Odpadne Ledecké soupeřka pro Peking? Italská superfavoritka Goggiaová se ošklivě zranila

Ledecká má za sebou nejlepší závodní víkend této zimy

Sofia Goggiaová si v posledních dvou sezónách rozhodně nepřipadá jako dítě štěstěny. Zranění kolene ji vyřadilo z loňského mistrovství světa v alpském lyžování, jež se konalo v Cortině d'Ampezzo. V neděli se při závodě v super-G na svahu rovněž v Cortině možná připravila o start na zimní olympiádě v Pekingu.

Nejen italským fanouškům alpského lyžování tuhne krev v žilách. Sofii Goggiaové se zhruba v polovině trati nedělního závodu v super-G seriálu Světového poháru v italské Cortině d'Ampezzo rozjedou lyže. Sjezdařka se dostane do záklonu a lyže ji nemilosrdně vymrští do vzduchu. Goggiaová dopadá na záda a několik desítek metrů se sune po svahu dolů. Po chvíli se zvedne, připne lyže a doklouže do cílového prostoru.

Jenže zpomalené opakované záběry naznačují, že její levé koleno dostalo při pádu pořádně zabrat. V letošní sezóně v rychlostních disciplínách jen těžko přemožitelná Italka absolvuje první vyšetření ještě ve stanu pod kopcem, víc by se však měla dozvědět až v nemocnici v Miláně.

Pokusím se o to, vzkazuje Goggiaová

Ještě v neděli večer je jasno: Goggiaová má podvrtnuté koleno s částečným poraněním zkříženého vazu, který měla navíc před devíti lety operovaný. Kromě toho se ukázala i drobná zlomenina lýtkové kosti. Do zahájení zimních olympijských her však zbývají necelé dva týdny. Sjezd, v němž by letos suverénní Italka chtěla obhajovat zlato z Pchjongčchangu, je na programu až 15. února. Na rekonvalescenci má tedy dalších 11 dní k dobru.

„Pokusím se obhájit olympijské vítězství v disciplíně, kterou miluji nejvíc,“ vzkázala Goggiaová s tím, že rehabilitaci zahájí okamžitě. Pokud by však přesto do olympijského sjezdu nastoupit nemohla, Ester Ledecké by odpadla jedna velká soupeřka. Goggiaová letos ovládla čtyři z pěti sjezdů. Pátý v Zauchensee nedokončila.

Tagy:
Peking Olympijské hry Cortina Ester Ledecká lyže alpské lyžování Světový pohár Milán Cortina d'Ampezzo super-G Zimní olympijské hry v Pekingu 2022 ZOH 2022 Sofia Goggiaová Zimní olympijské hry 2022 Sofia Goggia