reklama

O Zemanově stavu nic neví ani jeho přátelé. Můžu mu jen přát, říká Michal David

Zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana je tajemstvím nejen pro veřejnost, ale i pro jeho přátelé. „Informovanost moc není, také nic nevím, budu jen přát,“ uvedl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS hudebník Michal David.

reklama

„Přeji mu hodně štěstí, doufejme, že to není nic vážného. Také nic nevím, budu jen přát,“ odpověděl ve vysílání CNN Prima NEWS Michal David na dotaz, zda má o svém příteli nějaké bližší informace. V pořadu Nový den přišla řeč i na volby do Poslanecké sněmovny.

„Vyčistilo se to. Hodně jezdím na Slovensko, kde koalice také vznikaly, a teď to tam mají složité. Doufám, že u nás to dobře uchopí. Dělají to pro nás a občany, ať ukážou to nové, co pro nás udělají. Jsem v očekávání,“ reagoval David na výsledek voleb.

Aktuálně slavný hitmaker pracuje na nové desce, která ponese název Zapomenuté ploužáky 2. „Budou to love songy, písně, které lidi více méně zapomněli. U první desky jsem vybíral ze šedesáti písní a použil nakonec dvacet. Teď vydám druhou dvacítku ze zbylé čtyřicítky,“ přiblížil. Aby se mohl soustředit na práci, odlétá v pondělí na kanárský ostrov na Tenerife, kde bude trávit čas ve své nemovitosti.

Covidu se nebojím, omezení ano

Koncem roku má David navíc naplánované halové turné. „Začínáme v Ostravě koncem listopadu, pak nás čekají koncerty ještě ve čtyřech velkých městech. Snad se nebude omezovat, to ale zatím nevíme. Na Slovensku se to však opět děje. Covidu se nebojím, omezení ano,“ sdělil.

Pokud by přece jen vládní opatření koncerty s vyšší kapacitou ve vnitřních prostorech nepovolila, David doufá, že se přesunou nejpozději na jaro příštího roku. „Prodeje jsou zatím dobré. Dosud je prodáno tisíc až 1 500 vstupenek na každý koncert,“ doplnil.

Koncerty kromě směsi písní z desky Zapomenutých ploužáků 1 projdou i dramaturgickou změnou. „Bude tam hodně velkých změn a zajímavých hostů. Pomáhám mladým lidem, takže vystoupí dva bratři. Před samotným koncertem bude hrát DJ Andrejka Pomeje a vystoupí skupina Verona,“ prozradil.

Jeho fanoušci si navíc mohli všimnout, že značně zhubl. „Musel jsem se sebou něco dělat, jen jsem nevěděl, jak to uchopit. Přátelé mi poradili, abych si vedl kalorické tabulky. Za čtyři měsíce jsem zhubl třináct kilo,“ vysvětlil.

Nyní jí vše, ale omezil alkoholické nápoje. „Úplně jsem vyrušil tvrdý alkohol, pivo jsem omezil, dám si tak třetinku za týden. Mohu ale bílé víno,“ dodal s tím, že stále jí. „Pořád jsem nemohl zhubnout. Když člověk nejí, ukládá si zásoby. Když jím, zásoby si neukládám,“ uzavřel.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vakcína je na omikron krátká. Účinkuje až 40krát hůř než u jiných variant, varují vědci
Koronavirus

Vakcína je na omikron krátká. Účinkuje až 40krát hůř než u jiných variant, varují vědci

Očkovací látka Comirnaty od firem Pfizer a BioNTech by v případě jihoafrické mutace omikron mohla mít až 40krát menší účinnost než u původního koronaviru. Uvedl to tým Afrického výzkumného zdravotnického ústavu (AHRI). Soudí tak na základě testování 12 různých vzorků. Přesto by vakcína měla v drtivé většině případů zabraňovat těžkému průběhu nemoci.

Sledujte ŽIVĚ: Zeman se setkal s budoucím ministrem vnitra Rakušanem. Na čem se shodli?
Miloš Zeman

Sledujte ŽIVĚ: Zeman se setkal s budoucím ministrem vnitra Rakušanem. Na čem se shodli?

