reklama
CNN Prima News rozvolňování

rozvolňování

Výpis příspěvků ke štítku „rozvolňování“

Sledujte ŽIVĚ: Vláda schválila rozpočet, ČSSD byla proti. Shodla se na dalším rozvolnění?

27. září 2021 15:12

Vláda Andreje Babiše (ANO) projednává další rozvolnění koronavirových opatření. Týkat by se mělo zejména studentů. Tématem schůze bude i státní rozpočet, navýšení platů státním zaměstnancům i minimální mzdy. Předpokládaný start tiskové konference po jednání kabinetu je plánovaný na 15:30. Sledovat ji můžete přímo zde v článku.

Vláda plánuje další rozvolnění opatření. Schválit by ho mohla už v pondělí

25. září 2021 12:34

Vláda má v pondělí projednat další rozvolnění opatření, která přijala kvůli šíření covidu. Týkat by se měla zejména žáků a studentů, kteří by se nejspíš nově nemuseli kvůli školám v přírodě, návštěvě zoo, zájmových kroužků či divadla prokazovat bezinfekčností, pokud budou z jedné třídy nebo z neměnného kolektivu. Uvedl to dnes web Seznam Zprávy. Podle něj to vyplývá z návrhu mimořádného nařízení, který má k dispozici.

Rozvolňování může lidi mást. Některá opatření jsou kontraproduktivní, připustil Prymula

19. srpna 2021 09:37

Salámová metoda uvolňování protiepidemických opatření může veřejnost mást, řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. Vyjádřil se také k problému uznávání protilátek a třetí dávce očkování proti covidu. Právě o těchto tématech budou experti ve čtvrtek diskutovat na jednání, které svolal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Další pokles počtu nakažených oproti minulému týdnu. Do klubů se vrací tanec

1. srpna 2021 08:57

V sobotu v Česku laboratoře odhalily 117 nových případů covidu, o deset méně než před týdnem. Reprodukční číslo udávající rychlost šíření nákazy zůstalo na 0,90. Vláda tak od neděle rozvolňuje. Lidé mohou v klubech opět tancovat, musí však prokázat bezinfekčnost. Zároveň se mohou srocovat ve větším počtu. Stejně tak nebude již platit omezení kapacit u bazénů.

Čech žijící v Británii: Opatření tu známe měsíce dopředu a vláda je umí vysvětlit

13. července 2021 23:31

Už v pondělí odloží Britové roušky, budou se moci shromažďovat bez omezení a třeba i vyrazit za zábavou do klubů. Podle Čecha žijícího v Británii a politologa Matěje Trávníčka tamní lidé milují svobodu, takže se na rozvolnění už těší. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že na rozdíl od Česchů Britové opatření během pandemie chápali, protože jim je vláda uměla vysvětlit.

V Praze je covidu nejvíce ze všech krajů, pravidla by měla podle tabulek zpřísnit. Jak?

2. července 2021 19:43

Epidemická situace v Praze se zhoršuje. Za poslední týden testy odhalily 356 nových případů nákazy koronavirem. V přepočtu na 100 000 obyvatel tak nyní připadá 27 nakažených. Situace je v tomto směru v metropoli nejhorší ze všech krajů ČR. Podle vládních balíčků pro rozvolnění by tak pro Prahu měla platit přísnější opatření než pro zbytek republiky, přestože se s restrikcemi zatím vyčkává. Jak by to Pražanům zkomplikovalo život?

reklama