové večer někdo odložil holčičku

17. prosince 2020 07:33

Do babyboxu v Hradci Králové někdo ve středu večer odložil novorozenou holčičku. Dostala jméno Olinka a je zdravá, oznámil zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess. Olinka je čtvrtým dítětem odloženým do babyboxu v záchranné službě Královéhradeckého kraje, který funguje od září 2011. V Česku bylo v těchto speciálních schránkách od jejich zavedení v roce 2005 odloženo již 214 dětí, za letošní rok 15.

Donaha se na letišti musely svléknout ženy z deseti letů. Katarská vláda se jim omlouvá

28. října 2020 17:29

Katarská vláda uvedla, že „lituje jakéhokoliv utrpení a porušení osobní svobody kteréhokoliv cestujícího“. Reagovala tak na případ, kdy se zřejmě desítky žen z deseti různých letů musely na letišti v Dauhá podrobit lékařským prohlídkám. Při nich byly nuceny svléknout se donaha. Vedení letiště o nich rozhodlo po nalezení novorozence v koši na toaletách.