reklama

Objednejte dárky do 14. prosince, jinak pod stromečkem nebudou, radí přepravci

S vládními nařízeními, která zatím nechávají obchody zavřené, nakupují lidé vánoční dárky přes internet více než kdy jindy. Přepravci evidují více než stoprocentní nárůst, proto varují, že 14. prosince je poslední den, kdy je možné objednat zboží on-line, aby mohlo být včas pod stromečkem.

reklama

V covidových časech lidé využívají nákupy na internetu a s nimi spojené přepravní služby více než kdy jindy. Veškerá výdejní místa, ale i doručovatelé jsou nyní extrémně vytíženi skrze blížící se Vánoce.

„Samozřejmě táhnou převážně balíčky z e-shopů. Ty rostou přes 100 procent,“ říká Miloš Malaník, ředitel logistického koncernu DPD. Stejně je na tom podle mluvčího Matyáše Vitíka také Česká pošta. Simona Kijonková, zakladatelka přepravní společnosti Zásilkovna, zmiňuje ještě vyšší číslo: „My pozorujeme růsty o 128 procent.“

Blížící se Vánoce demonstruje například situace z depa v Nehvizdech u Prahy. Za jediný den odtamtud odjíždí 25 naplněných kamionů, přičemž v příštím týdnu to bude dvojnásobek. Kurýrní služby musí v hektickém období posilovat své řady, tudíž nyní sází i na brigádníky. I přes větší počet řidičů ale varují, že by už potenciální zákazník neměl s objednáním váhat.

„Určitě bych doporučil zákazníkům, aby nenechávali nic na poslední týden a pokud budou opravdu objednávat, tak potřebujeme mít zásilky v přepravě 18. prosince,“ uvádí již citovaný Malaník z DPD. A proto by měli lidé objednat dárky nejpozději o čtyři dny dříve.

Přepravci dále zákazníkům lidé radí, aby se ujistili, že před výběrem a objednáním daného zboží, které chtějí pořídit, by si měli ověřit, zda je skladem. Jinak může být uváděné datum dodání zásilky jen hodně orientační.

K tématu

Tagy: vánoce domácí zprávy zásillka e-shopy on-line nákupy přepravní služby

Další hlavní zprávy

Jan Hamáček

Hamáček zkolaboval kvůli tlaku. Před pár týdny podstoupil operaci

Hamáček zkolaboval kvůli tlaku. Před pár týdny podstoupil operaci

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) zkolaboval. Pro Blesk Zprávy uvedl, že zřejmě kvůli tlaku. Ruší tak své schůzky a nedorazí na jednání Sněmovny, v péči lékařů však není. Před pár týdny šéf ČSSD podstoupil operaci. Nachází se navíc i pod značným politickým tlakem poté, co ministr kultury Lubomír Zaorálek zatím odmítl převzít funkci po odvolaném ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi.

Jiří Schelinger byl hodný kluk se sklony k melancholii, říká zpěvákova neteř
Drama na Přerovsku. Starosta se musel schovat na úřadě, útočník mu hrozil nožem
Krevní sraženiny po vakcíně Johnson & Johnson. Úřady chtějí pozastavit očkování
Bombastická výměna Vrány do Detroitu: Musí se naučit prohrávat, ale trejd mu pomůže
Zaorálek kultuře úplně nerozumí. Jsme ale ve schizofrenní situaci, říká Šporcl
reklama
reklama
Definitivní pravidla: Venku maximálně po dvojicích, na sportovišti 12 lidí s rozestupy

Vláda

Domácí zpravodajství

Antigenní testy jsou pandemické pexeso, kritizují rebelové. Hospodám radí, jak otevřít
Masox i víno z tygrů. Soud zmírnil Berouskovi podmínku za nelegální zabíjení zvířat
Ztrátu chuti a čichu po covidu nepodceňujte. Kdy je třeba zajít k lékaři?
V Česku zemřelo už přes 28 tisíc lidí s covidem, denní nárůst počtu nakažených zpomaluje
Další články
reklama
reklama