Květinářka si objednala smrt manžela, vrah ji ale zradil. Jedna z nejhledanějších Češek uniká

Eva Zámečníková figuruje na seznamu nejhledanějších lidí mezinárodní policejní organizace Interpol. Nenápadná květinářka se po bok vrahů nebo lupičů dostala poté, co objednala vraždu svého vlastního manžela. Nájemný vrah ale otočil a místo splnění zakázky vše nahlásil policistům. Příběh vám redakce CNN Prima NEWS přináší v rámci seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších tuzemských kriminálních případech.

Když se Eva Zámečníková seznámila se svým manželem, vypadalo to, že je čeká idylický vztah. Majitelka velkoobchodu s květinami ze Slovácka a voják ze sousedního Slovenska se do sebe zamilovali a dokonce si zařídili i společné bydlení.

ČTĚTE TAKÉ: Novorozencům drtila lebky, trhala uši a lámala kosti. Sestra ze Sušice vraždila kvůli pláči

Eva se rozhodla, že se za svým snoubencem přestěhuje na Slovensko, kde začali bydlet v rodinném domě v malé vísce Chocholná-Velčice nedaleko Trenčína. Jenže Ludovít, jak se Slovák jmenoval, byl brzy převelen do Žiliny a vztah začal mít trhliny. Nakonec ho nezachránil ani poslední pokus, kterým byla svatba. Uběhly od ní jen dva měsíce a novomanželé si nemohli přijít na jméno.

Rozchod skončil vraždou

Nejprve se zdálo, že rozchod pár zvládne bez zbytečných sporů. V průběhu dělení majetku se ale objevily první výčitky a k tomu i vzájemné obviňování, kdo komu byl v právě končícím vztahu nevěrný. Eva podezřívala Ludovíta, že si čas, který trávil přes týden kvůli pracovním povinnostem v Žilině, zpříjemňuje dámskou společností. Ludovít zase tušil nevěru své ženy, která prožívala románek s jedním ze svých známých.

Zvlášť závažné zločiny

Seriál CNN Prima NEWS, ve kterém reportér Václav Janata čtenářům představuje největší kriminální kauzy posledních desetiletí v Česku.

Hádky vygradovaly v momentě, kdy se rozhodovalo o dalším osudu společného rodinného domu nedaleko Trenčína. Manželé se domluvili, že si ho nechá Eva, ale Ludovíta vyplatí. V skutečnosti se s tím nechtěla smířit.

K vyřešení sporu s jejím manželem měl Zámečníkové pomoct Martin Adamkovič. Několikrát trestaný muž, se kterým se domluvila na trvalém odstranění svého muže. S tak vážným trestným činem ale Adamkovič neměl žádné zkušenosti. V minulosti už sice byl odsouzen, v porovnání s vraždou ale šlo o banality. Zámečníková se v tu chvíli naopak podle pozdějších výpovědí projevila jako zkušený kriminálník.

Adamkovičovi měla slíbit více než milion korun, opatřit mu zbraň a dokonce prý i poradit, jak by celá akce měla proběhnout. Vraždu naplánovala do posledního detailu. Dodala adresu rodinného domu, kde vrah jejího manžela zastihne a podle záznamu policejního výslechu dokonce Adamkovičovi poradila, aby si na samotný čin sehnal ještě dalšího komplice, kterého by se krátce po vraždě měl zbavit.

Z vraha se stal konfident

Adamkovič sice květinářce ze Slovácka slíbil, že jejího manžela zavraždí, svůj slib ale nesplnil. Místo na smluvené místo totiž zamířil za svým známým policistou a o chystané vraždě, ve které měl sehrát jednu z hlavních rolí, mu řekl. Krátce na to policisté rozjeli rozsáhlou a pečlivě naplánovanou akci k usvědčení Zámečníkové. Klíčem celé operace byla spolupráce s překvapeným Ludovítem. Zřejmě se mu těžko věřilo tomu, že by ho exmanželka chtěla zabít. Nakonec ale se zapojením do plánů vyšetřovatelů souhlasil.

V domluvený čas přijel do rodinného domu, kde na něj už čekal Adamkovič a policista vydávající se za komplice. Nešťastného muže dvojice uškrtila a tělo zabalili do koberce. Vše ale jen na oko. Policisté si totiž nebyli jistí, jestli Zámečníková vraždu nesleduje zpovzdálí nebo nemá v domě nainstalované kamery. Po fiktivní vraždě se Adamkovič společně s policistou, kterého představil jako svého spolupachatele, setkal se Zámečníkovou. Vybaven odposlouchávacím zařízením po ní chtěl zaplatit za vraždu manžela. V ten okamžik sklapla past.

Slovenské soudy o trestu pro zákeřnou květinářku rozhodovaly dlouho. Odvolání střídala odvolání a nakonec o případu rozhodl dokonce Nejvyšší soud. Zámečníková byla dokonce i osvobozena a do jednacích síní přicházela z běžného života na svobodě. Takový přístup se ale nakonec slovenské justici nevyplatil. Když Nejvyšší soud rozhodl o osmiletém trestu, Zámečníková stačila před nástupem do vězení zmizet. Od roku 2020 tak nikdo netuší, kde se před spravedlností skrývá.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Posun v případu dvou mrtvých na Písecku: Vraždě a sebevraždě předcházel konflikt dvou mužů

Tagy:
smrt Slovensko vražda vrah manželé Interpol Žilina Slovácko Trenčín Zvlášť závažné zločiny Eva Zámečníková