O kandidáta méně. Slámová už na Hrad nechce, z kampaní se podle ní stala fraška

Kdo chce být prezidentem a jaké jsou šance kandidátů?

Počet kandidátů na prezidenta se o jedno jméno zúžil. Advokátka Klára Long Slámová se rozhodla, že o Hrad nakonec usilovat nebude. Z prezidentských kampaní se podle ní stala fraška, které se nemá zapotřebí účastnit. Oznámila to na Facebooku a uvedla, kdo ze současných kandidátů má její plnou podporu.

„Z prezidentských kampaní se bohužel nyní stala fraška, které nemám zapotřebí se jako aktivně pracující advokátka a pečující máma, zúčastnit. Těch důvodů, proč nebudu a hlavně nechci pokračovat dál, je víc. Postupně je zveřejním, některé budou velmi ostré,“ napsala ve středu na Facebooku Slámová.

Advokátka o své kandidatuře informovala v květnu 2021. Nejvíce se proslavila, když obhajovala Jiřího Kajínka. Krátce působila také jako poslankyně. Na svém oficiálním webu tvrdila, že chce občany spojovat, ne rozdělovat. Stránka po čerstvém rozhodnutí již neexistuje.

Koho hodlá podpořit?

„Buďte obezřetní a nenechte se oblafnout líbivým a těžce zaplaceným PR, které se na vás valí a ještě více bude valit ze všech stran. Většině zbývajících kandidátů (z mého pohledu až na jednoho) totiž o žádnou změnu k lepšímu nejde, jen o moc,“ pustila se do těch, kteří již vyslovili ambici nahradit současnou hlavu státu Miloše Zemana.

Její podporu má senátor Marek Hilšer. Z mého pohledu je „jediný v kampani zbývající normální člověk, za kterým nestojí žádné podivné skupiny a miliony od utajených sponzorů“. Podle Slámové má senátor také jednotné, stálé a jasné názory už mnoho let.

Třetí přímá volba prezidenta České republiky se bude konat v roce 2023 před 8. březnem, kdy současné hlavě státu Miloši Zemanovi končí v pořadí druhé funkční období a o Hrad už ze zákona usilovat nemůže. Přesný termín voleb ještě není znám. Vyhlašuje ho předseda Senátu tak, aby se druhé kolo uskutečnilo nejpozději 30 dnů před koncem předchozího prezidentského mandátu. První kolo by se tak mělo konat ve druhé polovině ledna.

Počet ohlášených kandidátů se stále pohybuje kolem dvaceti. Jsou mezi nimi například šéf odborů Josef Středula, ekonomka Danuše Nerudová, miliardář Karel Janeček, bývalý rektor UK Tomáš Zima nebo moderátor Miloš Knor.

Celá situace kolem prezidentských kampaní začíná připomínat frašku - kdo nabídne světový mír a lepší “úsměv”. Mnozí...

Posted by JUDr. Klára Long Slámová - osobní blog on Wednesday, June 8, 2022

Tagy:
Facebook prezident kampaň právník prezidentské volby v ČR 2023 kandidatura Klára Long Slámová