Osmým dnem pokračují rozhovory kandidátů na ministry ve vládě nového premiéra Petra Fialy (ODS) s prezidentem Milošem Zemanem. Na zámek do Lán ve středu dorazil kolem 11. hodiny kandidát na ministra vnitra Vít Rakušan (STAN), odpoledne bude pokračovat kandidát na ministra průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN). Na čem se Zeman s Rakušanem shodli? Tiskovou konferenci po jejich jednání sledujte v televizi CNN Prima NEWS nebo živě v tomto článku.

Němečtí poslanci zvolili sociálního demokrata Olafa Scholze novým kancléřem

Spolkový sněm dnes zvolil sociálního demokrata Olafa Scholze novým německým kancléřem. Hlas mu dalo 395 poslanců, což bylo více než potřebných 369 hlasů. Scholze od převzetí moci od své konzervativní předchůdkyně Angely Merkelové dělí jen několik formálních kroků. Ještě dopoledne jej prezident Frank-Walter Steinmeier jmenuje kancléřem, poté složí kancléřský slib a odpoledne v 15 hodin SEČ oficiálně převezme od Merkelové kancléřství.

Fiala bude možná muset Zemanovi ustoupit. Pro žalobu není důvod, míní Svoboda

Pakliže se prezident Miloš Zeman rozhodne nejmenovat ministrem zahraničí Jana Lipavského (Piráti), kompetenční žaloba situaci nejspíše nevyřeší. Uvedl to bývalý šéf diplomacie Cyril Svoboda (KDU-ČSL) v pořadu 360°. Nový premiér Petr Fiala (ODS), by mohl situaci dočasně vyřešit tak, že převezme resort zahraničí pod sebe a začne jednat o jiném kandidátovi na ministra.

Ukrajina by měla vstoupit do NATO. Že bude vzorem, je pro Putina noční můra, míní Kolář

Ukrajina usiluje o vstup do NATO a podle bývalého českého velvyslance v Rusku Petra Koláře by se členem stát měla. „Pokud splní daná kritéria a parametry, tak ano. Stala by se příkladem pro běžné Rusy, kteří Ukrajinou opovrhují. Kdyby to dokázali společně, měli bychom něco jako Marshallův plán, tak by to Rusům ukázalo, že i oni se mohou stát prosperujícím demokratickým státem,“ podotkl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Prodělání covidu místo očkování není bezpečné. Hrozí vážný průběh a dlouhodobé následky

Pro neočkované osoby platí v České republice v podstatě lockdown. Bez covidového pasu se nedostanou například do restaurace či do kadeřnictví. Snadnější život mají kromě očkovaných jen ti, kteří v posledních šesti měsících covid prodělali. Toho se snaží někteří lidé využít a nemocí se chtějí nechat nakazit dobrovolně. Snaha chytit covid však může být velmi riziková, jak ukazují některé případy.

reklama

Domácí zpravodajství

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

V úterý přibylo 19 482 nových případů covidu. Vytíženost nemocnic je stále vysoká

Pošesté v řadě počet nových případů v mezitýdenním srovnání klesl. V úterý v ČR přibylo 19 482 potvrzených případů covidu, o 2 500 méně než před týdnem. Mírný úbytek je patrný také v počtu hospitalizovaných lidí s koronavirovou nákazou, kterých bylo k úterý téměř 6 700. Vysoké ale zůstávají počty úmrtí. Od začátku epidemie loni v březnu zemřelo s covidem více než 34 000 lidí. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Bendl: Lipavský je pod tak obrovským tlakem, že to asi nezažil. Nezávidím mu to

Kandidát na ministra zahraničních věcí Jan Lipavský (Piráti) se dostal pod obrovský tlak, že to v životě ještě asi nezažil, zhodnotil současnou situaci při sestavování vlády bývalý ministr zemědělství a poslanec za ODS Petr Bendl. Podle něj je i v zájmu prezidenta Miloše Zemana, aby vláda vznikla co nejdříve, především kvůli vzniklé pandemické situaci, připomněl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

reklama