O Zemanově stavu nic neví ani jeho přátelé. Můžu mu jen přát, říká Michal David

Michal David v pořadu Nový den

Rozhovor s Michalem Davidem

Zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana je tajemstvím nejen pro veřejnost, ale i pro jeho přátelé. „Informovanost moc není, také nic nevím, budu jen přát,“ uvedl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS hudebník Michal David.

„Přeji mu hodně štěstí, doufejme, že to není nic vážného. Také nic nevím, budu jen přát,“ odpověděl ve vysílání CNN Prima NEWS Michal David na dotaz, zda má o svém příteli nějaké bližší informace. V pořadu Nový den přišla řeč i na volby do Poslanecké sněmovny.

„Vyčistilo se to. Hodně jezdím na Slovensko, kde koalice také vznikaly, a teď to tam mají složité. Doufám, že u nás to dobře uchopí. Dělají to pro nás a občany, ať ukážou to nové, co pro nás udělají. Jsem v očekávání,“ reagoval David na výsledek voleb.

Aktuálně slavný hitmaker pracuje na nové desce, která ponese název Zapomenuté ploužáky 2. „Budou to love songy, písně, které lidi více méně zapomněli. U první desky jsem vybíral ze šedesáti písní a použil nakonec dvacet. Teď vydám druhou dvacítku ze zbylé čtyřicítky,“ přiblížil. Aby se mohl soustředit na práci, odlétá v pondělí na kanárský ostrov na Tenerife, kde bude trávit čas ve své nemovitosti.

Covidu se nebojím, omezení ano

Koncem roku má David navíc naplánované halové turné. „Začínáme v Ostravě koncem listopadu, pak nás čekají koncerty ještě ve čtyřech velkých městech. Snad se nebude omezovat, to ale zatím nevíme. Na Slovensku se to však opět děje. Covidu se nebojím, omezení ano,“ sdělil.

Pokud by přece jen vládní opatření koncerty s vyšší kapacitou ve vnitřních prostorech nepovolila, David doufá, že se přesunou nejpozději na jaro příštího roku. „Prodeje jsou zatím dobré. Dosud je prodáno tisíc až 1 500 vstupenek na každý koncert,“ doplnil.

Koncerty kromě směsi písní z desky Zapomenutých ploužáků 1 projdou i dramaturgickou změnou. „Bude tam hodně velkých změn a zajímavých hostů. Pomáhám mladým lidem, takže vystoupí dva bratři. Před samotným koncertem bude hrát DJ Andrejka Pomeje a vystoupí skupina Verona,“ prozradil.

Jeho fanoušci si navíc mohli všimnout, že značně zhubl. „Musel jsem se sebou něco dělat, jen jsem nevěděl, jak to uchopit. Přátelé mi poradili, abych si vedl kalorické tabulky. Za čtyři měsíce jsem zhubl třináct kilo,“ vysvětlil.

Nyní jí vše, ale omezil alkoholické nápoje. „Úplně jsem vyrušil tvrdý alkohol, pivo jsem omezil, dám si tak třetinku za týden. Mohu ale bílé víno,“ dodal s tím, že stále jí. „Pořád jsem nemohl zhubnout. Když člověk nejí, ukládá si zásoby. Když jím, zásoby si neukládám,“ uzavřel.

Tagy: