CNN Prima News novorozeně

novorozeně

Výpis příspěvků ke štítku „novorozeně“

Novorozencům drtila lebky, trhala uši a lámala kosti. Sestra ze Sušice vraždila kvůli pláči

Sousedé ji popisovali jako milé děvče, kolegové v sušické porodnici jako svědomitou sestru. Jednu z nejlepších. Přesto měla Marie Fikáčková na svědomí životy těch nejnevinnějších dětí. Novorozencům vědomě způsobovala vážná zranění a dva z nich její běsnění dokonce nepřežili. Za vraždy, které byly pro vyšetřovatele velice složité prokázat, byla v roce 1961 oběšena. Příběh vám redakce CNN Prima NEWS přináší v rámci seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších tuzemských kriminálních případech.

Zázrak v Turecku. Početná rodina přežila pod sutinami 100 hodin, zachránilo je teplo bližních

Už čtyři dny od ničivého zemětřesení se záchranáři v Turecku vrací k prohledávání trosek domů v naději, že v teplotách pod nulou ještě někdo přežil. Ačkoliv nalézají tisíce mrtvých, dějí se i zázraky. Více než sto hodin se nepřízni osudu vzpírala 6členná rodina v provincii Hatay. Manželé a jejich čtyři děti jsou jedněmi z mála šťastlivců. Radost propukla mezi záchranáři také při vyproštění ženy a její teprve 10denní dcerky, která dostala jméno Yagiz Ulas. V sutinách obě strávily 90 hodin. Příběhů, které berou během obrovské katastrofy za srdce, přibývá.

Osmitýdenní holčička zemřela s více než 60 zlomenými kostmi. Rodiče jsou už ve vězení

Velkou Británií otřásá další případ krutého týrání dítěte. Teprve osmitýdenní Aminy-Faye Johnsovou její rodiče dlouhodobě trýznili. Na konci dubna v roce 2019 dívenka přestala dýchat a ani přes snahu lékařů se ji nepodařilo oživit. Po následném rentgenu se zdravotníkům naskytl šokující snímek, holčička měla přes 60 zlomenin. Nyní byli její rodiče odsouzeni k pobytu za mřížemi.

Uzlíček štěstí Olinka. Do babyboxu v Hradci Králové večer někdo odložil holčičku

Do babyboxu v Hradci Králové někdo ve středu večer odložil novorozenou holčičku. Dostala jméno Olinka a je zdravá, oznámil zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess. Olinka je čtvrtým dítětem odloženým do babyboxu v záchranné službě Královéhradeckého kraje, který funguje od září 2011. V Česku bylo v těchto speciálních schránkách od jejich zavedení v roce 2005 odloženo již 214 dětí, za letošní rok 15.