reklama

NOVÝ DEN: V plzeňském kadeřnictví otevřeli za specifických podmínek

Kadeřnictví se mohou po dlouhých týdnech opět otevřít. Jejich provozovatelé se ale musí vypořádat s přísnějšími hygienickými opatřeními. Největším problémem ale zřejmě bude dlouhá čekací doba.

reklama

Majitelka jednoho z plzeňských kadeřnictví otevřela po více než dvou měsících, a to za velmi specifických podmínek. Musela upravit interiér a nakoupit dostatek ochranných pomůcek. Navíc kadeřníci musí mít dvojitou ochranu horních cest dýchacích – ústenku i ochranný štít. Pracovat by měli v jednorázových rukavicích a po každém klientovi vše důkladně vydezinfikovat.

K tématu

Ve zmiňovaném salónu bude majitelka každému nově příchozímu měřit teplotu a daruje mu ústenku. „Dnes mám celkem pět klientů, z toho mám tři ženy, které mám na barvu a nechávám si na ně o půl hodiny více než normálně. Poté mám dva klienty, muže. Mám na ně o čtvrt hodiny více, než normálně,“ okomentovala situaci majitelka Klára Blechová s tím, že zdražovat neplánuje.

K tématu

Uvolňování opatření

Podle upraveného vládního plánu (z 30. dubna) by se měly otevřít i restaurace se zahrádkou či výdejním okénkem, pedikúry, manikúry, solária, kosmetické, masérské, regenerační nebo rekondiční služby, prodejny v nákupních centrech a provozovny nad 2 500 metrů čtverečních mimo nákupní centra.

Další hlavní zprávy

Politika

Komunisté hrají s rozpočtem vysokou hru. Tlačí na Babiše kvůli tendru na Dukovany?

Komunisté hrají s rozpočtem vysokou hru. Tlačí na Babiše kvůli tendru na Dukovany?

Vláda ANO a ČSSD potřebuje hlasy komunistů, aby Sněmovnou prošel státní rozpočet na příští rok. KSČM se, stejně jako vloni a předloni, cuká. Letos je situace ještě o něco vyhrocenější. Může to být naposled, kdy mají komunisté takový vliv na chod státu. V kuloárech se mluví o tom, že komunistům jde o tendr na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany. Šéf KSČM Vojtěch Filip to odmítá.

Vláda

Bez Prahy je Česko ve čtvrtém stupni. Všechno by zůstalo zavřené

Bez Prahy je Česko ve čtvrtém stupni. Všechno by zůstalo zavřené

  • Aktualizováno

Rozvolňovat podle regionů, jak o tom mluvil vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO), se nebude. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) to považuje za příliš rizikové. Celorepublikové skóre, které má hodnotu 57, zlepšuje Praha. Bez hlavního města by Česká republika měla zůstat ve čtvrtém stupni.

reklama
45 tun kokainu ročně do hlavních evropských přístavů. Europol rozbil pašeráckou síť
Do lavic se v pondělí vrátí jen žáci ZŠ. Rozvolňování pro školy platit nebude
Někteří už neotevřou, ztráty ve fitness dosahují k miliardě, varuje profesní komora
reklama
reklama
Vzpoura proti opatřením pokračuje. Šeberák znovu otevřel, o víkendu se chystá další bar

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Bartoš: Hraje se o budoucnost země. Jsem připraven být důstojným premiérem
Maturanti jsou opět zmatení. Do školy se vrátili jen naoko a podobu zkoušek neznají
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama